مبارزه با غم و اندوه – جول اوستین

0
473
مبارزه با غم و اندوه - جول اوستین
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

همه‌ی ما یک زمان‌هایی، صبح، که از خواب بیدار میشویم، احساس اندوه و افسردگی میکنیم؛ چندان احساس شور و هیجان نمی‌کنیم.

اما این بدان معنا نیست که چون فقط چنین احساساتی داریم باید همانجا بمانیم و تسلیم این احساسات شویم. ما میتوانیم خود را از دست آنها خلاص کنیم و با ایمان و تکیه بر قدرت خدای متعال رو به جلو حرکت کنیم.

یک نمونه‌ی بزرگ از کسانی که تجربه‌ی زیادی از خلاص شدن از احساسات منفی را داشت و در کتاب آسمانی از او یاد شده است، داوود نبی است.

او میبایست با ترش‌رویی، بدخلقی، غم و اندوه مبارزه میکرد و او پادشاه بنی‌اسرائیل بود.

او همه نوع فرصت، قدرت و موقعیت را داشت. او ثروتمند بود و با این حال باید همچنان با افسردگی، اندوه و دلسردی مبارزه میکرد.

این ماجرا به من نشان میدهد که مسلط شدن بر احساسات منفی چیزی است که هر شخصی باید با آن کنار بیاید.

نویسنده این مقاله جول اوستین می‌باشد که تیم مترجمان مثل خورشید این مقاله را برای شما ترجمه کرده است. با ما همراه باشید.

اگر در چنین وضعی به سر میبرید، فکر نکنید که تنها هستید. به خداوند و امید او رو آورید. نگویید: « جوئل، اگر پول بیشتری داشتم، اگر شغل بهتری داشتم، اگر همسر متفاوتی داشتم، آن وقت حالم خوب بود.

چگونه با غم و اندوه مبارزه کنیم؟

آن وقت مجبور نبودم با این احساسات کنار بیایم. » نه، شاید فکر کنید که اما هر شخصی باید با وسوسه مبارزه کند تا فقط تسلیم شود و با آنچه احساس میکنیم، زندگی کند.

من کاری که داوود نبی انجام داد را دوست دارم؛ او با خودش حرف زد. او گفت: « آه! ای روح من چرا خمیده شده‌ای؟ به خداوند امیدوار باش. »

او هر روز میگفت: « داوود، تو در این حال بد چه کار میکنی؟ از نگاه کردن به مشکلاتت دست بردار و به خدایت نگاه کن. »

داستان زندگی پیامبران به من میگوید که شادی حقیقی تنها در خداوند یافت میشود، وقتی که چشمانتان را از روی اینکه چه احساسی دارید و در چه شرایطی به سر میبرید، بردارید و در عوض آنها را بر خداوند و کلامش بگذارید.

گاهی اوقات بهترین کاری که میتوانیم انجام دهیم این است که با خودمان حرف بزنیم و آیات کتاب آسمانی را برای زندگیمان ذکر کنیم. وقتی که وسوسه میشوید که در حال بدی باشید، بروید و در آیینه نگاه کنید و بگویید:

«خودم، اینجا رو گوش کن، تو باید خوشحال باشی.شادیت رو پس بگیر، آرامشت رو پس بگیر. من قصد ندارم امروز شکست‌خورده زندگی کنم. »

شما باید در حالت مبارزه باقی بمانید.

منتظر نباشید تا پیش از آنکه تصمیم بگیرید در مورد شرایط‌تان کاری کنید، سه روز را در غم و اندوه به سر ببرید. همان لحظه‌ای که احساس دلسردی و نا امیدی میکنید، سعی کنید به خودتان بیایید، بلند شوید و بگویید: «نه، من در این حالت نمیمانم.»

صبح از خواب بیدار میشوید و احساس اندوه و افسردگی میکنید، بگویید:

«نه، این برای من نیست. قراره امروز روز خوبی باشه. این روزیه که خدا ساخته.»

آیا میدانید که در حالت غم و اندوه بودن بخاطر داشتن مسائل و مشکلات، آنها را بهتر نمیکند، بلکه بدترشان هم میکند؟ این حالت، فشار بیشتری را بر روی شما میگذارد.

این شما را بینواتر و بیچاره‌تر میکند. بهترین رویکرد این است که بگویید:

«خدایا، من این وضعیت را به دستان تو میسپارم. من نمیگذارم این وضعیت، شادی من را بدزدد.من میدانم که تو همه چیز را تحت کنترل داری و ایمان دارم که در زمان درست نه تنها آن را دگرگون میکنی، بلکه من را از آن شرایط با شخصیتی بهتر از آنچه که قبلا بودم، بیرون می‌آوری.»

این راه حل چگونگی مسلط شدن بر احساسات منفی است. این فقط یک تصمیم است که باید هر روز آن را بگیریم جاییکه باید دو پایمان را در یک کفش کنیم و تصمیم بگیریم که قرار نیست احساساتمان به ما دیکته کنند که امروز قرار است روزمان چگونه باشد.

شما میتوانید بر عواطف و احساسات‌تان مسلط شوید و انتخاب کنید که علی‌رغم اینکه چه احساسی دارید، حس و حالتان خوب باشد. می‌توانید انتخاب کنید که امروزتان چگونه باشد. میتوانید انتخاب کنید که زندگیتان را چگونه زندگی کنید.

میدانم که بعضی از شما شاید به صورت طبیعی دلیل خوبی برای افسرده بودن و نا امیدی دارید. اما به خودتان اجازه ندهید که در چنین حالتی باشید.

مبارزه با غم و اندوه1

وقتی که علی‌رغم آنچه که علیه شما و بر خلاف میل‌تان در زندگی‌تان وجود دارد، انسان باثباتی باشید، این یکی از بهترین راه‌هایی است که میتوانید به خداوند نشان دهید که به او اعتماد و توکل دارید.

تصمیم بگیرید که بر اساس احساسات‌تان زندگی نکنید. به عمیق‌تر از آن بروید و بر اساس آنچه که میدانید زندگی کنید. میدانید که خداوند همه چیز را تحت کنترل دارد.

میدانید که او طرح و نقشه‌ای عالی برای زندگیتان دارد.

میدانید که قدرت او از هر کسی و هر چیزی بالاتر و بزرگتر است.

وقتی که از خواب بیدار میشوید و آن احساسات و افکار منفی و نا امید کننده به سراغتان می‌آیند، خود را از دست آنها خلاص کنید. کارتان را با ترن هوایی زندگی تمام کنید.

تسلیم احساسات‌تان نشوید و اجازه ندهید که آنها شما را از برکات و الطاف خداوند دور کنند. انتخاب کنید که هر روز در آرامش خداوند زندگی کنید.

تصمیم بگیرید که میخواهید روزی عالی داشته باشید.

با انجام چنین کاری، کار خداوند را به شیوه‌ای بزرگتر در زندگی‌تان خواهید دید چونکه چشمان‌تان به جای اینکه بر وضعیت و شرایط‌تان باشد بر خداوند است و زندگی پیروزمندانه‌ای که خداوند در خزائنش برایتان دارد را خواهید داشت!

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را وارد کنید

چهارده + 18 =