مدیریت زمان روزانه – برندون بورچارد

0
74
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دانلود مدیریت زمان (2 دانلود ها)

برندون بورچارد برترین نویسنده نیویورک تایمز، برترین سخنران انگیزشی و مربی بازاریابی است. او در این کلیپ مدیریت زمان را به ما آموزش می‌دهد.

اگر در طول روز، زمان و فضایی را برای پیشرفت قابل توجه در یکی از پروژه‌ها و برنامه‌هایتان یا حتی اهدافتان نداشته باشید، پس می‌توان این خبر بد را داد که شما یک زندگی واکنشی دارید!.

نظم و انضباط در برنامه‌های شخصی یا همان مدیریت زمان مساوی است با آزادی. هرچقدر منظم‌تر و با انضباط‌تر باشید، آزادتر هستید.

اگر مدیریت زمان نداشته باشید، شکاف‌های زمانی متفاوتی خواهید داشت. انگار که برنامه شما در طول روز به برق وصل شده‌است و با خود می‌گویید حالا در این ساعت چکار کنم؟ در اون ساعت چکار کنم و بعد سعی می‌کنید یک سری کارها را انباشته کنید و دقیقه نود انجام دهید. بله ! و اکنون شما به آدم دقیقه نودی تبدیل شدید!

البته آدم‌های دقیقه نودی خیلی آدم‌های جالبی هستند چون آنها می‌توانند سریع‌تر حرکت کنند. چطور؟ وقتی که یک ضرب‌الاجل و موعد مقرری برایشان در نظر بگیرید چنان سخت‌کوش و پرتلاش می‌شوند که…!

اما ما می‌خواهیم شما را از یک آدم دقیقه نودی به فردی با عملکرد بالا تبدیل کنیم!

همیشه این جمله را در نظر داشته باشید که:

اگر وقت و زمانتان را رها کنید، با این کار از بزرگی و شکوهتان می‌دزدید!

کم کم، ساعت به ساعت، روز به روز، هفته به هفته، ماه به ماه، چند ماه به چند ماه، سال به سال، دهه به دهه و همین چیزهای کوچک هستند که یک لحظه به خودتان می‌آیید و می‌گویید! آه خدای من! من هیچ کاری را تمام نکردم. هیچ کاری نکردم!

چرا؟

چون شما رویکردهای تصادفی و بی‌برنامه را نسبت به روزتان داشتید!

چرا آنهایی که وقت آزاد دارند می‌گویند هیچ وقتی برای انجام تمرینات یوگا ندارند؟

چون هیچ نظم و انضباطی در کارهایشان ندارند. اگر همین افراد کمی نظم و انضباط داشتند وقت برای انجام تمرینات یوگا هم داشتند!

بنابراین، اگر وقت آزاد بیشتری می‌خواهید، لازم است که منضبط‌تر باشید و وقتتان را تنظیم کنید. خیلی ساده‌ است!

زمانی که من برای خودم برنامه‌ریزی می‌کردم گفتم خب برندون! چه می‌شود اگر یاد بگیرم که زمانم را مدیریت کنم و کارهای ساده‌ای انجام بدم. چه می‌شود اگر یاد بگیرم مدیریت زمان را انجام بدم و چه می‌شود اگر از خودم بپرسم پروژه‌های عمده و اصلی که باید در این هفته انجام شوند کدام هستند؟

یکی از بزرگترین کارهای من این است که از یک زمانی به بعد صبح‌ها هیچ کار واکنشی انجام نمی‌دهم.

مدیریت زمان صبح‌های من فقط برای خلق و انجام اقدامات ضروری و پروژه‌های بزرگ یا اولویت‌هایی است که باید انجام شوند و اتفاق بیفتند تا زندگی من را به جلو حرکت دهند. واکنش من این است که بقیه‌ی کارها را بعدا انجام می‌دهم.

بنابراین، پاسخ به ایمیل‌ها یا پیغام صوتی یا شرکت در جلسات را به بعد از ظهر‌ها موکول می‌کنم نه صبح‌ها.

شاید شما نتوانید این کار را انجام دهید شاید شغل شما به گونه ای است که نتوانید کل صبحتان را در اختیار داشته باشید اما مطمئن باشید که دو ساعت اول صبح را می‌توانید داشته باشید.

اگر شما به مشتری خدمات می دهید و باید سر کار بروید و پاسخ مشتری‌ها را بدهید، این چیز دیگری است؛ این خدمات رسانی به مشتری است.

اما اگر خودتان صاحب‌کار هستید، صاحب کسب و کاری کوچک یا رئیس هستید پس قدرت و اختیار محول کردن یا تصمیم‌گیری را دارید.این برایتان بسیار بسیار مهم است که  وقت‌تان را بیشتر مدیریت کنید، چون هر چه بیشتر زمان‌تان را اینجا مدیریت کنید، آن طرف، آزادی بیشتری بدست می‌آورید. مدیرت زمان بیشتر ، آزادی بیشتر!

به عبارت دیگر، هر چقدر بیشتر برای کارهایی که مهم هستند برنامه‌ریزی کنید، وقت آزاد بیشتری برای خودتان و خانواده‌تان دارید.

و دیگر نمی‌گویید: آه ای کاش فقط یک روز می‌توانستم بیکار باشم. در عوض می‌گویید: آه خدای من، حالا با این همه بیکاری و وقت آزاد چه کار کنم؟ این چیزی است که پیش رو دارید. مدیریت زمان یعنی همه چیز. همه چیز.

من همیشه با مردم ملاقات میکنم. بعضی‌ها به من میگویند: من یک روز میخواهم یک کتاب بنویسم. منم در جواب می‌گویم : به من نشان بده. آن مدیریت زمان روزانه، آن تقویم برنامه‌ریزی شده خودت را به من نشان بده.

در غیر این صورت این حتی یک آرزو هم نیست. حتی یک رؤیا هم نیست. یک هدف نیست. یک پروژه نیست. این فقط و فقط یک امید واهی است.

اگر این خواسته در برنامه‌ریزی‌هایتان قرار نگرفته، اگر در تقویم‌تان آن را یادداشت نکردید، پس قطعا انجامش نخواهید داد. کاری که انجام خواهید داد این است که پُر می‌کنید، همه‌ی این قسمت‌ها را با بی‌نظمی پر می‌کنید و حدس بزنید در یک چشم بهم زدن چه می‌شود؟ کسب و کارتان به معنای واقعی کلمه زیر بدهی و قرض می‌رود. همچنین روزهای زندگیتان!

من باید بتوانم در زندگی‌ شما راه بروم، به تقویم‌تان نگاهی بیندازم و بگویم:” اوه واضح است که او در حال ساختن چه چیزی است. واضح است که او دارد چه چیزی را بر حسب شایستگی خودش، رشد و گسترش می‌دهد. واضح است که این شخص در زندگیش دنبال چه چیزی است!”

این همه‌ی آن کارهایی است که افراد بسیار موفق دارند برای یادگیری انجام می‌دهند. سمینارهایی را شرکت می‌کنند. دریافت گواهی‌نامه‌ها. برنامه‌ریزی ذهن یا فقط کتاب‌هایی هستند که مطالعه می‌کنند.

من برای  کتاب‌هایی که میخواهم بخوانم برنامه‌ریزی میکنم. اگر این کار را نکنم فقط یک خروار کتاب جمع کردم و در قفسه کتابخانه می‌گذارم و می‌گویم چقدر قشنگ به نظر میرسند!

 نه! من برای یک کتاب برنامه‌ریزی میکنم. این کتاب این هفته تمام می‌شود. کتاب دیگر هفته بعد تمام می‌شود. اگر این کار را نکنم، پس فقط بیدار هستم.

اگر فقط کتاب‌هایی را می‌خوانید، فقط به چیزهایی پاسخ می‌دهید، کارهایی را انجام می‌دهید که برای بقیه‌ی  مردم هم مسئه است و اهمیت دارد، آن وقت شما یک شخص دنباله‌رو هستید، انطباق‌پذیر هستید، آن وقت فاقد آن آگاهی و ضمیری هستید که به ما احساس سرزندگی می‌دهد.

وقتی که مدیریت زمان دارید و روز خود را طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنید، هفته خود را طراحی و مدیریت می‌کنید درواقع به زندگیتان نظم داده‌اید و آن وقت استحقاق یک زندگی عالی را خواهید داشت!

در زیر جدول فوق پیشرفته مدیریت زمان برندون بورچارد برای شما طراحی و گردآوری شده است تا به بالاترین سطح عملکرد خود دست یابید!می‌توانید آن را دانلود کرده و پرینت بگیرید!

جدول مدیریت زمان (1 دانلود ها)

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را وارد کنید

بیست − سه =