ارتباط با دیگران

روابط، با ارزش، گرانبها و گنجینه‌ای ارزشمند از بهشت است و باید با دقت ارتباط با دیگران را مدیریت و اداره کنیم و همیشه به دنبال راه‌هایی برای ساختن پل‌هایی به قلب یکدیگر باشیم.

من میدانم که همه‌ی ما مشتاقیم که بالاتر برویم و یکی از راه هایی که از طریق آن می توانیم یک قدم به سوی سطح بعدی برداریم، عشق‌ورزیمان به یکدیگر است.

نویسنده این مقاله ویکتوریا اوستین تمام سال‌های عمرش را در هاستون زندگی کرده است و متولد هاستون و اهل هاستون ایالت تگزاس است. ویکتوریا کار خود را در کسب و کار خانوادگی‌اش آغاز کرد.

اکنون به عنوان همسری حمایت‌گر، مادر دو فرزند و کشیش همکار در کلیسای لیک‌وود در شهر هاستون ایالت تگزاس، الهام‌بخش و مربی زنان در همه جا است.

او به کمک کردن به همه‌ی زنان، کودکان و خانواده‌ها متعهد است تا آنها بتوانند هدف و مأموریت‌شان را در زندگی کشف کنند و به بالاترین استعدادهای بالقوه‌شان در زندگی برسند. با ادامه مقاله همراه ما باشید.

در کنار هم رو به جلو در زندگی حرکت کنید

رمان نویس معروف، کاترین آن پرتر، یکبار نوشت: « عشق‌ورزی را باید آموخت و باز هم باید آموخت؛ هیچ پایانی برای آن نیست. » عشق نباید سال به سال یک‌جور باشد؛ قرار است که عشق رشد کند. روابط در طول زمان تکامل می یابند، مردم در طول زمان تغییر می کنند و عشق ما باید در طول زمان تقویت شود و رشد کند.

اگر عشق و علاقه‌مان را به حال خود رها کنیم و آن را روی حالت خودکار بگذاریم و فکر کنیم که کسانی که در زندگی‌مان هستند به راحتی خواهند دانست که ما دوست‌شان داریم ، آنوقت رابطه‌مان رشد نخواهد کرد یا آنطور که مد نظرمان است مثمر ثمر نخواهد بود.

به همین دلیل هم است که بسیار مهم است که همه‌ی تلاش‌مان را بکنیم تا ارتباط با دیگران را قوی و محکم حفظ کنیم.

 

چند سال پیش وقتی که قرار شد من و جوئل رهبری خدمات روحانی را به عهده بگیریم، زندگی‌مان پیچیده‌تر شد. اغلب، متوجه میشدیم که ما در حال حرکت در مسیرهای متفاوتی هستیم، بنابراین، می‌بایست سعی بیشتری میکردیم تا در طول روز با هم ارتباط داشته باشیم.

ما متوجه شدیم که به دلیل اینکه ذهن‌مان بسیار درگیر کارهایی است که در دست داریم، یکدیگر را نادیده میگیریم. بنابراین، برای اینکه به حفظ ارتباط با دیگران کمک کنیم، تصمیم گرفتیم که هر بار که از کنار هم عبور میکنیم از هم تشکر و قدردانی کنیم.

گاهی اوقات با تکان دادن دست، گاهی اوقات با یک « دوستت دارم » تند و سریع یا بوسیدن یکدیگر. مهم نیست که چگونه ارتباط بگیریم بلکه مهم است که حتما با هم ارتباط برقرار کنیم.

ما هر دو آدم‌های پر مشغله‌ای در طول روز هستیم اما هر بار که همدیگر را میبینیم، همه‌ی کارهایمان برای یک لحظه زمین میگذاریم و با هم ارتباط برقرار میکنیم. ارتباطمان را قوی نگه داریم، کمک کنیم تا دل‌هایمان هم جهت با هم پیش بروند.

نوشتن یادداشت برای یکدیگر، یکی از راه‌های شگفت‌انگیز و ساده برای حفظ ارتباط است. وقتی که جوئل بدون من به سفر میرود، من یادداشت کوچکی در چمدانش میگذارم که در آن فقط نوشته‌ام « دوستت دارم »، من این را هم میدانم که عکس‌هایی از خودمان را در چمدانش بگذارم. 

شاید بخواهید که یادداشت‌های پر مهری در گوشه کنار خانه بگذارید، مثلا در کشو میز، زیر بالش، یا روی کنترل تلویزیون، که فقط یادآوری کنید که آنها را دوست دارید و آنها برای شما ارزشمند هستند. حفظ و نگهداری ارتباطات، نیاز به تلاش و گذاشتن وقت دارد.

گاهی اوقات وقتی که کسی به ما آسیب میزند یا ما را میرنجاند، وسوسه میشویم که ارتباطمان را با او قطع کنیم. اما یکی از متداول‌ترین اشتباهات مردم در روابط‌شان این است که با امتناع از صحبت کردن با طرف مقابل، به او در کنار کشیدن از رابطه، کمک میکنند.

داستانی را در مورد زوجی شنیدم که با هم نزاع و درگیری زیادی داشتند. آن شب، آن زن و شوهر، هنوز با هم صحبت نکرده بودند و چون مرد نمیخواست که اولین نفر باشد که پیش‌قدم میشود، همسرش را با یک یادداشت ترک کرد.

او در این یادداشت نوشته بود: « من را ساعت 6 صبح بیدار کن. » صبح روز بعد، مرد ساعت 8 صبح از خواب بیدار شد و عصبانی بود. او وقتی که متوجه یادداشتی در کنارش شد که در آن نوشته بود: « ساعت 6 است، بیدار شو »، میخواست برود و همسرش را پیدا کند تا به او یک درس درست و حسابی بدهد.

هر کدام از ما یک وقت‌هایی وسوسه میشویم که از گفتگو کردن با کسی بعد از نزاع و ناراحتی، امتناع کنیم و دیگر با او حرف نزنیم و به این ترتیب رابطه‌مان را با او قطع کنیم.

ارتباط با همسر

بعد از ازدواجم با جوئل، در این بیست سال زندگی زناشویی‌ام، آموخته‌ام که دستاویزی به مخالفت و عدم توافق، راه خوبی نیست.

اصلا خوب نیست که با حالت عصبانیت و آشفتگی به رختخواب بروید، چون با همان آشفتگی و عصبانیت از خواب بیدار میشوید و احتمالا هم در چنین حالتی خواب خوبی نداشته‌اید.

شاید تا شب هم برای حل و فصل این اختلاف راهی پیدا نکرده باشید اما اگر بیاموزید که میتوانید با یکدیگر مخالف باشید اما همچنان همدیگر را دوست بدارید و با هم رفاقت داشته باشید، آن وقت از روابط خود بسیار بیشتر لذت خواهید برد.

دوستی دارم که به من میگوید که گاهی اوقات وقتی که او و شوهرش هنوز از دست هم عصبانی هستند، موقع خواب درست زمانی که میخواهد بخوابد، فقط به شوهرش میگوید: « حق با من است و تو اشتباه میکنی و من عاشقت هستم. شب بخیر. »

من و جوئل تصمیم گرفته‌ایم که گاهی اوقات باید قبول کنیم که مخالف هستیم. یکی از آزادی‌بخش‌ترین تجربیات این است که بفهمید که شما دو انسان متفاوت هستید که چیزها را متفاوت میبینید و همچنان میتوانید همدیگر را دوست بدارید و در ارتباط با هم بمانید.

فقط به دلیل اینکه با دوست‌تان یا با اعضای خانواده‌تان مخالف هستید، به این معنا نیست که دیگر هیچ بخش دیگری وجود ندارد که در آن تفاهم‌های بسیاری با یکدیگر داشته باشید. این تنها به این معناست که شما عقاید متفاوتی دارید.

داشتن همدلی و اهداف یکسان است که ارتباط خوب را حفظ میکند.

زمان‌هایی وجود دارد که ما با یکدیگر بر سر تصمیمات‌مان یا بر سر موضوعی توافق نداریم اما همیشه باید به یکدیگر باور و ایمان داشته باشیم، از هم حمایت کنیم و رو به جلو در کنار هم در زندگی حرکت کنیم و ارتباطمان را حفظ کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

*

code