بیوگرافی نیل دونالد والش

تاریخ بروزرسانی :

۱۴۰۰/۰۷/۲۶

209 بازدید

0 نظر ثبت شده

بیوگرافی نیل دونالد والش

مقدمه بیوگرافی نیل دونالد والش

نیل دونالد والش| Neale Donald Walsch کیست؟ ما در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم. پس اگر تمایل دارید به اطلاعات کامل و مفصلی از او دست پیدا کنید با این مقاله همراه باشید. ما در این مطلب نگاهی مفصل و دقیق به  زندگینامه نیل دونالد والش خواهیم داشت. در بخش بیوگرافی نیل دونالد والش به مسائلی همچون زندگی او در کودکی، نوجوانی و بزرگسالی می پردازیم. پس از آن به بهترین و معروفترین کتاب نیل دونالد والش پرداخته و سخنان ناب و انگیزه بخشی از او براساس سخنرانی نیل دونالد والش مطرح می کنیم.

 

زندگینامه نیل دونالد والش

نیل دونالد والش

در این مقاله ما مفصلا به بیوگرافی نیل دونالد والش در مقاطع مختلف زندگی او به منظور آشنایی بیشتر با او می پردازیم. پس اگر خواهان آن هستید که به اطلاعات بیشتری در رابطه با زندگینامه نیل دونالد والش دست پیدا کنید با این بخش همراه باشید.

 

نیل دونالد والش در سال های ابتدایی زندگی

Neale Donald Walsch یا دونالد والش با نام کوچک نیل در ۱۰ سپتامبر ۱۹۴۳ متولد شد. او در یک خانواده بین الملل که ترکیبی از دو خانواده آمریکایی و اوکراینی بود به دنیا آمد. او در میلواکی، ویسکانسین متولد شده و سپس در آنجا زندگی کرد.

خانواده او جز خانواده های مذهبی کاتولیک بوده است. مادر او و سخنانش بر افکار نیل و افزایش ایمانش تأثیرگذار بوده است. مادرش به نیل کوچک آموخت تا از پروردگار خود نهراسد. مادر وی به نیل یادآور شد خداوند نیل را همچون دوستی مهربان و صمیمی دوست دارد. این گفت و گوهای نیل و  مادرش باعث شد او بتواند با خداوند خود رابطه صمیمی و نزدیکی برقرار کند. به این ترتیب، نیل به درک و ایمان عمیقی از خدا رسید. نیل به واسطه آموزش های مادر خود از کودکی شخصیتی کنجکاو پیدا کرده بود. او همواره سوال هایی در رابطه با خدا، جهان هستی و زندگی فراتر از معمول می پرسید. این سوالات منجر به شگفتی فامیل، دوستان و آشنایان او شده بودند. همواره نزدیکان او از نیل سوال می کردند، این سوالات از کجا به ذهن تو رسیده است؟

 

نیل در کلیسا

نیل دونالد والش هنگام حضور در یک مدرسه ابتدایی کاتولیک سوالاتی مطرح کرد، این سوالات فراتر از برنامه درسی سنتی کلاس هایش بود و منجر به جلب توجه کشیش شد. سرانجام، کشیش از نیل خواست برای دستیابی به پاسخ سوالات خود با او دیداری داشته باشد. این دیدار پس از یک جلسه به دیداری هفتگی تبدیل شد. پس از آن کشیش از نیل در انجام مراسمات مذهبی کمک می گرفت.
در سن ۱۵ سالگی، مشارکت نیل با آموزه های مبتنی بر کلیسا باعث خواندن کتاب های فراوانی توسط او شد. در واقع، می توان گفت رابطه نیل با خداوند در سن پانزده سالگی آغاز شد. او در این سن به مطالعه چندین کتاب معنوی همچون کتاب مقدس، اوپانیشاد، ریگ ودا و وحی الهی پرداخت. سپس، به درک عمیقتر و گسترده تری از خدا رسیده و توانست رابطه خود را با او نزدیکتر کند.

پس از گذر از کودکی و در سال های ابتدایی نوجوانی نیل برای تحصیل در دانشگاه خانه را ترک کرد. وی در دانشگاه ویسکانسین میلواکی تحصیل را آغاز کرد، اما نتوانست علاقه خود به تحصیل را حفظ کند. سرانجام، در سن ۱۹ سالگی یعنی هنگامی که دو سال از دوران تحصیلش می گذشت، تحصیلات خود را رها کرد. پس از آن او در یک ایستگاه رادیویی کوچک واقع در آناپولیس، مریلند مشغول به انجام کار تمام وقت به عنوان یک مجری شد.

