شریک زندگی

بدنبال شریک زندگی ات هستی؟ پس این مقاله را حتما بخوان.

همسرم از آرایشگاه به خانه بازگشت و درباره خانم مجردی که موهایش را کوتاه کرده بود برایم تعریف کرد. این زن جوان، درباره‌ی درماندگی و ناکامی هایش در سایت های دوستیابی صحبت کرد که این صحبت‌ها در مورد چگونگی نگاه مردم به این سایت‌ها است.

آن زن با تأسف و اندوه گفته: ” اگر روزی با شخصی در سایت‌های دوستیابی ارتباط برقرار کردید، معمولا آن شخص به دنبال رابطه‌ی فیزیکی کوتاه مدت است نه یک رابطه‌ی طولانی مدت یا متعهد شدن. اگر به نظرتان آن شخص، جذاب و خوب بود، این راه را می‌روید و اگر اینطور نبود راه و شخص دیگری را انتخاب می‌کنید. من برای کسانی که به دنبال یافتن رابطه‌ای صمیمانه در چنین فضاهایی هستند اندوهگین میشوم. اگر من جای آن‌ها بودم به شش مورد برای انتخاب شریک زندگی‌ام توجه میکردم.”

در این زمینه جویس مایر سمینار بسیار فوق‌العاده‌ای برگزار کرده که تیم مثل خورشید آن را ترجمه و در سایت قرار داده‌ایم. حتما به آن سر بزنید.

این مقاله نوشته بن ریوچ نویسنده و وبلاگ نویس است. او معتقد است که اگر مجرد و خواهان ازدواج هستید، متوجه خواهید شد که دنبال کردن کلام خداوند به طور جدی بهترین راهنما برای برقراری ارتباطی بلند مدت است نه یک معیاری سطحی که دنیا ما را مجبور به تمرکز بر آن می‌کند.

این شش ویژگی را از زبان آن زن به قلم بن ریوچ بخوانید و با تیم مثل خورشید همراه باشید:

1- آیا این شخص به حرف خود عمل می‌کند؟

زن درستکار زنی است که شوهرش از اعماق قلبش به او اعتماد دارد. شوهر چنین زنی، هرگز نگران وفاداری همسرش نیست. او هرگز در فکر این نیست که همسرش اموالشان را در راه خیانت یا راه‌های جاهلانه خرج می‌کند.

در دوران آشناییتان با شخصی که تصمیم دارید با او ازدواج کنید، این را در نظر داشته باشید که آیا آن شخص، فردی با صداقت و قابل اعتماد است.

2- آیا این شخص شما را قوی‌تر میکند؟

زن درستکار به شوهرش سود می‌رساند نه ضرر. توجه داشته باشید که این ویژگی در مورد مردی که خانمی قصد دارد با او ازدواج کند نیز صادق است. خانم‌ها باید دقت کنند که آیا آن مرد سود می‌رساند و خوبی می‌کند یا از آن دسته آدم‌هایی است که بیشتر آسیب و ضرر می‌رسانند تا سود.

کارهای زن درستکار در خانه و خدمات او به شوهرش به سود شهرت و موفقیت شوهرش است. مردی که بهتر و درستکارتر است با زن درستکار ازدواج می‌کند.

برای ازدواج کسی را بیابید که شما را تشویق کند و در کنار شما به عنوان نقش مکمل کار کند. دو نفر که ازدواج کرده‌اند، باید در کنار هم قوی‌تر از زمانی باشند که مجرد بوده‌اند و جدا از هم زندگی می‌کردند.

3- آیا این فرد سخت کار میکند؟

برای ازدواج به دنبال کسی باشید که منظم و سخت‌کوش است. کسی که هدف دارد و برای آنها تلاش می‌کند. کسی که پروژه‌ای را شروع می‌کند و آن را به پایان می‌رساند.

 

4- آیا این شخص سخاوتمند و مهمان نواز است؟

زن درستکار دستانش را برای فقیر و ثروتمند باز می‌کند و به نیازمندان کمک می‌کند. چنین زنی به دنبال رفع نیازهای خانواده‌اش است اما به دنبال رفع نیازهای انسان‌های اطرافش نیز هست. او سخاوتمند و مهمان‌نواز و یاری‌رسان است.

آیا این شخص، دانا و مشتاق کمک به دیگران است؟

آیا این شخص از خدا می ترسد؟ آیا این شخص ، ایماندار است؟ در این مورد کوتاه نیایید.

آنها به دنبال راه هایی برای کمک به دیگران هستند – چه در عمل و به صورت ملموس و چه از نظر عاطفی و روحی .آنها با حکمت هستند و دیگران به دنبال مشاوره‌ی حکیمانه‌ با آنها و سود بردن از آن هستند.

شما می خواهید با چنین کسی ازدواج کنید – کسی که به کارهای خودخواهانه‌ی خود و سرگرمی های خود مشغول نیست، اما از کمک به دیگران لذت می برد و این حکمت را دارد که واقعا انسان مفیدی باشد.

5- آیا این شخص حقیقتا به خداوند اعتماد دارد؟

هیچ ترس و نگرانی بر او غلبه نمی‌کند چونکه به خداوند توکل و اعتماد دارد. او به آینده می‌خندد.

زن درستکار از خدا می‌ترسد و علاوه بر این ترس خوب، حکمت و مهربانی و کار سخت را دنبال می‌کند.

زن پاکدامن و خداشناس به خداوند و نقشه‌های آینده‌نگرانه‌ی او توکل دارد. بنابراین با نگرانی در مورد جزئیات آینده وقتش را تلف نمی‌کند.

این سوال یکی از ویژگی‌های مهمی است که باید در همسرتان جستجو کنید: آیا این فرد از خدا می‌ترسد؟ آیا فرد با ایمانی است؟

خداوند باید اساس یک رابطه باشد، نگاه هر دوی شما به او باشد و به خداوند  توکل و اعتماد داشته باشید و با هم به روزهایی که در راه هستند بخندید.

6- قبول نکنید

رؤیا داشته باشید و دعا کنید و درباره‌ی ویژگی‌هایی که باید در همسر آینده‌تان جستجو کنید مشورت نمایید و سپس تصمیم جدی بگیرید که کمتر از آن را قبول نکنید.

اجازه ندهید که مسائل ظاهری شما را تحت کنترل بگیرند.

 

راه و روش دنیا برای انتخاب همسر، راهی جاهلانه و دردناک است. به دنبال فردی باشید که درایت و بصیرتی خداشناسانه داشته باشد، این ویژگی در یک فرد، کمیاب و گرانبها است.

همانطور که به نقشه و طرح خداوند و به زمان‌بندی او اتکاء دارید، برای داشتن همسری قابل اعتماد، یاری‌رسان، سخت‌کوش، دلسوز، با حکمت و عاقل که به خداوند توکل و اعتماد دارد، دعا کنید.

و یک چیز دیگر: این راه را به تنهایی نروید. تصور نکنید که شما به تنهایی بصیرت و قدرت تشخیص کافی برای ارزیابی همسر احتمالی خود را دارید.

اگر در یک رابطه‌ی آشنایی هستید، این فرد را تا آنجا که ممکن است به تعداد زیادی از دوستانتان معرفی کنید، به ویژه به افراد ایماندار و با درایت.

از آنها بخواهید که نظرشان را صادقانه درباره‌ی او بگویند و بگویند که چه علائم هشدار دهنده‌ای در آنها می‌بینند. این همان فروتنی در رابطه‌ی آشنایی است. از افراد با تجربه مشورت بگیرید و این جمله را که می‌گویند: “خودت بهتر از هر کس دیگری میدانی”، قبول نکنید.

برای داشتن همسری که قابل اعتماد، یاری رسان، سخت کوش، دلسوز، عاقل و به خداوند توکل و اعتماد دارد، دعا کنید.

اجازه دهید حکمت خداوند شما را در تصمیم‌گیری برای این رابطه هدایت کند نه دانش سطحی.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

*

code