هدیه مثل خورشید به شما 20% تخفیف خرید اشتراک ویژه تا پایان مهرماه با کد تخفیف :mehr1399

چگونه عشق واقعی را تشخیص دهیم؟ [۵ روش تضمینی]

چگونه عشق واقعی را تشخیص دهیم؟ این سوال و جواب آن، می تواند زندگی شما را متحول کند. سوالی پربینش و قابل تأمل. چگونه عشق واقعی را تشخیص دهیم؟ تا دچار خطا و اشتباه نشویم؟ تا دوباره اشتباه نکنیم؟ تا خوشبخت شویم؟ درست است؟ پس لطفا با دقت به داستان زیر توجه کنید.

 

داستان لورا و دَن

لورا دیوانه دَن بود، از همان روز اولی که دن را در رستورانی که خودش در آنجا کار میکرد ملاقات کرد لبخند دن نفس لورا را در سینه حبس می‌کرد. دَن پیش از آنکه به مأموریت کاری برود به دیدن لورا میرفت تا او برایش یک فنجان قهوه‌ مخصوص لورا را بیاورد.

لورا پس از این همه انتظار برای یافتن فردی ایده‌آل و خوب، می‌بایست راضی و خوشنود می‌بود، اما چیزی ذهنش را مشغول کرده بود.  اگرچه دَن مردی عالی و با ایمان بود، اما لورا متوجه شده بود که مهم‌ترین کار را دن انجام نمی‌دهد یعنی ارتباط با خداوند. بلکه، اشتیاق او این بود که پول های زیادی دربیاورد تا حسابی تفریح کند.

من عاشق دن هستم و عاشق تفریح کردن، پس مشکل چیست؟ لورا با خودش فکر کرد. در حالی که دن از او دور بود، تصمیم گرفت با دقت بررسی کند تا ببیند انگیزه‌ او برای دوست داشتن دَن چیست. اگرچه لورا از یافتن پاسخ این سؤال می ترسید، اما از خداوند درخواست کرد تا حکمتی برای رابطه‌اش به او عطا کند.

می توانید داستان لورا را درک کنید؟

چیزی ذهنم را به خود مشغول کرده بود که به من اجازه نمیداد به طور کامل به دَن متعهد شوم. آن چیز، روح هدایت‌گر الهی بود.

نویسنده این مقاله راندا استاپ؛ مادر، همسر، سخنران و نویسنده است. راندا به عنوان زنی که در زندگی زناشویی‌اش دچار هیچ پشیمانی و حسرتی نشده است، بیش از ۲۰ سال است که به زنان دیگر کمک می کند تا بدون حسرت و پشیمانی زندگی کنند.  

او از طریق شوخ طبعی و برقراری ارتباط صادقانه به زنان کمک می‌کند تا با استفاده از تدریس شفاهی از کلام خداوند، در زندگی پشیمانی نداشته باشند. راندا در برنامه های رادیویی،  در رویدادهای زنان  و کنوانسیون های بین المللی در سراسر کشور آمریکا صحبت می‌کند.

 

خداوند به شما کمک می کند

برایم بسیار جالب و اسرارآمیز بود که خالق آسمان و زمین، به کمک کردن به بندگانش در یافتن عشقی درست با کسی که آنها را به محبت و اعمال نیکو ترغیب کند، علاقمند است.

گاهی کسی به محض اینکه خودش را تسلیم اراده‌ پروردگار میکند، رابطه‌اش را براساس الهام و ادراکی که از خداوند دریافت میکند به هم میزند تا کسی را پیدا کند که از نظر خداوند برای او کامل و مناسب است.

 

 

میدانم، میدانم، فکر کردن درباره‌ اینکه رابطه‌ای را با ذهن، دل و اراده‌ای باز، داشته باشید، ترسناک است. شاید با خود فکر کنید: «میدانم که او فرد کامل و مناسبی برایم نیست، اما میتوانم او را وقتی که ازدواج کردیم، تغییر دهم.»

شاید به طرز نادرستی تحت تأثیر این دیدگاه باشید که خداوند همیشه میخواهد شما را خوشحال کند. اما اگر بدانید که تمایل خداوند این است که شما پاک و مطهر باشید، کلیدی خواهد بود برای اینکه شادی حقیقی را در زندگیتان داشته باشید.

این فکر که «اگر با این شخصی که شیفته‌اش هستم، باقی زندگی‌ام را در شادی سپری خواهم کرد، پس خداوند مجبور است آن را به من بدهد»، بسیاری از مردم را وسوسه میکند.

پس حقیقت چیست؟ چگونه میتوانید متوجه شوید که کسی که جذب آن شده‌اید، عشقی درست است یا عشقی نادرست؟

 

چگونه عشق واقعی را تشخیص دهیم؟

 

چگونه عشق واقعی را تشخیص دهیم؟ عشق واقعی

 

خوشحالم که این سوال را پرسیدید. بیایید پنج راهی که به شما کمک می‌کند تا عشق واقعی را از عشق نادرست تشخیص دهید، بررسی کنیم.

 

» راه اول: ابتدا خداوند را جستجو کنید

خیلی وسوسه کننده است که به شرایط زندگی خود نگاه کنید و سعی کنید که همسرتان را براساس مشاهدات خود انتخاب کنید. اما طبق آموزه‌ پیامبران الهی، بهتر است که ابتدا ملکوت خداوند و درستکاری را جستجو کنید تا بدین ترتیب همه‌ چیزهای مورد نیازتان را بدست آورید.

