چگونه رابطه عاشقانه برقرار کنیم؟

چگونه رابطه عاشقانه برقرار کنیم

چگونه رابطه عاشقانه برقرار کنیم ؟ این سوالی است که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد و به دنبال پاسخ آن باشید. حفظ رابطه عاشقانه از ابتدای رابطه و در تمام طول آن، نیاز به سخت کوشی و تلاش دارد. برای ایجاد یک رابطه عاشقانه باید اول از همه بدانید در یک رابطه چگونه رفتار کنید و چگونه یک رابطه را مدیریت کنید. درست است؟

اما قبل از همه این ها، اگر هنوز رابطه عاشقانه برقرار نکرده اید و در جست و جو هستید تا در این مسیر موفق شوید باید ۵ سوال طلایی از خودتان بپرسید.

نویسنده این مقاله خانم جکویل کرو است و تجربه شخصی اش را با شما در میان می گذارد. او فارغ التحصیل از دانشگاه ایالتی توماس ادیسون و موسس کارگاه نویسندگان جوان است. جکویل نویسنده کتابی با عنوان “این همه چیز را تغییر می‌دهد: چگونه کلام خداوند سال‌های نوجوانی را دگرگون می‌کند” است.

تا به حال هیچ وقت با کسی وارد رابطه عاشقانه نشدم. جدی می‌گویم؛ نه قهوه‌، نه شام، نه سینما، نه هیچ چیز دیگر. نه به این خاطر که از هیچ پسری خوشم نمی آید یا به این دلیل که هرگز نمی خواهم ازدواج کنم. من هم می‌خواهم قرار ملاقات بگذارم و هم می‌خواهم ازدواج کنم اما ترجیح میدهم رابطه عاشقانه قبل از ازدواج نداشته باشم.

 

آمادگی ازدواج ندارم

تنها دلیل من برای اینکه تا به حال وارد هیچ رابطه‌ عاشقانه نشده‌ام این است که می‌خواهم تا زمانی که آمادگی ازدواج را ندارم برای قرار گذاشتن و آشنایی صبر کنم؛ زیرا قبل از شروع رابطه عاشقانه  باید بدانم در یک رابطه چگونه رفتار کنم و چگونه یک رابطه را مدیریت کنم و برای یادگیری این موارد باید زمان بگذارم.

فکر میکنم ظرف چند سال آینده آمادگی آن را پیدا کنم و رابطه عاشقانه که منجر به ازدواج شود، من را هیجان زده میکند. می‌خواهم تا آنجا که می‌توانم از دل‌شکستن، نتایج دردناک، اشتباهات ساده‌لوحانه و روابطی که به جدایی ختم می‌شوند، دوری کنم. ​

در ادامه جکویل به این موضوع اشاره میکند که قبل از شروع رابطه عاشقانه ۵ سوال از خودتان بپرسید.

 

 

 

زمانی که به برقرای رابطه‌ عاشقانه با دلایل درست و در زمان درست و طبق اصول خداوند فکر کردم، متوجه ۵ سؤال شدم که باید قبل از شروع رابطه عاشقانه از خودم بپرسم. ۵ سوال طلایی که نشان می‌دهد من برای رابطه عاشقانه به قصد ازدواج، آماده هستم یا نه؟!

 

۵ سوال طلایی که باید قبل از شروع رابطه عاشقانه از خودتان بپرسید

قبل از شروع رابطه باید از خودتان ۵ سوال طلایی بپرسید. ادامه مقاله را بخوانید.

 

۱ » آیا برای اینکه اعتبار و تأییدی بدست بیاورم می‌خواهم وارد رابطه عاشقانه شوم؟

 

آیا برای اینکه اعتبار و تأییدی بدست بیاورم می‌خواهم وارد رابطه عاشقانه شوم؟

قرار گذاشتن به طور ذاتی اعتبار دهنده است. فردی که نفس میکشد، زنده است و به شما گل و هدیه می‌دهد. خب! این خود اثبات می‌کند که شما جالب و جذاب هستید!

صادقانه می‌گویم این واقعا دلپذیراست. اما اگر عاشق و دلباخته شوید، این دلباختگی آسیب‌زننده به روح است.

رابطه آشنایی با پسر یا دختر و قرار گذاشتن، شما را کامل نخواهد کرد. مهم نیست که دیگران با فرهنگ‌های مختلف چقدر تلاش کنند تا شما را طور دیگری متفاعد کنند. آشنایی‌های جدی هم درست مثل غذا، تلویزیون یا پول، آرامش، شادی و رضایت نهایی شما را تضمین یا خلق نمی‌کنند.

