چگونه روزانه زمانی برای ارتباط با خدا اختصاص دهیم؟

0
238
چگونه روزانه زمانی را برای ارتباط با خدا اختصاص دهیم
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

میتوانید از گذراندن وقت با خدا بهره‌مند شوید

همه‌ی ما در هر سن و یا مرحله‌ای از زندگی‌مان که هستیم، میتوانیم از گذراندن وقت‌هایی برای ارتباط با خدا بهره ببریم. بنابراین، من شما را تشویق میکنم که اوقاتی را برای سکوت و گذراندن با خداوند تعیین کنید.

اگر مراقب نباشیم، خواهیم دید که با عجله مشغول دعا و عبادت و خواندن کلام خدا هستیم تا بتوانیم به کارهای مهم‌مان برسیم، اما هیچ چیز مهم‌تر از خداوند نیست.

در کلام خداوند  به ما گفته شده است که خداوند برای ارتباط با ما مشتاق است. ما از سوی او دعوت‌نامه‌ای داریم. خداوند گفته است: « ای همه‌ی درماندگان و گرانباران به نزد من بیایید و من به شما آرامش خواهم داد. »

وقتی که اوقاتی را برای ارتباط با خدا بگذرانیم، او به ما درس‌هایی را تعلیم خواهد داد. دانش‌آموزان در حضور معلم‌شان درس فرا میگیرند و ما در حضور خودمان. وقتی که ما هر روز روح‌مان با بودن در حضور خداوند را تازه کنیم، همه‌ی وجودمان به روشی مثبت تحت تأثیر قرار میگیرد.

این مقاله به قلم لیزا اوستین خواهر جول اوستین است. لیزا اوستین بزرگترین دختر « جان و دودی اوستین » است. لیزا اوستین از نوعی بیماری مشابه فلج مغزی که با آن متولد شده بود، در همان روزهای پس از تولد شفا یافت و در بزگسالی به طرزی معجزه آسا از انفجار بمبی لوله ای در دفترش در کلیسای لیک‌وود جان سالم به در برد.

لیزا از سال 1983 به طور فعال در سازمان خیریه و کمک‌رسانی فعالیت می کند و بیش از 20 سال است که معلم کتاب مقدس است. او فارغ التحصیل دانشگاه اُرال رابرتز است و با کوین کامز، مدیر کلیسای لیک ود، ازدواج کرده است. کوین و لیزا صاحب سه فرزند هستند: دختران دوقلو با نام‌های کاترین و کارولین و یک پسر به اسم کریستوفر.

آیا مثالی خوب برای این موضوع وجود دارد؟ بله، وجود دارد. نمونه‌ی آن انبیای الهی هستند. آنها راه که میرفتند به دنبال گذراندن وقت و ارتباط با خدا بودند.

ارتباط با خدا

آنها زمانی را در دعا و عبادت میگذراندند. آنها اوقاتی را با خداوند تنها میشدند و حتی از صمیمی‌ترین دوستانشان و خانواده‌شان فاصله میگرفتند. آنها به طور مستمر و مداوم به درگاه خداوند میرفتند، هنگام صبح، هنگام ظهر، و هنگام شب. آنها از خدمات روحانی و کار روزانه دور میشدند تا اوقاتی را با خداوند بگذرانند و با او ارتباط برقرار کنند.

چگونه میتوانیم اوقاتی را برای ارتباط با خدا بگذاریم؟

من معتقدم که چهار چیز میتواند در این راه به ما کمک کند:

به یاد داشته باشید که گذراندن وقت با خداوند در مورد دین و تشریفات دینی و مذهبی نیست بلکه در مورد رابطه با خداوند است.

زمانی که ما با پیوستن به خداوند دوباره از نو متولد شدیم، با خدای قادر وارد رابطه شده‌ایم. ما در پیشگاه او آزاد هستیم و به تخت پادشاهی او دسترسی داریم. ما نباید از او دچار ترس و هراس شویم. آداب و رسوم مذهبی ممکن است سنگین و گرانبار باشند اما روابط با عزیزان به ندرت سنگین و سخت است. گذراندن وقت با کسی که دوستش دارید هیجان‌انگیز است و زندگی را تغییر میدهد و رابطه‌ی شما و اوقات روزانه‌تان با خداوند باید همینگونه باشد.

وقت خاصی را برای سپری کردن با خداوند قرار دهید

آیا متوجه شده‌اید که در برنامه‌ریزی کردن چه کاری انجام می‌شود؟ من متوجه شده‌ام. زمانی را پیدا کنید که با سبک‌زندگی‌تان و مطالبات خانواده‌تان هماهنگ باشد، سپس به آن بچسبید!

آن را اولویت اول‌تان قرار دهید. عادات به همین شکل رشد میکنند و به وجود می‌آیند. حتی زمانی که خسته هستید استقامت به خرج دهید و چنین احساسی نداشته باشید. یادتان باشد، اگر فقط با احساساتمان زندگی کنیم، هرگز به چیزی تحقق نخواهیم بخشید!

چیزهایی که حواس‌تان را پرت میکند یا در ارتباط‌تان وقفه ایجاد میکند را به حداقل برسانید

زمانی که اوقاتی را برای ارتباط با خدا سپری میکنید، تمام توجه‌تان به او باشد. تلفن و تلویزیون را خاموش کنید. جایی را پیدا کنید که خوب، آرام و دلپذیر باشد و در آن احساس راحتی میکنید.

خدا

اگر بچه دارید به آنها یاد بدهید که به خلوت شما در این اوقات احترام بگذارند و به آنها توضیح دهید که این وقت‌تان برای خدا است. پس از این، آنها اهمیت وقت روزانه‌ی شما را با خداوند یاد میگیرند و شما اهمیت آن را در نظر آنها تقویت خواهید کرد.

دعا کنید که آنها هم از شما پیروی کنند و تشویق‌شان کنید که آنها هم اوقاتی را برای سپری کردن با خداوند در نظر بگیرند.

برنامه‌ای را برای خواندن کلام خداوند طراحی کنید.

کتاب خداوند را تهیه کنید و برای خواندن آن برنامه‌ریزی کنید. فقط این کتاب را باز نکنید که به صورت تصادفی به آن گریزی بزنید. دوباره، کلام خداوند را برای افزایش دانش و آگاهی و تدبر در آن بخوانید.

با کتاب خداوند در تعامل باشید

کتاب خدا، کتابی زنده است که توسط خدایی زنده و حقیقی بیان شده است. زیرا هنگامی که این کتاب را میخوانید، روح خداوند به شما درک، خِرد و الهاماتی را عطا میکند. این کتاب را طوری بخوانید که انگار نامه‌ای عاشقانه است، چون واقعا همینطور هم است.

کتاب خداوند نامه‌ای عاشقانه به شماست! همانطور که کلام خداوند را میخوانید دعا کنید. نکته‌برداری کنید و از اینکه آیات و نکاتی را در خود کتاب علامت‌گذاری کنید یا هایلایت کنید، نترسید. با کتاب خداوند در تعامل باشید و از خداوند بخواهید که با کتابش قلب و زندگی‌تان را تغییر دهد.

همه‌ی این کارها مهم هستند، اما مهم‌ترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که شروع کنید، و اینکه همین امروز میتوانید این کار را انجام دهید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را وارد کنید

11 + 7 =