5 معیار طلایی که نشان می‌دهد شما برای رابطه دوستی آماده هستید یا نه؟!

0
928
5-معیار-طلایی-که-نشان-میدهد-شما-برای-رابطه-دوستی-اماده-هستید-یا-نه؟
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

تا به حال هیچ وقت با کسی وارد رابطه دوستی نشدم. جدی می‌گویم، نه قهوه‌، نه شام، نه سینما، نه هیچ چیز دیگر. نه به این خاطر که از هیچ پسری خوشم نمی آید یا به این دلیل که هرگز نمی خواهم ازدواج کنم. من هم می‌خواهم قرار ملاقات بگذارم و هم می‌خواهم ازدواج کنم.

تنها دلیل من برای اینکه تا به حال وارد هیچ رابطه‌ دوستی نشده‌ام این است که می‌خواهم تا زمانی که آمادگی ازدواج را ندارم برای برقراری ارتباط صبر کنم و من فعلا آماده‌ی ازدواج نیستم.

فکر میکنم ظرف چند سال آینده آمادگی آن را پیدا کنم و ایده‌ی آشنایی با هدف و انگیزه‌های خداپسندانه، من را هیجان زده میکند. می‌خواهم تا آنجا که می‌توانم از دل‌شکستن، نتایج دردناک، اشتباهات ساده‌لوحانه و روابطی که به جدایی ختم می‌شوند، دوری کنم. ​

متنی که در بالا خواندید نوشته‌ی خانم جکویل کرو نویسنده‌ای اهل شرق کاناداست. او فارغ التحصیل از دانشگاه ایالتی توماس ادیسون و موسس کارگاه نویسندگان جوان است.

5 معیار طلایی که نشان می‌دهد شما برای رابطه دوستی آماده هستید یا نه؟!

در ادامه جکویل به این موضوع اشاره میکند که قبل از شروع یک رابطه آشنایی 5 سوال از خودتان بپرسید.

می‌پرسید چه سوالاتی؟

پس ادامه مطلب را بخوانید:

زمانی که به برقرای رابطه‌ی دوستی با دلایل درست و در زمان درست و طبق اصول خداوند فکر کردم، متوجه 5 سؤال شدم که باید پیش از شروع رابطه از خودم بپرسم. 5 معیار و علامت طلایی که نشان می‌دهد من برای این آشنایی آماده هستم یا نه؟!

1 » آیا برای اینکه اعتبار و تأییدی بدست بیاورم می‌خواهم وارد این رابطه شوم؟

قرار گذاشتن به طور ذاتی اعتبار دهنده است. فردی که نفس میکشد، زنده است و به شما گل و هدیه می‌دهد. خب! این خود اثبات می‌کند که شما جالب و جذاب هستید!

رابطه دوستی

صادقانه می‌گویم این واقعا دلپذیراست. اما اگر این آشنایی‌ها منبع اعتبار شما باشند، این نشان‌دهنده‌ی دلباختگی آسیب‌زننده به روح است.

رابطه آشنایی با پسر یا دختر و قرار ملاقات گذاشتن، شما را کامل نخواهد کرد. مهم نیست که دیگران با فرهنگ‌های مختلف چقدر تلاش کنند تا شما را طور دیگری متفاعد کنند. آشنایی‌های جدی هم درست مثل غذا، رابطه‌ی جنسی، تلویزیون یا پول، آرامش، شادی و رضایت نهایی شما را تضمین یا خلق نمی‌کنند.

شما نمی توانید هویت و شخصیت خود را در این رابطه‌ها پیدا کنید. اگر پیرو خداوند هستید، پس هویت اول، آخر و کامل شما در خداوند است. قبل از اینکه قلبتان درگیر رابطه‌ای عاشقانه شود، آیا به هویت خود به عنوان بنده‌ی خداوند اطمینان دارید؟

اگر در این باره شک دارید، پس اکنون زمان آن نیست که قلبتان را به سمت دلباختگی، سوق دهید؛ تا زمانی که بتوانید با اطمینان بگویید که خداوند تنها و تنها، منبع و سرچشمه‌ی اعتبار و شخصیت شماست، صبر کنید.

2 » آیا من وارد رابطه‌ی دوستی می‌شوم چون دیگران چنین انتظاری دارند یا چون  تحت فشار هستم؟

گاهی اوقات انتظار ناخواسته و حسی شدید، در انسان ایجاد می‌شود تا به صورت مکرر رابطه‌های عاشقانه برقرار کنند.

این نوع انتظارات و احساسات در برنامه‌های کمدی، مدارس، در تبلیغات تجاری و مجلات ما، در گوشی‌های هوشمندمان و در خانه‌هایمان است. یکی از این موارد نام برده شده، روش خود را به روح و روان ما وارد می‌کند. مثلا می گوید: برای اینکه در این جامعه پذیرفته شوی باید رابطه‌های عاشقانه و رمانتیک داشته باشی.

اگر همرنگ شدن با دیگران و انتظارات، شما را وادار به انجام کاری می کند، به خصوص در مورد برقراری رابطه دوستی، این کار را نکنید. دلایل و عقاید دیگران بدترین دلیل برای قرار گذاشتن با کسی است.

عشق رمانتیک، کاری پر خطر و جدی است و هرگز نباید از روی فشار ، وارد رابطه‌های عاشقانه شد.

چون ما، پیرو خداوند هستیم، نباید خود را با معیارهای اجتماعی برای برقراری رابطه دوستی منطبق یا متفاعد کنیم. باید چیز بهتری بخواهیم. باید چیزی بالاتر را دنبال کنیم.

ما باید متفاوت باشیم و چه چیزی متفاوت تر از این که انسانی شاد و سرزنده بمانید؟!

صبر کنید تا زمانی که از نظر عاطفی، جسمی، ذهنی و معنوی برای برقراری رابطه‌ جدی آماده شوید.

3 » آیا باید با اطلاع خانواده قرار ملاقات بگذارم؟

معمولاً در فیلم‌ها، دو نفر که وارد رابطه‌ی دوستی و آشنایی می‌شوند، ارتباطشان به این شکل پیش می‌رود: خانم و آقایی با هم ملاقات می‌کنند و بین آنها کششی شدید و جرقه‌ای سریع، ایجاد می‌شود، بنابراین دو نفری با هم بیرون می‌روند تا یکدیگر را بشناسند.

بعد، آن دو به تنها بیرون رفتن با هم ادامه می‌دهند – عشقی قوی و پنهانی دور از چشم خانواده، تا اینکه در نهایت در لحظه‌ی بزرگ و دراماتیک این رابطه، آنها یکدیگر را به والدین‌شان معرفی می‌کنند.

به ما گفته‌اند که این طبیعی است. همدیگر را ملاقات می‌کنیم، قرار می‌گذاریم و سپس اطرافیان  را در جریان قرار می‌دهیم.

رابطه آشنایی

چه تصویر عاطفی ناسالمی! مشاوران، کجای این رابطه هستند؟

کجا هستند کسانی که در بیرون این رابطه از دلشکستگی ساده‌لوحانه محافظت کنند؟ آن جمعی که بتواند در کنار این زوج باشند و رشد روحی و معنوی، بینش و مشاوره‌ی بی‌طرفانه را برای آنها فراهم کنند، کجا هستند؟

همه‌ی این موارد را راحت‌طلبی و سرعت از بین برده است. در مورد روابط، به ما یاد داده‌اند که پاداش را بدون کوچک‌ترین کاری بخواهیم. اما دنبال کردن این نوع رابطه‌ی خودمختار و بی‌پروا، در تضاد با کلام خداوند است.

از رابطه دوستی پنهانی بگریزید و خلوص و پاکی را در چارچوب جامعه و خانواده با آغوش باز بپذیرید. برای قرار آشنایی صبر کنید تا زمانی که آمادگی این را پیدا کنید که مسئولیت رابطه‌تان را به گردن بگیرید و دیگران نیز آمادگی این را داشته باشند که شما را مسئول بدانند و بپذیرند تا ازدواج موفق داشته باشید.

4 » آیا با هدف یک رابطه‌ی کوتاه مدت وارد رابطه دوستی شوم؟

بیشتر انسان ها میخواهند یک روز ازدواج کنند. اما خیلی از ما نمی‌توانیم تا آن تاریخ صبر کنیم و فکرمان، درگیر این است که، در این رابطه‌ی آشنایی که صرفا فقط برای سرگرمی است، چه چیز خطرناکی وجود دارد؟ چنین رابطه‌ای چطور میتواند اینقدر بد باشد در حالی که می‌دانیم  شاید نیمی از انسان‌ها این کار را کرده‌اند؟

در نهایت، خطر رابطه کوتاه مدت بسیار بزرگ‌تر و جدی‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنیم. این نوع روابط ، تقدس، زیبایی و تصویر الهی عشق را تحریف و پست می‌کنند. در کلام خداوند عشق، صمیمیت و ازدواج همگی به شدت به یکدیگر مرتبط هستند.

روابطی که صرفا برای برقراری رابطه‌ی جنسی نامشروع است و بدون هیچ‌گونه تعهدی از سوی طرفین پیش می‌رود، متضاد با این تصویر الهی است. بنابراین برقراری رابطه‌ی آشنایی خداپسندانه باید حرکتی آگاهانه به سوی خداوند باشد.

قلب ما برای خطر کردن در برقراری رابطه‌ی نامشروع، قرار داده نشده است و نتایج، آن را تایید می کنند. صبر کنید تا زمانی که بتوانید رابطه‌ای بلند مدت و با انگیزه‌ی ازدواج داشته باشید.

5 » آیا این قرار ملاقات و آشنایی در چارچوب اطاعت کلام خداوند است؟

وقتی که 16 ساله بودم به یاد دارم که تنهاییِ پنهانی در قلبم وجود داشت. هم سن و سالانم را می‌دیدم و با خود فکر میکردم، “من هم می خواهم کسی به من هدیه بدهد.”

دلایل من برای قرار گذاشتن با کسی بسیار خودخواهانه بود. این دلایل، از احساس تمایل من برای مهم بودن و عزت یافتن، سرچشمه می گرفتند. دلایلی که در آن اطاعت و تسلیم خداوند وجود نداشت. این گونه رابطه‌ها، صراحتا می‌گویم که خود محوری و خودبینی است.

روابط خداپسندانه ، رابطه‌ای تؤام با تسلیم و اطاعت از خداوند است.

پس صبر کنید تا زمانی که بتوانید با خوشحالی همه‌ی بخش‌های رابطه‌تان را به اقتدار محبت‌آمیز خداوند تسلیم کنید.

صبر کنید تا زمانی که خداوند فردی را برایتان بفرستد که شما را در پاکی‌‌تان و ایمانتان به خداوند همراهی و کمک کند.

صبر کنید تا زمانی که در خداوند راضی و خشنود باشید، تا زمانی که از توقع و فشار رها شوید، تا زمانی که جمعی از ایمانداران شما را حمایت کنند و تا زمانی که به رابطه‌ای بلند مدت و ماندگار متعهد باشید.

صبر کنید تا زمانیکه این رابطه بیش از مجرد ماندنتان، برای خداوند جلال و شکوه به ارمغان بیاورد.

همین حالا می توانید تصمیم بگیرید به فردی تبدیل شوید که همه اطرافیانتان برای ایمان و اقتدارتان به شما افتخار کنند.

نظر شما چیست؟ آیا شما هم با نظر جکویل موافق هستید؟ اگر تجربه ای موفق در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

 

دانلود pdf این مقاله (11 دانلود ها)

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را وارد کنید

3 − یک =