وضعیت مجردی

هر سال وقتی که به روز ولنتاین نزدیک میشویم، به طور معمول میبینیم که سر و کله‌ی چیزهایی در تمامی افراد مجرد پیدا میشود. اول از همه وضعیت مجردی خودشان را به یاد می‌آورند.

الگوهای رفتاری مضحک و جک‌هایی درباره‌ی «تنهایی ابدی» در سرتاسر شبکه‌های اجتماعی ظاهر می‌شوند. دخترانی که در حال حاضر مجرد هستند به شدت تلاش میکنند تا به گونه‌ای رفتار کنند که تنهایی‌شان اصلا برایشان مهم نیست و انگار که اصلا اهمیتی ندارد.

اما ما به عنوان دختران در عمق درونمان شخص خاصی را در زندگی‌مان میخواهیم؛ کسی که عاشقمان باشد و  به ما محبت کند. این عادی و میلی کاملا طبیعی است، اما اگر مراقب نباشید، فقدان رابطه‌ای رمانتیک، منبع درماندگی و ناخشنودی بزرگی خواهد شد.

بنابراین، چگونه وضعیت مجردی خود را مدیریت کنید یا حتی به آغوش بکشید؟

خوشحالم که این سؤال را پرسیدید.

سلام. ربکا هستم. تازه عروس، عاشق مطالعه، نویسندگی و خانه‌داری. همراه با بینش‌هایی که در زندگی بدست می‌آورم کوشش میکنم تا تبدیل به زنی با ایمانی تابناک شوم.

اگرچه من به تازگی ازدواج کرده‌ام، اما من هم، زمانی در زندگی‌ام نگران این بخش از آینده‌ام بودم. اینطور نبود که فکر کنم من هرگز ازدواج نخواهم کرد، من فقط نگران این بودم که آن شخص خاص چه کسی میتواند باشد.

من در دوران نوجوانی‌ام اشتباهاتی مرتکب شده بودم و میدیدم که نوجوانان همسن و سال من هم همین اشتباهات را مرتکب می‌شوند. مثلا با شتاب و بدون فکر وارد رابطه‌ای عاشقانه میشدند و از سر نا امیدی کارهایی برای جلب توجه مردان جوان میکردند و اراده‌ی خداوند را برای رابطه‌ای که به آن میل و رغبت داشتند، جستجو نمی کردند.

همه ما انسان‌ها در معرض اشتباه کردن هستیم. تنها به رحمت و فیض خداوند بود که من به تدریج متوجه اشتباهاتم شدم و توانستم مسیر زندگی‌ام را تغییر دهم.

من متوجه شدم که در اعتماد و توکل به خداوند در مورد آینده‌ام حقیقتا شکست خورده‌ام و وقت زیادی را صرف نگران بودن برای « آقای اصلی » کرده‌ام.

تا اینکه بالاخره تصمیم گرفتم دیگر برای مدتی به مردان فکر نکنم و مجرد بودن خودم را بپذیرم که بعد از آن خداوند «آقای اصلی» یعنی «آقای آکا آدام » را به زندگی من آورد. چه خدای خوبی است. خداوند میدانست که من چه زمان آماده هستم!

من دروس بسیار کمی آموختم. اما این دروس را در نتیجه اشتباهاتی که مرتکب شده بودم، فرا گرفتم. امروز امیدوارم که این پست به شمایی که دارید یاد میگیرید که مجرد بودن خود را بپذیرید و مدیریت کنید یا آن را به آغوش بکشید کمک کند.

چگونه وضعیت مجردی‌تان را مدیریت کنید

توکل و اعتماد به خداوند را انتخاب کنید

در کتاب امثال سلیمان نبی آمده است: «با تمام قلبت به خداوند توکل کن و به دانش خود تکیه نکن. در تمام راه‌هایت خداوند را تصدیق کن و او تو را در تمام مسیرهایت هدایت خواهد کرد.»

بیشتر ما میخواهیم کنترل آینده‌مان را بدست بگیریم. فکر میکنیم که میدانیم چه چیزی برای ما بهترین است، چه چیزی ما را شاد میکند و به آنچه که فکر میکنیم، خداوند باید همان را به زندگی‌مان بیاورد. اما بسیاری مواقع، راه‌های خداوند بسیار متفاوت و بسیار بهتر از راه‌های ما است!

ولنتاین و تنهایی

اولین قدم برای پذیرش وضعیت تنهایی این است که تصمیم بگیریم برای آینده‌مان به خداوند توکل و اعتماد کنیم. این به این معناست که بگذاریم خداوند کنترل کامل را بدست گیرد، بدون اینکه با دستکاری یا تلاش خودمان نقشه‌های خداوند را تغییر دهیم.

