9 درس از جدایی در روابط عاشقانه که آگاهی شما را در زندگی 10 برابر می‌کند!

0
707
9-درس-از-جدایی-در-روابط-عاشقانه-که-آگاهی-شما-را-در-زندگی-10-برابر-می‌کند
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

 

برخی از تاریک‌ترین روزهای افراد مجرد، زمانی است که جدایی در روابط عاشقانه آن‌ها اتفاق می‌افتد. شما قلب خود را به خطر انداختید. زندگی خود را با او سهیم شده‌اید. هدایایی خریدید، خاطره هایی ساختید، با همدیگر رویاها ساختید و حالا همه آن‌ها از بین رفته‌اند.

حالا باز هم به نقطه‌ی اول رسیده‌اید، جایی که داشتید برای ازدواج کردن تلاش می‌کردید، اما حالا بیشتر از قبل احساس تنهایی می‌کنید.

هیچکس با این فکر که روزی با این شخص رابطه‌اش را تمام می‌کند، رابطه‌ای را شروع نمی‌کند. بیشتر ما اشتیاق زیادی برای جشن عروسی داریم.  ما بدنبال عشق، محبت، امنیت، مصاحبت، تعهد، صمیمیت و کمک می‌گردیم، که گاهی هم حس فریبنده‌ای است.

با این وجود بنظر می رسد که خدا میخواهد اکثر ما ازدواج کنیم. اما مطمئنا ازدواج آسان نیست.

شما هم، چنین موقعیتی را تجربه کرده‌اید؟

حقیقت این است که من به طور اتفاقی به دنبال مقالات روابط و ازدواج بودم که این مقاله را پیدا کردم.

وقتی در حال ترجمه تیتر این مقاله بودم با خودم فکر کردم که چقدر می‌تواند برای همراهان همیشگی مثل خورشید کمک کننده باشد.

این مقاله به قلم  مارشال سگال نویسنده اهل مینیاپولیس بزرگترین شهر در ایالت مینه سوتا در ایالات متحده آمریکا است. در این زمینه می‌توانید مقالات دنباله دار این سایت را در زمینه ازدواج دنبال کنید. همچنین ویدئوهایی در زمینه ی ازدواج و عشق در این سایت منتشر شده است.

9 درس از جدایی در روابط عاشقانه که آگاهی شما را در زندگی 10 برابر می‌کند!

مارشال سگال در این مقاله 9 درس برای ایماندارانی که پیش از ازدواج، جدایی در روابط عاشقانه‌شان اتفاق افتاده، بیان کرده تا در آنها امید و عشق به دیگران، دوباره ایجاد شود.

با ادامه مقاله همراه مثل خورشید باشد:

درس اول: رنج و درد عشق و صمیمیتی که به ازدواج ختم نشده است

واقعیت این است که غالبا، بسیاری از رابطه‌های قبل از ازدواج از هم می پاشند و هرگز با عشق و عاشقی، بهبود نمی یابند.

درد جدایی عمیق‌تر و طولانی‌تر از دیگر دردهایی است که جوانان در زندگی‌شان دارند. من درد جدایی را حتی الان که در حال تایپ این کلمات هستم، احساس می‌کنم.

نوشتن یا صحبت کردن درباره‌ی: صمیمیت و عشقی که به ازدواج ختم نشده است، یکی از سخت‌ترین کارها برای من است. دیدن تمام شدن یک رابطه، دردناک و ناراحت کننده است اما بسیاری از ما ناچاریم این راه تاریک را برویم.

درس دوم: اشکالی ندارد که گریه کنید و احتمالا باید گریه کنید

جدایی تقریبا همیشه به انسان لطمه می‌زند. شاید شما نخواهید که از رابطه خارج شوید اما طرف مقابل میخواهد رابطه را تمام کند.

شاید شما قانع شده باشید که باید این رابطه به پایان برسد اما بسیار سخت است که این موضوع را به او بگویید. شاید سال‌ها با هم بوده‌اید.

شاید با اینکه با هم ازدواج نکرده بودید اما خانواده و دوستان او را دوست داشتید. درست است که این جدایی، طلاق نیست اما احساس می‌کنید دارید از هم طلاق می‌گیرید. به یک دلیل شبیه طلاق است.

کات کردن رابطه

شما برای چنین درماندگی و  جفایی ساخته نشده اید. خداوند عشق را آفرید تا خودش را در صداقت و وفاداری، در یکی شدن، متجلی کند.

از آنجایی که قرار آشنایی تنها به منظور ازدواج است پس طرح و حکمتی که خداوند برای ازدواج قرار داده است را می‌توان در چنین قرارها و روابطی نیز مد نظر قرار داد.

آشنایی‌هایی  که به سرعت شکل میگیرند و یا با لاقیدی و بی‌فکری تمام می‌شوند، اراده و قصد خداوند را منعکس نمیکنند.

این بدین معنی نیست  که هر رابطه‌ای باید به ازدواج ختم شود اما به این معنی است که جدایی لطمه زننده است.غم و اندوه به هنگام جدایی نه تنها درست است بلکه خوب است. هیچ چیزی برای پنهان کردن و شرمنده بودن وجود ندارد.

خداوند شما را برای لذت بردن و رشد کردن در عشقی پایدار خلق کرد. بنابراین برای داشتن این احساس، راحت باشید و بدانید که درد و رنج، نشان دهنده‌ی چیزهای زیبایی درباره خدا و عشق پایدار او به شما است.

نباید اینطور باشد که از این جدایی احساس صدمه نکنید چون در حالت طبیعی این حس صدمه دیدن را باید در درون خود احساس کنید.

اگر وارد شدن به یک رابطه‌ی عاطفی و به هم زدن این رابطه برای شما بدون درد و رنج است پس قاعدتا یک جای کارتان می‌لنگد.

این بدین معنا نیست که باید با هر بهم زدنی، ویران شوید اما باید این حس را داشته باشید که این اتفاق درست نبوده است یا قرار نبود اینطوری شود.

قرار نیست که دل‌هایمان را قرض دهیم. خداوند باید به بعضی از ما جدیت روابط ناموفق را نشان دهد آن هم به دلیل اظهارات اشتباه درباره‌ی او.

درس سوم: فورا رابطه‌ی دیگری را شروع نکنید

شناخت و درک برنامه‌ی خداوند برای پایبندی در ازدواج و روابط عاشقانه‌، به ما کمک خواهد کرد که به درستی احساس کنیم، اما به ما کمک هم می‌کند تا گام های بعدی را در هدف ازدواجمان به درستی برداریم.

یکی از بدترین و رایج ترین اشتباهات این است که پس از تمام شدن رابطه، خیلی زود به سمت فرد دیگری بروید.

به خصوص در عصر دوستیابی آنلاین و رسانه های اجتماعی، واقعا برای پیدا کردن فردی دیگر، نیازی به تلاش سخت نیست.

محبت، اعتیادآور است. اگر در یک رابطه بوده‌اید، دست‌های همدیگر را می‌گرفتید، به هم لبخند می‌زدید، پیام هایی رد و بدل می‌کردید، شیرینی توجه و تأیید دیگران را چشیده‌اید، پس بیشتر می‌خواهید و ساده ترین راه برای پیدا کردن آن این است که به نقطه اول برگردید.

اما اگر به خداوند، به شاهدانمان، به نامزد یا همسر سابقمان و یا به سایر موارد مهم آینده‌مان توجه کنیم، با دقت و صبوری منتظر می‌مانیم، دعا می‌کنیم و بعد وارد رابطه‌ی آشنایی می‌شویم.

بسیار آسان است که تا هنگام یافتن شریک مناسب برای زندگی‌مان با احساست افراد زیادی بازی کنیم و صفی از افراد زخم خورده پشت سرمان به جای بگذاریم.

دروغ است که فکر کنید به دنبال ازدواج نیستید به این دلیل که در حال حاضر با کسی وارد رابطه نشده‌اید. گاهی اوقات بهترین کاری که می‌توانید برای همسر آینده‌تان انجام دهید این است که با کسی وارد رابطه‌ی آشنایی نشوید.

اگر گذشته‌تان سریالی از روابط شده است شاید لازم باشد برای مدتی این روابط آشنایی را کنار بگذارید. شاید زمان آن رسیده باشد که دوباره سازماندهی شوید، رشد کنید و سبک جدیدی را برای روابط آتی خود پیدا کنید.

خداوند شما را برای لذت بردن و  کامیاب شدن از عشقی پایدار و ماندگار خلق کرده است. قلب ها برای قرض داده شدن ساخته نشده اند.

درس چهارم: ممکن است شکست خورده باشید اما خداوند شکست نخورده است

شاید رابطه به دلیل عیب و ایراد خاصی به پایان رسیده باشد.

چیزهایی در ما وجود دارد، ضعف ها یا الگوهای رفتاری که ممکن است باعث شود که برای ازدواج با فرد مورد نظر مناسب نباشیم. اما این موضوع باعث نمی‌شود که مورد رحمت و فیض خداوند قرار نگیریم.

گناه در روابط بیش از همه دردناک و  نمایان است.

هرچه که ما بیشتر و بیشتر  اجازه دهیم که آن فرد وارد زندگی و قلب‌مان شود گناه هم احتمالا بیشتر خودش را نشان می‌دهد و این‌ها سبب می‌شوند که رابطه‌ی ما با طرف مقابل عمیقا قطع شود. (با توجه به قوانین جهان هستی)

همانطور که افراد در روابط آشنایی خود، به هم نزدیک‌تر می‌شوند، گناهان هم به طبع آن، بزرگتر و خطرناک‌تر می‌شوند.

آلودگی و آشفتگی ما به احتمال زیاد به دیگران سرایت می‌کند و آلودگی دیگران نیز به ما سرایت می‌کند. خداوند مسبب شکست و جدایی رابطه‌تان،نبوده است.

خداوند هرگز وعده‌هایش را فراموش یا رها نمی‌کند، بنابراین شما در هر لحظه و در هر رابطه در وضعیت درست و حقیقی خود هستید.

اگر برای بخشش گناهانتان و  تلاش و مجاهدت در پیروی از خداوند و کلامش به او توکل می‌کنید، خداوند هرگز ترکتان نکرده است و هرگز هم ترکتان نخواهد کرد.

زمانی که در رابطه‌تان شکست می‌خورید حتی اگر مقصر اصلی آن شما بوده‌اید، بدانید که خداوند دست از محبت به شما برنداشته است. برنامه و نقشه‌ی خداوند بزرگتر از اشتباهات بزرگ شماست.

درس پنجم: برایتان خوب است که عاشق شوید و این عشق را از دست بدهید

شرم و ناامیدی منحصر به فردی در مورد جدایی وجود دارد. احساس می‌کنید شبیه کالای معیوب و آسیب دیده شده‌اید، انگار که در چشم خداوند یا در چشم دیگران خراب شده‌اید.

حقیقتی باور نکردنی اما زیبا وجود دارد و آن این است که شمای شکست‌خورده بهتر از شمای قبلی است.

اگر در این غم و اندوه، به سوی خداوند باز گردید و از هر گناهی که در رابطه تان مرتکب شده‌اید، توبه کنید، برای خداوند به مانند همیشه گران‌بها و ارزشمند خواهید بود، و او از ذره ذره‌ی غمتان ، شکست‌تان، یا پشیمانی‌تان استفاده می‌کند تا شما را به آنچه که برای آن خلق شده‌اید تبدیل کند و از چیزهایی که برای لذت و شادی آفریده است، بیشتر به شما عطا ‌کند.

هیچ شرایطی نیست که با آن مواجه شوید و خداوند از آن برای اعطای زندگی، آزادی و شادی عمیق و بادوام به شما استفاده نکند.

خداوند شادی‌های ماندگار ما در خودش را  بسیار بیشتر از آسایش‌های موقتی امروزمان دوست می‌دارد. خداوند هر روز به حساب ها رسیدگی میکند و ما باید از این موضوع خوشحال باشیم. بدانید که خداوند همیشه به ما لطف می‌کند حتی وقتی که بدترین حس را داریم.

اگرچه اکنون دیگر نمی توانید با هم دوست باشید، اما برای همیشه همچون خواهر و برادر یکدیگر خواهید بود.

به نظر می‌رسد که خیلی خوب است که همه‌ی این‌ها حقیقت داشته باشند، درست است؟

دل‌هایی که طرد شده‌اند، به هر میزان، لازم است که شفا یابند و ترمیم شوند و امیدهای تازه‌ای دوباره در آنها رشد کند. آشتی کردن نیازی به نزدیک شدن ندارد. این آشتی قطعا نیاز به بخشش و گذشت و محبت دارد.

می توانید با دعا برای آنها شروع کنید، حتی زمانی که به لحاظ روحی و شرایط دیگر، قادر نیستید که با آنها صحبت کنید. دعا کنید که ایمان آنها افزایش یابد، که خداوند برادران و خواهران ایماندار را وارد زندگی آنها کند، که خداوند قلب آن ها را شفا دهد و ترمیم کند.

باید یاد بگیریم که در روابطمان، چه روابط قدیمی و چه روابط جدید، با نور ابدی‌مان در کنار هم زندگی کنیم.

صبر، مهربانی و بخشش ما در جدایی ها به زیبایی در مقابل خودخواهی، واکنش‌های کینه جویانه که در فیلم‌های تلویزیونی مدلسازی می‌شوند و دیگر مردمان دنیا هم بدون فکر خود را با آن تطبیق می‌دهند، خواهد درخشید.

درس ششم: آیا «این تو نیستی این خداست» ، برایتان کافی نیست؟

خداوند من را هدایت میکند تا این کار را انجام دهم.

خداوند به خوبی میتواند شما را به سمت جدایی هدایت کند اما از او به عنوان سپر بلا استفاده نکنید. گناه خود را بپذیرید و آن را به گردن بگیرید و هر جا که لازم بود تقاضای بخشش کنید.

سپس درباره اینکه چگونه به این تصمیم رسیدید صادق باشید، چگونه خداوند این مسیر را برای شما هموار  و روشن کرد. مطمئنا، برخی چیزها ملموس نیستند، اما عوامل ملموس را پیدا کنید.

این مجوزی برای گفتن حرف‌های ناراحت کننده نیست بلکه مجوزی برای گفتن چیزهای کمک کننده است، اگر چه این حرف‌ها هم ممکن است در نهایت آزار دهنده باشند.

اولا این عاقلانه نیست که در تصمیمتان برای جدایی به تنهایی تصمیم‌گیری کنید. به نزد کسی که می‌دانید می‌تواند نیت و دلتان را  در مورد این جدایی ارزیابی کند، بروید.

با کسی که می‌داند دوام ازدواج به چه چیزهایی بستگی دارد، گفتگو کنید و ببینید که آنها درباره‌ی دلایل این جدایی چه نظری دارند.

تصورات ما، به ویژه آن تصوراتی که در هنگام بحران‌های عاطفی داریم، می تواند سلاحی کشنده باشد که شیطان از آن برای تحریک ما به کارهای بد و نادرست استفاده می‌کند.

وقتی که همه چیز را ناملموس و در هاله‌ای از ابهام رها می‌کنیم و می‌رویم، نامزد یا همسر سابق ما آن را درک نمی‌کند و بیشتر آنچه که به ذهنش می‌رسد دروغ‌هایی از جانب شیطان است تا او را ویران و تخریب کند.

به جای اینکه آنها را خرد کنید و یا شخصیتشان را پایین بیاورید، به آنها در مورد اینکه خداوند چگونه شما را به گرفتن این تصمیم هدایت کرده است، توضیحات کافی بدهید.

می‌گویم «کافی » زیرا  حقایق زیاد اما غیر مفیدی وجود دارند که ممکن است به آنها بگویید.

باز هم می‌گویم، پیش از آنکه فورا تصمیم به جدایی بگیرید، به نزد فرد ایمانداری بروید و در مورد نکات مورد نظرتان برای این جدایی با آنها مشورت کنید. در نهایت آن ها مجبور نیستند که با شما موافقت کنند اما اینکه به آنها کمک کنید تا قضیه برایشان روشن شود و با شما همنظر شوند، کار محبت‌آمیزی است.

این کار باعث رها شدن و رشد آنها می‌شود و کمک می‌کند که پرسش‌های بی‌جواب کمتری برایشان باقی بماند و زودتر رو به جلو حرکت کنند.

درس هفتم: خداوند نیازهای تو را میداند.

احتمال دارد که در پی جدایی‌تان از خود بپرسید که آیا خداوند نیازهایتان را می‌داند؟

قطعا خداوند از تمام نیازهایتان مطلع است و هرگز در فراهم کردن آنها کند عمل نمی‌کند. ممکن است خداوند در مورد چیزهایی که فکر می‌کردید به آنها نیاز دارید، نکاتی را برایتان آشکار کند. یا اینکه ممکن است صرفا به شما نشان دهد که چقدر بیش از هرچیز یا هرکس دیگری به او نیاز دارید.

9 درس از جدایی در روابط عاشقانه که آگاهی شما را در زندگی 10 برابر می‌کند!

حتی زمانی که بنظر میرسد خداوند شما را آزار داده است، او این کار را نکرده است. او دوستتان دارد.

خداوند میداند که بهترین چیز برای شما چیست. و همه چیز تحت اختیار اوست. همه چیز.

یک روش خداوند برای تأمین نیازهایمان در زمان جدایی این است که دلیل این جدایی را برایمان روشن می‌کند، اینکه به چه منظور و به چه دلیل این رابطه جزء طرح و نقشه‌ی خداوند برای ازدواجمان نبوده است.

همه ما می دانیم که شنیدن بعضی از خبرهایی که بسیار به آنها نیاز داریم، تا مدتی برایمان بسیار سخت است اما در پایان راه، ثمرات زیادی برایمان دارند. به خداوند برای تأمین نیازهایتان هر روز یا هر سال اعتماد و توکل داشته باشید، چه ازدواج کرده باشید چه نکرده باشید….

درس هشتم: از عشق از دست رفته درس بگیرید

یکی از بزرگترین پیروزی‌های شیطان در زمان جدایی این است که آن خانم یا آقا را به این شکل متقاعد می‌کند: «همه‌اش تقصیر فلانی بود، من کاملا برای ازدواج و همسر بودن آماده بودم.»

واقعیت این است که هیچکس چه مجرد و چه متأهل، به حد کمال برای ازدواج نمی‌رسد. هیچ‌کدام از ما کامل و بی‌نقص نیستیم، بنابراین همه ما به عنوان افراد و همسران – حال و آینده همیشه در حال یادگیری و رشد هستیم.

بعد از آنکه غلیان و جزر و مد احساسیتان فروکش کرد و از آن مرحله عبور کردید، وقت‌هایی را با خود خلوت کنید و بعد هم با دوستان نزدیک و صمیمی‌تان.

و ارزیابی کنید که خداوند از طریق این جدایی می‌خواهد شما را به کجا هدایت کند و  می‌خواهد از شما چه کسی بسازد؟

مشخص کنید که می‌خواهید در چه زمینه یا زمینه‌هایی تلاش بیشتری کنید تا خوشایندتر یا بیناتر و یا با ایمان‌تر باشید و رو به جلو حرکت کنید.

هیچ‌کدام از دو راهی‌هایی که در روابط گوناگون ایجاد می‌شود، حساس‌تر، شخصی‌تر و خاص‌تر از دوراهی جدایی از یک رابطه‌ی عاطفی نیست، بنابراین این زمان، حقیقتا زمان منحصر به فردی است تا درون‌نگری و بازبینی پر امید و سالمی از خود داشته باشید که توسط ایمانداران دیگری نیز بررسی شوید و سپس به توازن برسید.

درس نهم: خداوند به شما کمک خواهد کرد که شادی را در سایه‌ی دل شکستگی پیدا کنید

هنگامی که ما را تنها می‌گذارند و احساس طرد شدن می کنیم، واقعا سخت است که باور کنیم کسی می‌داند که ما داریم چه چیزی را تجربه می‌کنیم و چه اوضاعی داریم.

شاید حتی انسان‌های مهربان و درستکاری که اطراف شما هستند نیز حال شما را ندانند اما خداوند از حال شما آگاه است. خداوند پیامبرانش را فرستاد تا به انسان‌های شکسته و ضعیف، امید و نوید بدهند.

خداوند جهانش را در شکست‌ها و جدایی‌ها نجات داده است و شما را با آن پیروزی یکی کرده است، بزرگترین پیروزی که تا به حال اتفاق افتاده است.

برای کسانی که به خداوند امید دارند، برای همه دردهایشان، سرطان های غیر منتظره‌شان، قضاوت‌های ناعادلانه‌ایی که در حق آنها شده است، جدایی ناخواسته‌ای که برایشان اتفاق افتاده است، تاریخ انقضا و تغییر برنامه‌ای تعیین شده است تا پس از آن، ما را با عشق خداوند متحد و یکی کند.

بیشترین بخش این جدایی را صرف دانستن این کنید که خداوند این مسیر خاص را برای رشد و  خشنودی شما به روشی که این رشد و خشنودی ماندگار باشد، انتخاب کرده است.

در این دنیا هیچ رابطه‌ای ابدی و همیشگی نیست اما اتفاقات خوبی از طریق این روابط در شما رخ می‌دهند، حتی از طریق اندوه‌ها و حسرت‌ها، بله! حتی از طریق فروریختن این روابط، این اتفاقات خوب خواهند افتاد.‌

دانلود pdf این مقاله (24 دانلود ها)

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را وارد کنید

2 × یک =