شما نمی توانید هویت و شخصیت خود را در این رابطه‌ها پیدا کنید. اگر پیرو خداوند هستید، پس هویت اول، آخر و کامل شما در خداوند است. قبل از اینکه قلبتان درگیر رابطه عاشقانه شود، آیا به هویت خود به عنوان بنده‌ خداوند اطمینان دارید؟

 

 

 

اگر در این باره شک دارید، پس اکنون زمان آن نیست که قلبتان را به سمت دلباختگی، سوق دهید. صبر کنید تا زمانی که بتوانید با اطمینان بگویید که خداوند تنها و تنها، منبع و سرچشمه‌ اعتبار و شخصیت شماست.

 

۲ » آیا من، رابطه عاشقانه قبل از ازدواج برقرار میکنم چون دیگران چنین انتظاری دارند یا چون  تحت فشار هستم؟

گاهی اوقات انتظار ناخواسته و حسی شدید، در انسان ایجاد می‌شود تا به صورت مکرر رابطه‌ عاشقانه برقرار کند.

این نوع انتظارات و احساسات در برنامه‌های کمدی، مدارس، در تبلیغات تجاری و مجلات ما، در گوشی‌های هوشمندمان و در خانه‌هایمان است. یکی از این موارد نام برده شده، روش خود را به روح و روان ما وارد می‌کند. مثلا می‌گوید: برای اینکه در این جامعه پذیرفته شوی باید رابطه‌ عاشقانه و رمانتیک داشته باشی.

اگر همرنگ شدن با دیگران و انتظارات، شما را وادار به انجام کاری می کند، به خصوص در مورد برقراری رابطه عاشقانه، این کار را نکنید. دلایل و عقاید دیگران بدترین دلیل برای قرار گذاشتن با کسی است.

عشق رمانتیک، کاری پر خطر و جدی است و هرگز نباید از روی فشار ، وارد رابطه عاشقانه شد. چون ما، پیرو خداوند هستیم، نباید خود را با معیارهای اجتماعی برای برقراری رابطه عاشقانه منطبق یا متقاعد کنیم. باید چیز بهتری بخواهیم. باید چیزی بالاتر را دنبال کنیم.

ما باید متفاوت باشیم و چه چیزی متفاوت تر از این که انسانی شاد و سرزنده بمانید؟!

صبر کنید تا زمانی که از نظر عاطفی، جسمی، ذهنی و معنوی برای برقراری رابطه‌ عاشقانه و جدی آماده شوید.

 

۳ » آیا باید با اطلاع خانواده قرار ملاقات بگذارم؟

معمولاً در فیلم‌ها، دو نفر که وارد رابطه‌ دوستی و آشنایی می‌شوند، ارتباطشان به این شکل پیش می‌رود:

  • خانم و آقایی با هم ملاقات می‌کنند
  • بین آنها کششی شدید و جرقه‌ای سریع، ایجاد می‌شود
  • دو نفری با هم بیرون می‌روند تا یکدیگر را بشناسند.
  • آن دو به تنها بیرون رفتن با هم ادامه می‌دهند
  • عشقی قوی و پنهانی دور از چشم خانواده بین آن‌ها شکل می‌گیرد
  • تا اینکه در نهایت در لحظه‌ بزرگ و دراماتیک این رابطه، آنها یکدیگر را به والدین‌شان معرفی می‌کنند.

به ما گفته‌اند که این طبیعی است. همدیگر را ملاقات می‌کنیم، قرار می‌گذاریم و سپس اطرافیان  را در جریان قرار می‌دهیم.

چه تصویر عاطفی ناسالمی! مشاوران، کجای این رابطه هستند؟

کجا هستند کسانی که در بیرون این رابطه از دلشکستگی ساده‌لوحانه محافظت کنند؟ آن جمعی که بتوانند در کنار این زوج باشند و رشد روحی و معنوی، بینش و مشاوره‌ بی‌طرفانه را برای آنها فراهم کنند، کجا هستند؟

همه‌ این موارد را راحت‌طلبی و سرعت از بین برده است. در مورد روابط، به ما یاد داده‌اند که پاداش را بدون کوچک‌ترین کاری بخواهیم. اما دنبال کردن این نوع رابطه‌ خودمختار و بی‌پروا، در تضاد با کلام خداوند است.

 

 

 

* از رابطه دوستی پنهانی بگریزید و خلوص و پاکی را در چارچوب جامعه و خانواده با آغوش باز بپذیرید.

برای قرار گذاشتن، صبر کنید و مجرد بمانید تا زمانی که آمادگی این را پیدا کنید که مسئولیت رابطه‌تان را به گردن بگیرید و دیگران نیز آمادگی این را داشته باشند که شما را مسئول بدانند و بپذیرند تا ازدواج موفق داشته باشید.

 

۴ » آیا با هدف یک رابطه‌ کوتاه مدت وارد رابطه عاشقانه شوم؟

بیشتر انسان ها میخواهند یک روز ازدواج کنند. اما خیلی از ما نمی‌توانیم تا آن تاریخ صبر کنیم و فکرمان، درگیر این است که، در این رابطه‌ دوستی که صرفا فقط برای سرگرمی است، چه چیز خطرناکی وجود دارد؟

چنین رابطه‌ای چطور میتواند اینقدر بد باشد در حالی که می‌دانیم  شاید نیمی از انسان‌ها این کار را کرده‌اند؟

در نهایت، خطر رابطه کوتاه مدت بسیار بزرگ‌تر و جدی‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنیم. این نوع روابط، تقدس، زیبایی و تصویر الهی عشق را تحریف و پست می‌کنند. در کلام خداوند عشق، صمیمیت و ازدواج همگی به شدت به یکدیگر مرتبط هستند.

 

آیا با هدف یک رابطه‌ کوتاه مدت وارد رابطه دوستی شوم؟

 

روابطی که صرفا بدون هیچ‌گونه تعهدی از سوی طرفین پیش می‌رود، متضاد با این تصویر الهی است. بنابراین برقراری رابطه‌ خداپسندانه باید حرکتی آگاهانه به سوی خداوند باشد.

قلب ما برای خطر کردن در برقراری رابطه‌‌ی نادرست، قرار داده نشده است و نتایج، آن را تایید می کنند. صبر کنید تا زمانی که بتوانید رابطه بلند مدت و با انگیزه‌ ازدواج داشته باشید.

 

۵ » آیا این قرار گذاشتن و آشنایی در چارچوب اطاعت کلام خداوند است؟

وقتی که ۱۶ ساله بودم به یاد دارم که حس تنهاییِ پنهانی در قلبم وجود داشت. هم سن و سالانم را می‌دیدم و با خود فکر میکردم، “من هم می خواهم کسی به من هدیه بدهد.”

دلایل من برای قرار گذاشتن با کسی بسیار خودخواهانه بود. این دلایل، از احساس تمایل من برای مهم بودن و عزت یافتن، سرچشمه می گرفتند. دلایلی که در آن اطاعت و تسلیم خداوند وجود نداشت. این گونه رابطه‌ها، صراحتا می‌گویم که خود محوری و خودبینی است.

روابط خداپسندانه ، رابطه‌ای تؤام با تسلیم و اطاعت از خداوند است.

صبر کنید تا زمانی که بتوانید با خوشحالی همه‌ بخش‌های رابطه‌تان را به اقتدار محبت‌آمیز خداوند تسلیم کنید.

صبر کنید تا زمانی که خداوند فردی را برایتان بفرستد که شما را در پاکی‌‌تان و ایمانتان به خداوند همراهی و کمک کند.

صبر کنید تا زمانی که در اطاعت خود از خداوند راضی و خشنود باشید، تا زمانی که از توقع و فشار رها شوید، تا زمانی که جمعی از ایمانداران شما را حمایت کنند و تا زمانی که به رابطه‌ای بلند مدت و ماندگار متعهد باشید.

صبر کنید تا زمانیکه این رابطه بیش از مجرد ماندنتان، برای خداوند جلال و شکوه به ارمغان بیاورد.

همین حالا می توانید تصمیم بگیرید به فردی تبدیل شوید که همه اطرافیانتان برای ایمان و اقتدارتان به شما افتخار کنند.

نظر شما چیست؟ آیا شما هم با نظر جکویل موافق هستید؟ اگر تجربه‌ای موفق در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

با تهیه یک اشتراک از سایت مثل خورشید، می توانید به تمام محتواهای آکادمی زندگی معنوی و آکادمی عشق ازدواج دسترسی کامل داشته باشید.

 

 

جمع بندی

در این مقاله یاد گرفتید که بخاطر تایید و جلب توجه دیگران وارد رابطه عاشقانه و قرار گذاشتن نشوید. یاد گرفتید که از رابطه دوستی پنهانی بگریزید و خلوص و پاکی را در چارچوب جامعه و خانواده با آغوش باز بپذیرید.

یاد گرفتید که خطر رابطه کوتاه مدت بسیار بزرگ‌ و جدی‌ است. این نوع روابط ، تقدس، زیبایی و تصویر الهی عشق را تحریف و پست می‌کنند. روابطی که صرفا بدون هیچ‌گونه تعهدی از سوی طرفین پیش می‌رود، متضاد با این تصویر الهی است.

یاد گرفتید صبر کنید تا زمانی که خداوند فردی را برایتان بفرستد که شما را در پاکی‌‌تان و ایمانتان به خداوند، همراهی و کمک کند.

شما نیز ممکن است بپسندید….

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *