چاکرا

لحظه‌ی معجزه‌ی امروز پیرامون چاکرای چهارم، مرکز قلب، است.
چاکرای چهارم، در ناحیه‌ی قلب، مرکز انرژی است که بیشترین ارتباط را با بخشیدن و دریافت عشق دارد.
زمانی که احساس عشق و مهربانی میکنیم، زمانی که قلب‌مان به جای اینکه منقبض یا در ترس باشد، منبسط و کامل است، زمانی که حس شکرگزاری، بخشش و لطف و مهربانی داریم، آنگاه در حالت پر انرژی جریان یافتن هستیم که ما آن را مدار معجزه می‌نامیم، جایی که وجودمان به روی معجزات گشوده‌تر است.
اگرچه ما نمی‌توانیم معجزات را خلق کنیم اما می‌توانیم شرایطی خلق کنیم تا معجزات بیشتری در زندگی‌مان وارد شوند.
کتاب فرهنگ لغت درباره‌ی کلمه‌ی معجزه می‌گوید: «معجزات رخدادهایی غافلگیرکننده و خوشایندی هستند که علم نمی‌تواند آنها را پیش‌بینی کند و اغلب به فیض و فضل الهی نسبت داده می‌شوند.
یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای خلق شرایطی که معجزات را به زندگی‌مان دعوت می‌کند این است که چاکرای چهارم را بیشتر باز کنیم و با عشق، مهربانی و لطف بیشتر زندگی کنیم.
عشق چیزی است که ما از آن ساخته شده‌ایم؛ چیزی نیست که بر ما فرض باشد که آن را جستجو یا پیدا کنیم. عشق، ذات و طبیعت ما است.
زمانی که به این دانش و آگاهی دست پیدا کنیم، به روشی متفاوت نفس می‌کشیم-روشی که با این شناخت همراه است که همه ما یکی هستیم و تنها وحدت و یگانگی در اینجا وجود دارد. آنگاه، بیشتر، آگاهی نسبت به این حالت را توسعه و پرورش می‌دهیم.
بنابراین، با نفس کشیدن به روشی خاص می‌توانید به گشودن چاکرای چهارم نزدیک شوید که چشم‌هایتان را به بخش‌هایی از وجودتان که می‌دانید به آن تعلق دارید، به جوهره و اصل‌تان می‌گشاید.
برای بسط و گسترش چاکرای چهارم، در اینجا تمرینی ساده اما قدرتمند به شما می‌دهیم…

  • با تنفس شکمی آغاز کنید که بخشی از سیستم عصبی‌تان که می‌گوید همه چیز روبراه است را فعال می‌کند.
  • به تنفس خود ادامه دهید تا لُب فوقانی ریه‌هایتان از هوا پر شود. آنگاه، بسیار عمیق‌تر نفس بکشید. تصور کنید که از جسم‌تان بزرگ‌تر هستید.
  • سپس نفس خود را در همه‌ی جهات بیرون بدهید-بالای سرتان، زیر پایتان، سمت چپ، سمت راست، روبرویتان و پشت سرتان در دایره‌ای بزرگ.
  • آنگاه، از همه‌ی جهات هوا را به شکم‌تان بازگردانید (دم).
  • به وارد کردن هوا به لُب‌های فوقانی ریه‌هایتان ادامه دهید و سپس بزرگتر از جسم‌تان هوا را وارد بدن‌تان کنید.
  • نفس خود را در همه‌ی جهات بیرون بدهید( بازدم).
  • دوباره، هوا را از همه‌ی جهات به شکم‌تان بازگردانید. هوا را وارد ریه‌هایتان کنید(دم)، لُب‌های فوقانی و سپس بزرگتر از جسم‌تان نفس بکشید(دم).
  • نفس‌تان را در همه‌ی جهات خارج کنید(بازدم).
  • این تمرین شش الی هشت بار انجام دهید، چند بار در روز.

این تنفس دایره‌وار و گوی مانند، شما را در میدان کوانتومی قرار می‌دهد که میدانی است که معجزات در آن اتفاق می‌افتند. میدان کوانتومی، فراتر از عقل و منطق است و ما می‌توانیم با این نوع تنفس دایره‌وار به این میدان دسترسی پیدا کنیم.
این تمرین را چند بار در روز انجام دهید و احساس متفاوتی را در دنیا خواهید داشت.
توجه کنید که این کار چه احساسی در شما ایجاد می‌کند-ما تصور می‌کنیم که گشودگی بیشتری در قلب‌تان احساس خواهید کرد و راحت‌تر به عشقی که جوهره و اصل‌تان است دسترسی خواهید داشت.
با سخنی از اوپانیشاد، این قسمت از لحظه‌ی معجزه را به پایان میرسانیم. اوپانیشاد می‌گوید:
«نوری وجود دارد  که فراتر از این جهان، فراتر از هر چیز، فراتر از همه، فراتر از بالاترین آسمان، میتابد. این نوری است که از  درون قلب‌تان می‌تابد.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید