چگونه با همسر خود رفتار کنیم و رفیق باشیم ؟

چگونه با همسر خود رفتار کنیم و رفیق باشیم ؟ روابط، با ارزش، گرانبها و گنجینه‌ای ارزشمند از بهشت است. باید با دقت ارتباط با همدیگر را مدیریت و اداره کنیم. همیشه به دنبال راه‌هایی برای ساختن پل‌هایی به قلب یکدیگر باشیم.

من می‌دانم که همه‌ ما مشتاقیم که رابطه موفق داشته باشیم. یکی از راه هایی که از طریق آن می توانیم یک قدم به سوی سطح بعدی برداریم، عشق‌ورزیمان به یکدیگر است.

نویسنده این مقاله ویکتوریا اوستین تمام سال‌های عمرش را در هاستون زندگی کرده است. ویکتوریا کار خود را در کسب و کار خانوادگی‌اش آغاز کرد.

اکنون ویکتوریا، همسری حمایت‌گر است. مادر دو فرزند و سخنران معنوی در کلیسای لیک‌وود در شهر هاستون ایالت تگزاس، الهام‌بخش و مربی زنان در همه جا است.

او به کمک کردن به همه‌ زنان، کودکان و خانواده‌ها متعهد است.او به آنها کمک می کند تا بتوانند هدف و مأموریت‌شان را در زندگی کشف کنند. تا بتوانند به بالاترین استعدادهای بالقوه‌شان در زندگی برسند. با ادامه مقاله همراه مثل خورشید باشید.

 

چگونه با همسر خود رفتار کنیم

 

چگونه با همسر خود رفتار کنیم و رفیق باشیم ؟

 

رمان نویس معروف، کاترین آن پرتر، یکبار نوشت:

«عشق‌ورزی را باید آموخت و باز هم باید آموخت؛ هیچ پایانی برای آن نیست.»

عشق نباید سال به سال یک‌جور باشد؛ قرار است که عشق رشد کند. روابط در طول زمان تکامل می یابند. مردم در طول زمان تغییر می کنند. عشق ما باید در طول زمان تقویت شود و رشد کند.

اگر عشق و علاقه‌مان را به حال خود رها کنیم و آن را روی حالت خودکار بگذاریم و فکر کنیم که کسانی که در زندگی‌مان هستند به راحتی خواهند دانست که ما دوست‌شان داریم ، آنوقت رابطه‌مان رشد نخواهد کرد یا آنطور که مد نظرمان است مثمر ثمر نخواهد بود.

به همین دلیل هم است که بسیار مهم است که همه‌ تلاش‌مان را بکنیم تا ارتباط با همدیگر را قوی و محکم حفظ کنیم.

 

 

زمان را مدیریت کنید

چند سال پیش وقتی که قرار شد من و جوئل رهبری مؤسسه‌ی خدمتی را به عهده بگیریم، زندگی‌مان پیچیده‌تر شد. اغلب، متوجه می‌شدیم که ما در حال حرکت در مسیرهای متفاوتی هستیم، بنابراین، می‌بایست سعی بیشتری می‌کردیم تا در طول روز با هم ارتباط داشته باشیم و زمانمان را مدیریت کنیم.

ما متوجه شدیم که به دلیل اینکه ذهن‌مان بسیار درگیر کارهایی است که در دست داریم، یکدیگر را نادیده می‌گیریم. بنابراین، برای اینکه به حفظ ارتباطمان کمک کنیم، تصمیم گرفتیم که هر بار که از کنار هم عبور می‌کنیم از هم تشکر و قدردانی کنیم.

گاهی اوقات با تکان دادن دست، گاهی اوقات با یک « دوستت دارم » تند و سریع. مهم نیست که چگونه ارتباط بگیریم بلکه مهم است که حتما با هم ارتباط برقرار کنیم.

ما هر دو آدم‌های پر مشغله‌ای در طول روز هستیم اما هر بار که همدیگر را می‌بینیم، همه‌ کارهایمان برای یک لحظه زمین می‌گذاریم و با هم ارتباط برقرار می‌کنیم. ارتباطمان را قوی نگه داریم، کمک کنیم تا دل‌هایمان هم جهت با هم پیش بروند.

نوشتن یادداشت برای یکدیگر، یکی از راه‌های شگفت‌انگیز و ساده برای حفظ ارتباط است. وقتی که جوئل بدون من به سفر می‌رود، من یادداشت کوچکی در چمدانش می‌گذارم که در آن فقط نوشته‌ام «دوستت دارم»، من این را هم می‌دانم که عکس‌هایی از خودمان را در چمدانش بگذارم. 

 

 

برای او یادداشت‌های پر مهری بگذارید

شاید بخواهید که یادداشت‌های پر مهری در گوشه کنار خانه بگذارید. مثلا در کشو میز، زیر بالش، یا روی کنترل تلویزیون، که فقط یادآوری کنید که آنها را دوست دارید و آنها برای شما ارزشمند هستند. حفظ و نگهداری ارتباطات، نیاز به تلاش و وقت گذاشتن دارد.

گاهی اوقات وقتی که کسی به ما آسیب می‌زند یا ما را می‌رنجاند، وسوسه می‌شویم که ارتباطمان را با او قطع کنیم. اما یکی از متداول‌ترین اشتباهات مردم در روابط‌شان این است که با امتناع از صحبت کردن با طرف مقابل، به او در کنار کشیدن از رابطه، کمک می‌کنند.

داستانی را در مورد زوجی شنیدم که با هم دعوا و درگیری زیادی داشتند. آن شب، آن زن و شوهر، هنوز با هم صحبت نکرده بودند و چون مرد نمیخواست که اولین نفر باشد که پیش‌قدم میشود، همسرش را با یک یادداشت ترک کرد.

او در این یادداشت نوشته بود:

« من را ساعت ۶ صبح بیدار کن. »

صبح روز بعد، مرد ساعت ۸ صبح از خواب بیدار شد و عصبانی بود. او متوجه یادداشتی در کنار تختش شد که در آن نوشته بود:

« ساعت ۶ است، بیدار شو »

میخواست برود و همسرش را پیدا کند تا به او یک درس درست و حسابی بدهد.

هر کدام از ما یک وقت‌هایی وسوسه می‌شویم که از گفتگو کردن با کسی بعد از دعوا و ناراحتی، امتناع کنیم و دیگر با او حرف نزنیم و به این ترتیب رابطه‌مان را با او قطع کنیم.

 

چگونه با همسر خود رفیق باشیم

 

چگونه با همسر خود رفتار کنیم و رفیق باشیم ؟ جوئل اوستین

 

بعد از ازدواجم با جوئل، در این بیست سال زندگی زناشویی‌ام، آموخته‌ام که دستاویزی به مخالفت و عدم توافق، راه خوبی نیست.

اصلا خوب نیست که با حالت عصبانیت و آشفتگی به رختخواب بروید، چون با همان آشفتگی و عصبانیت از خواب بیدار می‌شوید و احتمالا هم در چنین حالتی، خواب خوبی نداشته‌اید.

شاید تا شب هم برای حل و فصل این اختلاف راهی پیدا نکرده باشید اما اگر بیاموزید که می‌توانید با یکدیگر مخالف باشید اما همچنان همدیگر را دوست بدارید و با هم رفاقت داشته باشید، آن وقت از روابط خود بسیار بیشتر لذت خواهید برد.

دوستی دارم که به من می‌گوید که گاهی اوقات وقتی که او و شوهرش هنوز از دست هم عصبانی هستند، موقع خواب درست زمانی که میخواهد بخوابد، فقط به شوهرش می‌گوید:

«حق با من است و تو اشتباه میکنی و من عاشقت هستم. شب بخیر.»

من و جوئل تصمیم گرفته‌ایم که گاهی اوقات باید قبول کنیم که مخالف هستیم. یکی از آزادی‌بخش‌ترین تجربیات این است که بفهمید که شما دو انسان متفاوت هستید که چیزها را متفاوت می‌بینید و همچنان می‌توانید همدیگر را دوست بدارید و در ارتباط با هم بمانید.

فقط به دلیل اینکه با دوست‌تان یا با اعضای خانواده‌تان مخالف هستید، به این معنا نیست که دیگر هیچ بخش دیگری وجود ندارد که در آن تفاهم‌های بسیاری با یکدیگر داشته باشید. این تنها به این معناست که شما عقاید متفاوتی دارید.

داشتن همدلی و اهداف یکسان است که ارتباط خوب را حفظ میکند.

زمان‌هایی وجود دارد که ما با یکدیگر بر سر تصمیمات‌مان یا بر سر موضوعی توافق نداریم. اما همیشه باید به یکدیگر باور و ایمان داشته باشیم. از هم حمایت کنیم و رو به جلو در کنار هم در زندگی حرکت کنیم و ارتباطمان را حفظ کنیم.

 

جمع بندی

در این مقاله به این سوال مهم “چگونه با همسر خود رفتار کنیم و رفیق باشیم ؟” پاسخ دادیم. اگر پرمشغله هستید حتما مدیریت زمان داشته باشید و زمانی را برای ارتباط با همسر و فرزندانتان در نظر بگیرید. ویکتوریا اوستین در این مقاله روش های موثر خودش را با شما به اشتراک گذاشته است.

نظر شما چیست؟ بنظر شما چگونه با همسر خود رفتار کنیم و چگونه با همسر خود رفیق باشیم؟

 

شما نیز ممکن است بپسندید….

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *