4 راه گفتگو درباره عشق و حقیقت

0
318
4-راه-گفتگو-درباره-عشق-و-حقیقت
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

برای یک لحظه به همراه من به تحصیل و روابط فکر کنید. بعضی از شما عمیقا به این موضوع اهمیت می‌دهید که آموزش و پرورش نباید روابط عاشقانه را نادیده بگیرد یا به حاشیه بکشاند. بنابراین، من به کلام خداوند مراجعه میکنم. من در کلام خداوند به جای کلمات « تحصیل » و « روابط »، کلمات عشق و حقیقت را پیدا کردم.

خب، کلام خداوند درباره‌ی عشق و حقیقت چه میگوید؟ حداقل چهار روش گفتگو درباره‌ی این روابط وجود دارد.

نویسنده این مقاله جان استیفان پایپر( زاده‌ی11 ژانویه سال 1946) اهل آمریکا، نویسنده‌ است. پایپر به مدت ۳۳ سال به عنوان واعظ در بیت لحم در مینیاپولیس، در ایالت مینه سوتا خدمت کرد. پایپر نویسنده‌ی کتاب پر فروش « عمرت را تلف نکن » است. با سایت مثل خورشید همراه باشید

1 » هدف از حقیقت، عشق است

در کلام خداوند آمده است: «هدف از آموزش ما عشق از قلبی پاک، باطنی درستکار و ایمانی صادقانه است.» توجه: آموزش هدف نیست بلکه عشق، هدف است. آموزش ابزار است. آموزش در فرع قرار دارد. حقیقت در خدمت عشق است. تحصیل و آموزش در خدمت روابط است، عمدتا روابط بین ما و خدا، اما رابطه بین ما ایمانداران و بین ما و افراد بی‌ایمان نیز است. هدف همه‌ی آموزش‌های ما عشق است.

عشق و حقیقت

« بیایید اعتراف به امیدمان را محکم نگاه داریم بدون تزلزل، زیرا که خدایی که وعده داده است به وعده‌های خود وفادار است و  یکدیگر را نظارت نماییم تا به محبت و اعمال نیکو ترغیب کنیم. » هدف از ملاحظه‌ی یکدیگر نمودن و یکدیگر را ترغیب نمودن این است که عشق و محبت را برانگیخته کنیم. ما بینش « اعتراف به امید » را با بینش «یکدیگر» در هم می‌آمیزیم و اثر این کار برانگیختن یکدیگر به عشق و محبت است. حقیقت تعلیم و طریقت و حقیقت نظارت بر مردم با هدف عشق و محبت با یکدیگر جمع میشوند.

2 » عشق به دنبال حقیقت است

عشق و محبت از ناراستی خشنود نمیگردد، اما با حقیقت خشنود میگردد. عشق خوشحال است وقتی که از حقیقت سخن گفته میشود. بنابراین عشق به دنبال حقیقت است. عشق از حقیقت حمایت میکند.

در داستان زندگی پولس از حواریون عیسی مسیح آمده است که وقتی از روی محبت برای گروهی نامه‌ای مینوشت، قلبش از شدت غم و اندوه تنگ شده بود. زیرا نوشتن آن نامه برایش سخت بود. اما آن نامه به راستی باید نوشته میشد. بنابراین عشق آن حرف‌ها را گفت.

عشق حقیقت را به لحاظ شخصی و به لحاظ دینی بیان میکند.

3 » عشق نحوه‌ی بیان حقیقت را شکل میدهد

روشی ناخوشایند برای بیان حقیقت وجود دارد. این نوع بیان حقیقت را باید رد کرد. اما میتوان حقیقت را با عشق بیان کرد، و این چیزی است که باید در پی آن باشیم. همیشه راهی آسان و ملایم برای بیان حقیقت وجود ندارد. اما سؤال این است که وقتی همه چیز بررسی شود، مفیدترین چیزی که می‌توان گفت چیست؟

گاهی اوقات  چیزی که برای گروهی از مردم حرفی سخت و دشوار است، برای گروهی دیگر اقدامی لازم از روی عشق و محبت است و نه یک اشتباه در حق گروه مورد نظر. اما در کل، عشق، حقیقت را با کلمات و شیوه هایی که صبور و مهربان هستند، شکل می دهد.

عشق حقیقی

4 » حقیقت نحوه‌ی نشان دادن عشق را شکل میدهد

همیشه روشن و واضح نیست که کدام عمل خوشایند و از روی عشق و محبت است. یک آزمون حقیقی برای عشق و محبت ما این است که آیا ما فرامین خداوند را در نزد مردم نگاه میداریم یا نه؛ به عبارتی دیگر، عشق را نمیتوان از حقیقت اراده‌ی خداوند جدا کرد. حقیقت نحوه‌ی نشان دادن عشق را شکل میدهد.

بیایید دعا کنیم که خداوند کاری کند که عشق و حقیقیتش درون ما را در همه‌ی این راهها، پر و آمیخته به خود کند برای عزت و بزرگی عشق سرشار از حقیقتش و حقیقت سرشار از عشقش.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را وارد کنید

6 + چهار =