چگونه رابطه پایداری داشته باشیم؟ [از دیدگاه تی دی جیکس]

تاریخ بروزرسانی :

۱۳۹۸/۰۵/۱۰

111 بازدید

0 نظر ثبت شده

چگونه رابطه پایداری داشته باشیم؟ [از دیدگاه تی دی جیکس]

چگونه رابطه پایداری داشته باشیم؟ رابطه امن و پایدار چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه رابطه عاشقانه پایدار داشته باشیم؟ یک عشق پایدار و با دوام نتیجه قرار گرفتن دو طرف رابطه، در ذهن و قلب یکدیگر به روشی مثبت است.

همین امروز رابطه‌ خود را به سطح دیگری ببرید و رابطه ای پایدار بسازید.

مقاله چگونه رابطه پایداری داشته باشیم نوشته تی دی جیکس می باشد. تی دی جیکس سخنران معروف و محبوب انگیزشی معنوی در آمریکا است که کتاب ها و سخنرانی های زیادی درمورد روابط، ازدواج و حقوق زنان دارد. با ادامه مقاله، همراه مثل خورشید باشید.

 

چگونه رابطه پایداری داشته باشیم؟

یکبار آقایی به درمانگر مراجعه کرد و هنگامی که روبروی او نشست شروع کرد به شمردن مشکلات و گرفتاری‌هایش. او غم و غصه‌هایش را فهرست کرد:

«از این وضعیت خسته شدم! هر روز که از خواب بیدار می‌شوم، مضطرب و نگران هستم. صورتحساب‌هایم مرتبا بالا می‌رود. به تازگی احساس مریضی می‌کنم و نگران تمام شدن عمرم هستم. در محل کار مسئولیت‌های زیادی بر دوشم است؛ همه چیز به من بستگی دارد! حتی الان که اینجا کنار شما هستم بسیار سخت است که نظر و احساسم را بیان کنم.»

درمانگر به آرامی نگاهی به مرد انداخت و پاسخ داد:

«به نظر می‌رسد که شما واقعا داغون هستید!»

گاهی اوقات پیدا کردن یک دلگرمی که ما را به جلو حرکت دهد، دشوار است. ما اغلب در روابط خود احساس می‌کنیم که گویی بر روی طنابی راه می‌رویم که زیرمان یک پرتگاه عظیم قرار دارد.

اما، همه چیز درست می‌شود! اگر این سوال ذهن شما را درگیر کرده است: “چگونه رابطه پایداری داشته باشیم” و بدبنال جواب آن هستید ابتدا قدم‌هایی وجود دارد که با برداشتن آنها می‌توانید روابط‌تان را تقویت کنید و آن را از غرق شدن حفظ کنید.

چگونه رابطه پایداری داشته باشیم؟

چگونه رابطه پایداری داشته باشیم؟

گام اول: حضور داشتن

فرق است بین جایی بودن و حضور داشتن در آنجا. حضور داشتن یعنی اینکه وقتی در کنار شریک زندگی‌تان هستید کاملا در آنجا حاضر باشید. چه وسوسه‌هایی ما را از  مشغول بودن به شریک زندگی‌مان باز می‌دارد؟

کار، یکی از مقصرهای مرسوم است؛ گوشی همراه‌تان را کنار بگذارید و حد و مرزی تعیین کنید که به شما و شریک زندگی‌تان این امکان را بدهد که مستقیما و رو در رو با هم ارتباط برقرار کنید؛ بدون اینکه چیزی این ارتباط را قطع کند یا مزاحمتی ایجاد کند.

 

گام دوم: بیان آزادانه‌ی احساس و افکار

ما نمی‌توانیم عمق عشق را واقعا و کاملا تجربه کنیم بدون اینکه در قلمرو انتقاد‌پذیری شیرجه بزنیم. مورد عشق و محبت قرار گرفتن یعنی به طور کامل و از همه نظر شناخته شدن. همانطور که تیموتائوس کِلِر می‌گوید:

«اینکه مورد عشق و محبت باشید اما شناخته نشوید آرامش‌بخش، ولی ظاهری است.» چرا خودمان را در یکی از عمیق‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های زندگی‌مان فریب دهیم؟ یک رابطه‌ موفق و پایدار مستلزم عمل ایثارگرانه‌ بیان آزادانه‌ افکار و احساسات است. با تبدیل شدن به فردی انتقاد‌پذیر، عشق را آزادانه بیان و دریافت کنید.

 

گام سوم: اعتراف کردن به اشتباهات و مسئولیت آن را بر عهده گرفتن

هر کسی که رابطه‌ موفق و پایداری دارد در بیان این دو کلمه ماهر و استاد است: «معذرت میخوام

مخالفت، اشتباه کردن و کار کردن بر روی چالش‌ها نه تنها طبیعی بلکه سالم است. انجام این کارها نشان دهنده‌ی علائم حیات است. طرفین رابطه کاملا زنده و پویا هستند و از یکدیگر می‌آموزند.

روابط زمانی مشکل‌ساز می‌شوند که یکی از طرفین رابطه از اشتباهات خود طفره ‌رود. عذرخواهی بخاطر اشتباهات، عملی شگفت‌انگیز برای افزایش تواضع و فروتنی در شما است و باعث می‌شود که عزیزان‌تان احساس ارزشمندی کنند. در پایان هر روز فهرستی از کارهای اشتباهتان تهیه کنید و پیش از آنکه چراغ‌ها را خاموش کنید بابت آنها عذرخواهی کنید.

 

گام چهارم: با دقت گوش کردن

کلمه‌ی «گفتگو» از کلمه‌ای در زبان لاتین گرفته شده است که به معنای «عمل زندگی کردن با» است. هیچ‌کس از فکر سپری کردن زندگی خود با کسی که سلطه‌جو، بی‌علاقه یا سرد است، لذت نمی‌برد. وقتی که با شریک زندگی‌تان صحبت می‌کنید با دل و جان به حرف‌های او گوش دهید. وقتی که چیزی را با شما در میان می‌گذارد، خود را درگیر آن کنید.

از او بخواهید که با جزئیات بیشتری آن اتفاقی که برایش رخ داده است را توضیح دهد. آیا تماس تلفنی دشواری با خواهر و برادرش داشته است؟ از او بپرسید که چه احساسی در مورد آن دارد. حرفش را قطع نکنید یا صحت و سقم آن را اثبات نکنید.

 

گام پنجم: بیان نظرات با صدای رسا

همه‌ ما به خوبی می‌دانیم که عشق جاده‌ای دو طرفه است، عبور و مرور در هر دو مسیر جریان دارد. عدم موفقیت در بیان احساسات حقیقی‌تان به روشی دوستانه و محبت‌آمیز در واقع بدخدمتی به خودتان و آن رابطه‌ای که در آن سهیم هستید، است.

وقتی که طرف مقابل‌تان را دوست دارید، می‌خواهید بدانید که به چه چیزی فکر می‌کند. این باعث می‌شود که او را بیشتر بشناسید و احساس صمیمیت و نزدیکی بیشتری به او داشته باشید. این منطق در مورد شریک زندگی‌تان نیز صدق می‌کند. او می‌خواهد بداند که به چه چیزی فکر می‌کنید. پس آن را با او در میان بگذارید!

 

جمع بندی

در این مقاله ۵ علت اصلی و مهم رابطه پایدار، بادوام و موفق را که شامل:

گام اول: حضور داشتن

گام دوم: بیان آزادانه‌ی احساس و افکار

گام سوم: اعتراف کردن به اشتباهات و مسئولیت آن را بر عهده گرفتن

گام چهارم: با دقت گوش کردن

گام پنجم: بیان نظرات با صدای رسا

بررسی کردیم.

نظر شما چیست؟ از نظر شما دلایل دیگر رابطه موفق و پایدار چیست؟

***

اگر می‌خوای بدونی راز ازدواج موفق چیه و چی لازم هست تا ازدواجت شاد، موفق و بدون بحث و جدل باشه؛ اگر می‌خوای عناصر تباه کننده یک ازدواج رو شناسایی کنی و ازشون دوری کنی؛ حتما کتاب “چگونه رابطه جادویی خلق کنیم” نوشته آریل و شایا کین رو مطالعه کن. این کتاب:

✓ اصول تحول فوری به همراه تمرینات کاربردی آموزش میده

✓ عوامل تفرقه در ازدواج رو بهت یاد میده

✓ یاد میده چطوری چرخه روابط ناموفق رو بشکنی

با کلیک روی تصویر زیر، وارد صفحه کتاب شو و با مطالعه‌ این کتاب، به جمع دانشجویان تحول آفرین بپیوند!

 

آریل و شایا کین

اشتراک گذاری

مثل خورشید

متن زندگی نامه

دیدگاهی بنویسید

3 سمینار فوق العاده برای دستیابی به قانون های طلایی موفقیت، حفظ روحیه در شرایط سخت و رسیدن به هرچیزی که در زندگی می خواهی.