 

 

خداوند بهترین نعمت‌های خود را به کسانی عطا میکند که دل به جهان ابدی بسته‌اند. نه به کسی که آنها را شاد و خوشبخت کند. بهترین ازدواج ها نصیب کسانی می شود که بدنبال چیزهای آسمانی هستند نه زمینی.

 

» راه دوم: نیکوکاری و عدالت را جستجو کنید

اگر با کسی که همسرتان نیست همبستر شده‌اید، میتوانم تضمین کنم که روح خداوند هدایت‌گر شما نیست. اگر هدایت خداوند را برای این میخواهید که بدانید آیا عشقتان آن شخص مورد نظر خداوند هست یا خیر، پس، از همبستر شدن با او و داشتن رابطه‌ نادرست با او دست بردارید، از گناه خود توبه کنید و از خداوند درخواست کنید تا به شما نشان دهد که آیا عشقتان درست است یا عشقی نادرست.

سعی کنید رابطه‌ای را که در آن طرف مقابلتان از شما رابطه‌ جنسی میخواهد، به هم بزنید. درخواست رابطه‌ نامشروع علامت این است که آن شخص، روحی الهی و پاک ندارد. چنین درخواستی یعنی او، طبق اراده‌ خداوند عمل نمی کند.

این سوال را صادقانه می پرسم و می خواهم صادقانه به خودتان پاسخ دهید:

بنظر شما چقدر عاقلانه است همسری را انتخاب کنید که با روح الهی هدایت نشده باشد؟

این را مجددا تکرار می کنم؛ سعی کنید رابطه‌ای را که در آن طرف مقابلتان از شما رابطه‌ جنسی میخواهد، به هم بزنید.

 

چگونه عشق واقعی را تشخیص دهیم؟ رابطه جنسی

 

مطمئن هستم که با خود می‌گویید: «شما خیلی متعصب هستید» اما باور کنید که معیار ما باید کلام خداوند باشد نه آنچه که آن را روشن‌فکری می نامیم.

 

» راه سوم: از خداوند درخواست حکمت و بینش کنید

آیا از خداوند درخواست کرده‌اید که حکمتش را به شما برای رابطه‌تان عطا کند؟

خداوند در کلامش می‌فرماید که اگر حکمت ندارید پس، از خداوند درخواست کنید. خدایی که بدون منت و با سخاوت به شما عطا میکند.

به عقل بگویید تو خواهر من هستی، و بینش و بصیرت را دوست صمیمی خود بنامید. اما حکمتی که از بالا است، اول خالص و بعد صلح‌آمیز، ملایم، نصیحت‌پذیر، پر از رحمت و میوه‌های نیکو، بی‌تردید و بی‌ریا است.

ابتدای حکمت، ترس از خداوند است و تأیید قدوسیت، بینش است.

 

» راه چهارم: مشاوری خداشناس پیدا کنید

شخصی را پیدا کنید که انسان درستکار و خداشناسی است. از او بخواهید تا به شما کمک کند که تشخیص دهید آیا رابطه‌ شما رابطه‌ای درست است یا شیدایی محض. سپس آماده‌ شنیدن باشید و بینش‌های آنان را در قلبتان بپذیرید.

هنگامی که در یک رابطه‌ عاطفی هستید، آسان است که در احساسات خود غرق شوید تا آنجا که نتوانید به صورت منطقی شرایط را ارزیابی کنید. خداوند، ما یکدیگر را به هم داده است تا به هم کمک کنیم.

نمی‌توانم به شما بگویم که من و شوهرم به چند نفر مشاوره داده‌ایم که از انتخاب خود پشیمان و نادم بودند به این دلیل که پیش از ازدواجشان به دنبال مشاورانی خداشناس نبوده‌اند.

 

 

لطفا این پند را با تمام قلبتان بپذیرید:

 

«به نصیحت‌ها گوش کنید و راهنمایی‌ها را بپذیرید، باشد که حکمت را در آینده دریافت کنید.»

 

» راه پنجم: برای خداوند صبر کنید

صبر کردن سخت است اما اگر جلوتر از نقشه و زمانبندی خداوند حرکت کنید، ممکن است در پایان، زندگی‌تان سخت‌تر شود.

برای خداوند صبر کنید، قوی باشید و دلسرد نشوید. برای خداوند صبر کنید.

 

 

منتظر ماندن برای شخص مناسب و درست که باقی زندگیتان را با او بگذرانید، کاری دلهره‌آور است. با این حال، وقتی که درک می کنید که خداوند بیشتر از شما به روابط‌تان علاقمند است، می توانید یاد بگیرید که به او اعتماد کنید.

 

» جمع بندی

همانطور که چشمانتان به خداوند است، هدف ملکوت خداوند برای زندگیتان را به خود یادآور شوید. عدالت و حکمت خداوند را جستجو کنید و به مشاورینی درستکار و خداشناس گوش کنید.

در طول این ۳۰ سال، که خدمات معنوی انجام داده‌ام، شاهد وفاداری خداوند به وعده‌هایش برای کسانی بوده‌ام که قلبشان را به دوست داشتن خداوند بیش از هر کس دیگری در زندگی‌شان، متعهد کرده‌اند.

و اگر شما هم هر روز بیشتر عاشق خدا باشید خداوند شما را نیز به سمت کسی که عاشق خداوند است هدایت می کند که در آن پشیمانی وجود نخواهد داشت.

نظر شما درمورد این مقاله چیست؟ این مقاله را برای دوستان خود بفرستید و درباره آن صحبت کنید.

شما نیز ممکن است بپسندید….

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *