من و تو تا ابد – راز عشق ماندگار – قسمت اول – فرانسیس چان

0
609
فرانسیس چان
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

 

من و تو تا ابد نام یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز می‌باشد. این کتاب به قلم فرانسیس چان و لیزا چان همسر ایشان درباره عشق و ازدواج ماندگار است و در قالب مقاله دنباله‌دار بخش‌های مهم این کتاب توسط تیم مترجمان مثل خورشید ترجمه شده است.

بخش‌های این کتاب عبارتند از:

مقدمه: راز عشق ماندگار

فصل اول: ازدواج چندان بزرگ نیست

فصل دوم: به دنبال ازدواجی تمام و کمال باشید

فصل سوم: بیاموزید که به خوبی مبارزه کنید

فصل چهارم: ازدواج‌تان را تباه نکنید

فصل پنجم: آیا امیدی برای ما وجود دارد

فصل ششم: واقعا چه چیزی برای بچه‌ها بهترین است

فصل هفتم: مسابقه‌ای شگفت‌انگیز

با سایت مثل خورشید همراه باشید:

راز عشق ماندگار

در ابتدای این فصل نویسنده از عشق شورانگیز و دیوانه‌وار خود به همسرش می‌گوید. فرانسیس چان می‌گوید: « با گذر زمان عشق من و همسرم نسبت به هم بزرگتر می‌شود. او همیشه وفادارانه کنارم ایستاده است مرا دوست دارد، به من دلگرمی می‌دهد و مرا به چالش میکشد. او بهترین دوست من است.»

 

فرانسیس چان همیشه به فکر آینده‌ی خانواده‌اش است اما او منظورش را از آینده چیز دیگری عنوان میکند. او گفته است که اغلب مردم تأمین آینده را فقط امنیت مالی برای زندگی چند روزه‌ی این دنیا و بر روی این زمین میدانند اما حقیقت بزرگتری وجود دارد که بیشتر ما از آن غافل هستیم یا برایمان اهمیت چندانی ندارد.

او میگوید که به فکر زندگی ابدی و بی‌پایان همسر و فرزندانش در جهان ابدی است. زمانی که آنها با خداوند رو به رو میشوند و تمام اعمال و کردارهای زمینی‌شان به آنها نشان داده می‌شود.

فرانسیس می‌گوید که آن روز را در ذهنش تجسم میکند و فکر میکند که بسیاری از ما خودمان را برای این روز هولناک آماده نمیکنیم در حالی که خداوند در کتب آسمانی‌اش صراحتا از ما خواسته که خود را مهیای آن روز کنیم. به اعتقاد او زندگی و عمل همراه با ایمان به خداوند است که میتواند در آن روز ما را نجات دهد.

فرانسیس چان می‌گوید که چون عاشق همسرش است میخواهد که او زندگی فوق‌العاده‌ای داشته باشد اما بالاتر از آن، او میخواهد که همسرش در جهان ابدی زندگی فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

می‌خواهد که همسرش بدون حسرت و اندوه به زندگی زمینی‌اش نگاه کند. میخواهد که همسرش اطمینان داشته باشد که در این زندگی زمینی خودش را برای حیات ابدی آماده میکند.

می‌گوید که میخواهد وقتی همسرش، لیزا، در سرای ابدی با خداوند ملاقات میکند، خداوند از لیزا و اعمالش راضی و خشنود باشد و او را بنده‌ی با ایمان و وفادار خود خطاب کند و به او پاداش‌های عظیم بدهد.

فرانسیس چان و همسرش لیزا چان روزی تصمیم می‌گیرند که با در نظر داشتن جهان ابدی با هم زندگی کنند.

اما چیز عجیبی که با این تصمیم برایشان رخ داد این بود که آنها در اینجا و هم‌اینک از زندگیشان مسرور بودند و از آن لذت می‌بردند.

او می‌گوید، همه نظرشان این است که باید تمام تمرکزمان را بر ازدواج‌مان و بر یکدیگر بگذاریم اما من و همسرم وقتی که تمرکزمان را بر تکالیف و اموری که خداوند بر عهده‌مان گذاشته است قرار دادیم، ازدواجمان و رابطه‌ی زناشویی‌مان شگفت‌انگیز و فوق‌العاده شد. این کار باعث شد که ما خداوند را عمیق‌تر ادراک کنیم و چه چیزی از این زیباتر و بهتر؟

تنظیم ذهنیت‌مان با زندگی در سرای ابدی باعث شد که از بحث و جدل‌های مزخرف و ابلهانه دوری کنیم. از نظر ما وقتی برای دعوا و کش‌مکش وجود ندارد. ما کارهای بهتری داریم که از منافع و علایق ما مهم‌تر و بهتر هستند. مسائل قابل توجه‌تری در اینجا وجود دارد. خداوند از خلقت ما هدف و مقصودی داشته است و ما نمی‌توانیم زندگیمان را در تباهی بگذرانیم. ما نمیتوانیم تنها با دنبال کردن شادی و خوشبختی خودمان، ازدواج‌مان را در بی‌حاصلی سپری کنیم.

من و همسرم در طول 16 سال خدمات روحانی و مشاوره‌ای، از دیدن زوج‌هایی خرسند شده‌ایم که تصمیمات مهم و بنیادین زندگی‌شان را بر اساس دلبستگی و ایمانشان به خداوند گرفته‌اند. هیجان‌انگیز بود که ببینیم آنها به چشم‌انداز و رؤیایی چنگ می‌زنند و برکت و نعمت حاصل می‌کنند.

در آن روی سکه اما از دیدن زوج‌هایی که به فکر خوشی و شادی این دنیا بودند در حالی که مأموریت و تکلیف خود را بر روی زمین نادیده میگرفتند، اندوهگین میشدیم. زوج‌هایی بودند که یکی از آنها میخواست بر اساس کلام خدا زندگی کند اما همسرش چنین دیدگاهی نداشت.

ازدواج‌های خداپسندانه و خدا محور به خلقت زیرکانه و هوشمندانه‌ی خداوند جلال و بزرگی میدهد اما تعداد کمی از ازدواج‌ها هستند که این جلال و بزرگی را منعکس میکنند. شیطان از تماشای زوج‌هایی که ادعا می‌کنند خدا را باور دارند اما با بیهودگی و بی‌حاصلی و تنها برای خودشان زندگی می‌کنند، لذت میبرد.

راز عشق ماندگار

خیلی‌ها با دیدن نزاع‌ها و درگیریهای زوج‌ها و طلاق‌ها نسبت به ازدواج دچار ترس و تردید شده‌اند اما باید به شما بگوییم که شما در کنار هم مؤثرتر از زمانی هستید که تنها باشید. در یک رابطه‌ی حقیقتا سالم زوج‌ها میتوانند به تکمیل و انجام اهداف‌شان به یکدیگر کمک کنند بیش از زمانی که خود به تنهایی بخواهند آنها را انجام دهند.

این طرح و نقشه‌ی خداوند است. آفرینش ازدواج از سوی خداوند، ایده‌ای هوشمندانه بوده است. اما باید به شما هشدار دهیم که ازدواج با ذهنیت جهان ابدی با ازدواج شاد یکسان نیست.

من و لیزا روزهای شادی را در کنار هم داریم اما بعضی از تصمیمات‌مان دردناک هستند. اما با این حال میدانیم که آنها تصمیمات درستی بوده‌اند. خداوند به ما وعده‌ی فضل و فراوانی در زندگی داده است اما لزوما این فراوانی همیشه مترادف با شادی و خرسندی نیست.

برخی از حقایقی را که در اینجا با شما در میان میگذاریم باعث درد و رنج شما می‌شوند اما تصمیماتی که برای جلال خداوند گرفته بشوند دردی خوب و درست را ایجاد میکنند دردی که برای ایمانداران در این دنیا مقرر شده است.

اینها درد و رنج‌هایی هستند که باعث می‌شوند ما قوی‌تر و پاک‌تر شویم و در عشق بیشتری با خداوند و دیگران قرار بگیریم. هر دردی در این دنیا یک یادآوری مداوم و پیوسته از آینده‌مان در جهان ابدی است که در آنجا همه‌ی این رنج‌ها با عزت و بزرگی معاوضه میشوند.

بیشتر کتاب‌هایی که در زمینه‌ی ازدواج نوشته شده‌اند، فقط به این می‌پردازند که چگونه با همسرتان کنار بیایید و شاد و خوشبخت باشید. این نوع کتاب‌ها این احساس را در مخاطب ایجاد میکنند که گویی داشتن خانواده‌ای شاد و خوشبخت تنها هدف ایمانداران است. این کتابها میتوانند جلال خداوند و هدف و برنامه‌ی او را در جایگاه دوم قرار دهند. این کتاب‌ها این نکته را نادیده میگیرند که شما میتوانید در این دنیا ازدواجی موفق و شادمان داشته باشید اما در زندگی و سرای ابدی‌تان بینوا و درمانده باشید.

این کتاب درباره‌ی این است که یکدیگر را تا ابد دوست داشته باشید. من عاشق همسرم هستم. من عاشق ازدواج هستم. من عاشق عشق هستم. اینها هم تابشی از خداوند هستند که همه‌ی اینها را خلق کرده است.

حدس میزنم برای این خواندن این کتاب را شروع کرده‌اید چون یا عاشق هستید یا امیدوارید که به زودی عشقی وارد زندگی‌تان شود. دعا میکنم که به خداوند اجازه دهید تا شما را به سوی عشقی ماندگار و ابدی هدایت کند، عشقی که از الان تا ابد به خداوند جلال دهد و برای جلال خداوند باشد.

خداوندا! به ما کمک کن تا خردمندانه عاشق شویم و عشق بورزیم.

من و لیزا امیدواریم که این کتاب به معنای واقعی کلمه، ازدواج شما و شاید ابدیت شما را دگرگون کند. ما کتاب‌های زیادی در مورد ازدواج خوانده‌ایم که همگی خوب و آگاهی‌بخش بودند اما دگرگون کننده‌ی زندگی نبودند به ویژه حالا که اطلاعات بیشتر از همیشه در دسترس است.

بسیاری از ما جریانی ثابت از اطلاعات را وارد ذهن‌مان میکنیم بدون اینکه وقتی را صرف تمرکز کردن بر آنها و به کارگیری آنها در زندگی‌مان کنیم. به همین دلیل ما در این کتاب فرصت‌هایی را برای خواندن، تمرکز و تفکر و عمل کردن فراهم کرده‌ایم.

ما میخواهیم که شما خداوند را تجربه و حس کنید نه اینکه فقط چیزهایی درباره‌ی او بیاموزید. مهم‌ترین نکته‌ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که در فصل فصل این کتاب شما را به عمل کردن به آنچه که در اینجا آموخته‌اید فراخوانده‌ایم.

این بسیار مهم و حیاتی است. اگر نتوانید آنچه را که در اینجا می‌آموزید به کار ببندید پس این مطالب به جای آنکه مفید باشند، مضر هستند. پس همین امروز کاری انجام دهید.

در بخش بعد با عنوان ازدواج چندان بزرگ نیست همراه ما باشید.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را وارد کنید

دوازده + هفده =