این به این معنا هم است که داشتن ایمان را  به جای ترس و نگرانی از آینده، انتخاب کنیم. خداوند بهترین را میداند. آیا مایل هستید تا اعتماد به خداوند را برای آینده‌تان انتخاب کنید و دست از نگرانی بردارید؟

1» ذهن‌تان را مشغول نکنید

در کلام خداوند آمده است: « در آنچه بالاست تفکر کنید، نه بر آنچه بر زمین است.»

دختران زیادی وقت‌شان را برای جلب کردن توجه پسران تلف میکنند. هر چند هفته عشقی جدید دارند … به نظر نمی رسد که واقعا تصمیم بگیرند که چه کسانی را دوست بدارند.

امیدوارم شما جزء این دسته از افراد نباشید. اما اگر اینطور است، راه حلی برایتان وجود دارد. راه حل این است که علایق و تمایل‌تان را به سمت خدا بگردانید و او را تنها کسی بدانید که عشق و پرستش شما را دریافت میکند.

اگر شما جزء کسانی هستید که دائما به مردان جوان فکر میکنند و سعی میکنند که توجه آنها را جلب کنند پس خدا را از خود ناخشنود میکنید! خداوند میخواهد تنها کسی باشد که تمام فکر، وقت و انرژی شما را از آن خود کند. آیا به خداوند آن عشق و توجهی که استحقاقش را دارد، میدهید؟

زمانی که تصمیم گرفتید خداوند را آقا و سرور زندگی‌تان و دریافت‌کننده‌ی عشق‌ و محبت‌تان قرار دهید، آن وقت دل‌مشغولی‌تان نسبت به مردان جوان از بین خواهد رفت.

2» از افسردگی دوری کنید

برای زنان جوان غیرطبیعی نیست که توجه مردان را به خود جلب کنند. دنیا این باور را در ما ایجاد میکند که مجرد بودن به این معناست که ما به اندازه‌ی کافی خوب نیستیم. این درست نیست و این احساسی است که باید در مقابل آن مقاومت کنیم.

در کنار خداوند نباید باور کنید که مجرد و تنها هستید چون به اندازه‌ی کافی خوب نیستید. این نوعی شک و تردید است که شیطان در قلب و ذهن‌تان می‌کارد تا شما را برای شکست آماده و مجهز کند. این‌ها همان زنانی هستند که تسلیم نا امیدی می‌شوند که باعث می‌شود در بهترین حالت رفتارهای احمقانه‌ای از آنها سر بزند یا در بدترین حالت با فردی نادرست ازدواج کند.

به همین دلیل است که باید عشق نخست خود و بزرگترین آرزویتان خداوند باشد تا او به شما نشان دهد که از شما میخواهد با چه کسی ازدواج کنید. قرار دادن خداوند در مرکز و اولویت زندگی‌تان، بهترین حفاظی است که میتوانید برای جلوگیری از گرفتن تصمیمات اشتباه داشته باشید.

3» در مقابل حسادت مقاومت کنید

وقتی که دوستی صمیمی رابطه‌ای را با مردی آغاز میکند، مراقب باشید! اگر مواظب نباشید، حسادت می‌تواند در شما ایجاد شود و قلب‌تان را خانه‌ی خود کند. شاید با درماندگی بگویید چرا این اتفاق برای من نیفتاد؟ آیا من به اندازه‌ی کافی زیبا نیستم؟ آیا خداوند مردی را به زندگی من خواهد فرستاد؟ در برابر این افکار مقاومت کنید و به خاطر داشته باشید که خداوند هنوز نیکوست.

حسادت گناه است. ما اغلب بازی حسادت را داریم چون به نظر بی‌ضرر میرسد، اما اینطور نیست! حسادت این پتانسیل را دارد که دوستی‌ها را خراب کند، سبب تلخی شود یا کوله‌باری از نارضایتی در قلب‌تان ایجاد کند.

هنگامی که دوست یا آشنایی رابطه‌ی جدیدش را در شبکه‌های اجتماعی اعلام میکند، در مقابل وسوسه‌ی حسادت کردن مقاومت کنید. تمامی احساس حسادت خود را به خداوند بسپارید، آنها را به خداوند تسلیم کنید و از او درخواست کنید که به شما شادی و سرور عطا کند.

با کمک خداوند میتوانید برای دوستان‌تان شاد باشید و همچنان شادمان بمانید و در خداوند خشنود باشید. نمیدانم که شما چگونه هستید اما من ترجیح میدادم به جای حسادت کردن و درمانده شدن، شاد و خشنود باشم.

چه خواهد شد؟ چرا تصمیم نگیرید در مقابل حسادت مقاومت نکنید و به جای آن برای دوستانتان شاد باشید؟

4» پیرو اراده‌ی خداوند باشید

اگر میخواهید اراده‌ی خداوند و فرامین خداوند را انجام دهید ولی در این یک مورد شکست بخورید، خوب، همه چیز بیهوده خواهد بود. خداوند فقط حوا را برای آدم ساخت و آدم را برای حوا.

تنها یک مرد برای شما وجود دارد. بنابراین، بسیاری از افراد تصمیم میگیرند با افراد زیادی وارد رابطه شوند تا فردی را پیدا کنند که با او سازگار هستند و کسی که بیشترین تمایل را به او دارند. اما این طرح و نقشه‌ی خداوند نیست.

خداوند میخواهد آن شخص خاص را در زمان درست به زندگی‌تان بفرستد. این تنها و تنها مستلزم دنبال کردن اراده‌ی خداوند است. این یعنی چه؟ یعنی اینکه:

داشتن قلبی که تمایل و آمادگی دنبال کردن اراده‌ی خداوند را دارد

دعا و درخواست از خدا برای آشکار کردن اراده‌اش برای شما

گوش کردن و توجه کردن به نصیحت‌های پدر و مادر خداشناس و مشاورانی با ایمان

مجردی و تنهایی

5» هیچ چیزی کمتر از اراده‌ی خداوند را برای زندگی‌تان نپذیرید

اگر مایل و آماده به پیروی کردن از اراده‌ی خداوند برای زندگی‌‌تان هستید پس او در زمان درست اراده‌اش را برایتان آشکار خواهد کرد. گاهی اوقات خداوند فقط نوری کافی برای هر قدم عطا میکند. وظیفه‌ی ما فقط توکل و اطاعت است.

اگر تصمیم بگیرید تا هیچ چیز غیر از اراده‌ی خداوند را در مورد رابطه‌ی عاشقانه‌تان نپذیرید، آن وقت ایمان داشته باشید، بهتر از آنچه که تصورش را بکنید برایتان رقم خواهد خورد، چه مجرد ماندن و چه ازدواج کردن باشد به هر حال همان چیزی است که خداوند برایتان قرار داده است.

6» اندیشه‌های نهایی

اعتماد و توکل به اراده‌ی خداوند برای زندگی‌تان سخت است ( به من اعتماد کنید من به خاطر دارم).

اما حالا که در سوی دیگر هستم، میتوانم به شما بگویم که اعتماد و توکل به خداوند در مورد روابط بسیار ارزشمند است! گاهی اوقات از اینکه خداوند چگونه همه چیز را برای ما دو نفر در کنار هم قرار داد، شگفت‌زده میشوم. این واقعا درست است که اندیشه‌های خداوند و راه‌های او بالاتر از راه‌ها و اندیشه‌های ماست.

اگر برای پذیرفتن وضعیت مجردی خود در کش‌مکش هستید، امیدوارم که کلام خداوند و اندیشه‌هایش را به کار گیرید و بر روی آنها تمرکز و مراقبه کنید. بر اساس آنها دعا کنید و از خداوند درخواست کمک کنید. شما نمیتوانید این کارها را با تکیه بر خودتان انجام دهید و خداوند این را میدانید، بنابراین دعا کنید، دعا کنید دعا کنید.

همچنین به یاد داشته باشید تا مشاوره‌ی پدر و مادر و مشاورانی خداشناس و با ایمان را جستجو کنید. بسیاری از آنها برای شما آماده و حاضرند و دوست دارند تا به شما کمک کنند.

دوست دارم بدانم…

آیا شما با پذیرفتن وضعیت مجردی خود در گذشته در کش‌مکش بوده‌اید؟

آیا راهنمایی یا نصیحتی برای افزودن دارید؟

لطفا عقاید خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. دوست داریم حرف‌های شما را بشنویم.

 

2 دیدگاه‌ها

  1. عالی بود.ممنون از این مطلب زیبا .من همیشه به این موضوع فکر میکنم که چگونه میتوان در مورد ایجاد رابطه برای ازدواج فهمید که ما در مسیر خواست خدا هستیم؟چگونه بفهمم که الان باید چیکار کنم تا پذیرش تنهایی رو در خود ایجاد کنم.مسیله همیشه برام گنگ بوده.خوشحال میشم راهنماییم کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

*

code