 

بزرگسالی نیل دونالد والش

پس از آن نیل به عنوان مدیر برنامه ایستگاه های رادیویی و گزارشگر روزنامه کار خود را آغاز کرد. نیل بعدها مسئول اطلاعات عمومی یکی از بزرگترین مدارس دولتی کشور ایالت متحده آمریکا هم شد. و پس از آن اقدام به راه اندازی شرکت روابط عمومی و بازاریابی خود کرد. پس از گذشت مدتی به ایالت اورگان نقل مکان کرد تا بتواند به رضایت شغلی بیشتری دست پیدا کند.

علت آن هم این بود که او از درون احساس بی قراری شدیدی داشت و خواهان برطرف کردن این احساسات بود. اما هنگامی که به این بخش از بیوگرافی نیل دونالد والش می رسیم متوجه می شویم او پس از این تغییر مکانی دچار سانحه رانندگی می شود. وی در این تصادف دچار شکستگی گردن شد و به مدت یک سال تحت مراقبت های درمانی قرار داشت.

او هنگامی که بیمارستان را ترک کرد شغل خود را از دست داده، همسرش او را ترک کرده و از نظر مالی کاملا فقیر بود. نیل دونالد والش بیش از یک سال به توانبخشی پرداخت، پس از آن دیگر پولی برای پرداخت هزینه های بیمارستان و اجاره آپاتمان خود نداشت. پس از عدم پرداخت اجاره آپاتمانش به یک بی خانمان تبدیل شد. یک سال بیشتر طول کشید تا بتواند خود را جمع و جور کرده و در پناهگاهی سکنی بگیرد.

او در ابتدا مشاغل پاره وقت برای خود پیدا کرد، اما پس از مدتی به شغل قدیمی خود یعنی مجری گری و گویندگی بازگشت. او به عنوان مجری برنامه گفتگوی ترکیبی کار خود را آغاز کرد. در این قسمت از زندگینامه نیل دونالد والش، متوجه می شویم که او شیوه زندگی ترسناک بیرون از محیط آرام خانه را در پوست و گوشت خود لمس کرده بود.

 

گفتگو با خدا

او در این مدت وضعیت مالی بدی داشت، او تهی دست شده بود و مجبور بود از طریق جمع آوری قوطی های نوشابه به تأمین هزینه های زندگی خود بپردازد. نیل والش از این شرایط کاملا ناراضی بود. در این اوضاع بود که ناگهان در تاریخ یک فوریه سال ۱۹۹۲ از خواب بیدار شده و نامه ای پر از ناامیدی و طولانی به خداوند خود نوشت. او در این نامه با عصبانیت از خدا پرسیده بود چه چیزی لازم است تا زندگی به نتیجه برسد؟ به گفته نیل، او از این نامه برای نوشتن کتاب پرفروش خود استفاده کرد.

 

نامه‌ای به خدا

وی می گوید این نامه همچون یک پاسخ الهی از طرف خداوندگار بوده است. وی در ادامه می گوید: هنگامی که از خواب برخواستم همچون فردی که نامه ای به او دیکته شده بود و بدون هیچ گونه تغییری در کلمات و جملات اقدام به نوشتن آن‌ها کردم. اولین کتاب نیل دونالد والش که مجموعه مکالمات او با خدا است در سال ۱۹۹۵ منتشر شد.

این کتاب در زمره پرفروش ترین کتاب های بین المللی قرار دارد. این کتاب به مدت ۱۳۵ هفته در لیست پرفروشترین کتاب های نیویورک تایمز قرار گرفت. همچنین، این کتاب در زمره ۱۰۰ کتاب پرفروش معنوی Amazon.com جای گرفت. پس از مدتی نیل دونالد والش تصمیم گفت مجموعه ای از کتاب های مکالمه با خدا را نوشته و به عموم مردم عرضه کند.

این مجموعه شامل نه کتاب است. این نه کتاب در برگیرنده کتاب های گفتگو با خدا (کتاب های اول  تا سوم)، دوستی با خدا، ارتباط با خدا، مکاشفه های جدید، مجموعه گفتگوهای نوجوانان با خدا، خدای فردا و خانه با خدا است. کتاب نیل دونالد والش پس از مدتی طرفداران خود را به دست آورد و این مسئله باعث افزایش علاقه خوانندگانش نسبت به قلم او شد. او کتاب دیگری نیز تألیف کرد، که این کتاب به ۳۷ زبان زنده دنیا ترجمه شده است. این کتاب میلیون ها خواننده در سطح بین المللی به دست آورده است. مجموعه کتاب های مکالمات با خدا با استقبال زیادی همراه بود، و این مسئله باعث شد او چندین پروه نویسندگی دیگر آغاز کند. پس از آن او به راه اندازی بنیادها و مراکزی همچون بنیاد CWG  برای والدین، ​​تیم Humanity ، CWG Helping Outreach و The Global Conversation پرداخت.

 

نیل دونالد والش و فعالیت هایش

نیل والش در آغاز نویسندگی مجموعه کتاب های گفتگو با خدا یعنی در سال ۲۰۰۵ اقدام به راه اندازی مدرسه الهیات معنویت جدیدی کرد. همچنین،  گروه ۱۰۰۰ را ایجاد کرد. هدف این گروه تأسیس مدرسه در شهرها، شهرک ها و روستاهای سراسر جهان است. نیل به قسمت های مختلفی از جهان نظیر آفریقای جنوبی، نروژ، کرواسی، هلند، زوریخ و سئول سفر کرد.

نیل از ماچو پیچو در پرو، زیارتگاه های شینتو ژاپن، میدان سرخ در مسکو، میدان تیان آنمن در چین و میدان سنت پترز در شهر واتیکان هم دیدن داشته است. از جمله جدیدترین کتاب های نیل والش می توان به کتاب هایی همچون وقتی همه چیز تغییر می کند، همه چیز تغییر می یابد (۲۰۱۰)، طوفان قبل از آرامش (۲۰۱۱)، تنها چیزی که اهمیت دارد (۲۰۱۲)، آنچه خدا گفت (۲۰۱۳) و پیام خدا به جهان: شما خدا دارید (۲۰۱۴) اشاره کرد.

بدنیست بدانید گاهی اوقات به اشتباه از نیل دونالد والش به عنوان الماس والش، دونالد نیل والش یا دونالد نیل یاد می شود، که همگی نادرست هستند. در ضمن، نیل به واسطه بازی خود در فیلم راز به شهرت فراوان رسیده است.

 

مشارکت های دیگر نیل دونالد والش

هنگامی که زندگینامه نیل دونالد والش را بررسی می کنیم، متوجه می شویم او در ساخت فیلم ها نیز مشارکت داشته است. او در سال ۲۰۰۳ فیلمنامه فیلم Indigo را به همراه جیمز تویمن نوشت. همچنین، خودش به عنوان کاراکتر اصلی در این فیلم نقش آفرینی کرد. همچنین، وی کتاب مکالمات با خدا را به فیلم تبدیل کرد. این فیلم در ۲۷ اکتبر ۲۰۰۶ در سینما اکران شد. در ضمن، نیل والش در مستندها و فیلم های دیگری همچون ضربه زدن به منبع (مستند ۲۰۱۰)، زندگی در نور (مستند ویدئویی ۲۰۱۲)، بیدار در رویا (فیلم ۲۰۱۲)، iGod (فیلم ۲۰۱۶) و … نقش آفرینی کرده است.

 

نکاتی راجع به زندگی شخصی نیل دونالد والش

دهه ۱۹۹۰ برای نیل والش سال سختی بود. او در این دهه یک تصادف ناموفق داشت، همسرش از او جدا شد و کلیه وسایلش را در آتش سوزی از دست داد. در ضمن، در طی این دهه گردن او شکست  و یک سال به بازتوانی و درمان پرداخت. همه آنچه بر نیل گذشته است، احتمالا حالا به خاطره ای دور بدل شده است.

اکنون، والش خانه ای در اورگان جنوبی دارد و به همراه همسر و فرزندان خود در آنجا زندگی می کند. همسر او کلر، یکی از جدیدترین شاعرهای ایالت متحده آمریکا است. والش و کلر به همراه یکدیگر به نوشتن داستان و اشعاری در رابطه با خدا می پردازند. اغلب مردم، نیل دونالد والش را به عنوان یک پیام رسان معنوی می شناسند که کلماتش نکات جدید و جالبی در رابطه با جهان به اشتراک می گذارد.

نیل با استفاده از علاقه اولیه خود به دین و ارتباط عمیق با معنویت، به خلق کتاب ها و فیلم نامه های مختلفی پرداخته است. اولین کتاب نیل دونالد والش در حوزه ارتباط عمیق با خدا نوشته شده و سپس به ۲۷ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

 

گفتگو با خدا

زندگینامه نیل دونالد والش، به دو بخش مهم قانون جذب و مجموعه کتاب های مکالمه با خدا متصل شده است. به همین منظور، معمولا مخاطبان نیل را به واسطه این دو می شناسند. از بسیاری جهات، نیل به عنوان یک سخنران و نویسنده معنوی و انگیزشی شناخته می شود.

در ضمن، کتاب های نیل به گونه ای نوشته شده اند که خوانندگان فراوانی بتواند آنها را مطالعه کنند. صد البته، امروزه به واسطه پیشرفت تکنولوژی و افزایش کتاب های صوتی موجود در بازار می توان مجموعه کتاب های مختلف نیل همچون گفتگو با خدا را حین رانندگی یا رفت و آمد بین مناطق مختلف گوش کرد. براساس، تحقیقات انجام گرفته مجموعه کتاب های مکالمات با خدا|  Conversations with God باعث خلق بنیاد گفت و گو محور خدا شده است. طبق گفته نیل، هدف او از خلق این بنیاد ترویج صلح جهانی، پایداری و تفریحات زندگی به همراه ساخت ​​رابطه ای قوی با خدا بوده است.

مجموعه مراقبه ها و گفت و گوهایی که در این مجموعه کتاب قرار دارند، همگی قابل تمرین در زندگی  روزمره هستند. در ادامه شما را با برخی از مراقبه ها و گفت و گوهای موجود در کتاب نیل دونالد والش آشنا می کنیم. از جمله این موارد می توان به جملات زیر اشاره کرد:

  • روشنگری درک این مسئله است که نه راهی برای رفتن وجود دارد و نه کاری برای انجام دادن است. و نه هیچ فرد دیگری جز آن که رو به روی شما قرار گرفته نمی تواند به آن دست یابد.
  • کلیه اعمال انسان ها در سطوح عمیقی توسط دو احساس ترس یا عشق ایجاد و کنترل می شوند.
  • تنها یک هدف در زندگی انسان ها وجود دارد. آن هم این است که شما و همه کسانی که زندگی می کنند شکوه کامل را تجربه نمایید.

 

کتاب های نیل دونالد والش

همانطور که در بخش های متنوع بیوگرافی نیل دونالد والش متوجه شده اید، نیل دونالد والش به واسطه نویسندگی بین خوانندگان جهانی محبوب است. ما در این بخش به برخی از کتاب های این نویسنده معروف اشاره خواهیم داشت. از جمله کتاب های ترجمه شده نیل والش در ایران می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

لحظات لطف (هنگامی که خدا ناگهان بر زندگی ما تاثیر می گذارد)

نیل در این کتاب به موضوع الطاف خدا در زندگی افراد می پردازد. تصور کنید به در بسته ای رسیده اید، در این هنگام ناگهان خدا به شما کمک می کند و زندگیتان را سرشار از الطاف الهی می کند.

 

هم‌ خانه با خدا در حیات جاودان

هم‌ خانه با خدا در حیات جاودان، کتاب نیل دونالد والش است. والش در این کتاب به این موضوع که چگونه اتفاقات و وقایعی که ما انتخاب می کنیم، بر زندگیمان اثرگذار هستند، می پردازد.

 

قرار بوده تو شاد باشی

این کتاب در حوزه شادمانی و دستیابی به خوشحالی با توجه به آموزه های دین و مذهبی است. کتاب قرار بوده تو شاد باشی به آموزه های معنوی می پردازد. آموزه هایی که نیل آنها را به مخاطبان خود با هدف افزایش شادی زندگیشان ارائه می دهد.

 

دوستی با خدا گفت ‌و گویی نامتعارف

در این کتاب مفصلا به معقوله دوستی با خدا در کلیه حوزه های زندگی پرداخته می شود. والش در این کتاب به این مسئله که هیچ اتفاقی در زندگی تصادفی رخ نمی دهد، می پردازد. این کتاب آموزه های کاربردی و جالبی در رابطه با دوستی خدا و انسان ارائه می دهد.

 

گام‌ های آگاهی از آیین «آورندگان نور» تا هنر«بازآفرینی»

این کتاب نیل دونالد والش، به این مسئله که شما همان نور زندگی خود هستید، اشاره می کند. نیل دونالد والش در این کتاب به این مسئله که هر چیزی که باعث ناراحتی، آشفتگی و بهم ریختن شما و زندگیتان می شود، با شما تداخل دارد می پردازد. در ادامه او نکات کاربردی برای افزایش آگاهی معنوی ارائه می کند.

 

کتاب جا پای خداوند در هر معجزه

گاهی در شرایط سخت زندگی خود با اتفاقات و وقایع بدی مواجه می شوید، در این لحظات به وجود خدا در زندگی نیازمند هستید. گاهی تصور می کنید وجود خدا و معجزه ای از طرف او می تواند حال بد  شما و زندگیتان را تغییر دهید. این کتاب به این مسائل می پردازد.

 

وقتی همه چیز تغییر می‌ کند، همه چیز را تغییر دهید

نیل در این کتاب خود مفصلا به معقوله تغییر و علل رخداد آن در زندگی می پردازد. علاوه بر این، به ماهیت و چیستی تغییر در زندگی و علل رخداد آن هم می پردازد. این کتاب مناسب افرادی است که دائما از خود سوال می پرسند، چرا این اتفاق برای من رخ داد.

 

مجموعه کتاب های گفتگو با خدا

کتاب گفتگو با خدا - نیل دونالد والش

مجموعه کتاب های گفتگو با خدا اثر نیل والش با هدف آموش نحوه برقراری ارتباط مخاطب با خداوند نوشته شده است. در این کتاب مجموعه مراقبه ها و گفتگوهای کاربردی و عملی وجود دارند که مخاطب می تواند از آنها برای ارتباط با خدا و ساخت رابطه ای قوی با او بهره ببرد. پس اگر به دنبال یافتن پاسخ سوالات خود درباره نکات مختلف زندگی هستید، اگر می خواهید بدانید چرا خداوند گریه ها و زجه هایتان را پاسخ نمی دهد و یا در پی تقویت رابطه خود با او هستید، حتما مجموعه نه جلدی کتاب نیل دونالد والش را مطالعه کنید.

البته باید متذکر شد نیل دونالد والش در خلق مجموعه راز از راندا برن نیز همکاری داشته است. و این کتاب به نوعی نمایانگر دیدگاه کلی او درباره راز است. در کل می توان گفت مجموعه کتاب های والش دیدگاه های مثبت و ارزشمندی از خداوند و زندگی ارائه می دهد. به همین علت، اگر در حال حاضر شرایط سختی را سپری می کنید، حتما مجموعه کتاب های ارزشمند و زیبای والش را مطالعه کنید. عده ای بهترین کتاب نیل دونالد والش را مجموعه کتاب های گفتگو با خدا می دانند. به همین خاطر، توصیه می شود حتما این مجموعه را تهیه کرده و کتاب ها را مطالعه کنید.

 

نقل قول هایی  از نیل دونالد والش

ما در این بخش به سخنرانی نیل دونالد والش می پردازیم و نقل قول هایی از او برای شما ارائه می دهیم. این نقل قول ها براساس کتاب ها و سخنرانی های نیل جمع آوری شده است و موضوعات متنوعی همچون شفا، معجزه، ارتباط با خدا، الهام و درک معنوی زندگی و وقایع آن را در بر می گیرد. از جمله این نقل قول های الهام بخش می توان به  نقل قول های زیر اشاره کرد:

  • نیل دونالد والش می گوید: هر فردی می تواند برای افزایش شادی و حس رضایت خود در زندگی کاری انجام دهد. همچنین، هر فرد می تواند روز خود را با تصمیم گیری برای شاد بودن آغاز کند. مجموعه کارها و اعمالی که هر فرد انجام می دهد به طور خودکار نشان دهنده مجموعه فعالیت ها و تلاش های او با هدف افزایش رضایت و شادی زندگی وی هستند.
  • عمیق ترین رازی که هر فرد باید بدانید این است که زندگی یک فرآیند کشف و مکاشفه نیست، بلکه یک فرآیند آفرینش و خلق است. در زندگی شما خودتان را کشف نمی کنید، بلکه خود را از نو دوباره خلق می کنید. به دنبال این نباشید که چه کسی هستید، به دنبال تعیین این باشید که می خواهید چه کسی باشید و برای دستیابی به آن کوشش کنید.
  • آنچه درباره جهان در ذهن خود ساخته اید، همان چیزی است که در سراسر جهان خواهید دید. آنچه که درباره زندگی در ذهن خود حمل می کنید، همان چیزی است که در زندگی خود خواهید دید.

 

جمع بندی بیوگرافی نیل دونالد والش

به عنوان جمع بندی باید گفت ما در این مقاله شما را با زندگینامه نیل دونالد والش بیشتر آشنا کردیم و شما به اطلاعات کابردی و کارآمدی از مجموعه تجارب او از زندگی دست یافتید. حتما در صورت علاقه به مطالعه بهترین کتاب نیل دونالد والش را بخوانید تا بیشتر با دیدگاه ها و تفکرات او آشنا شوید. در ضمن، می توانید به مجموعه سخنرانی ها و نقل قول های نیل دونالد والش هم مراجعه کنید و اطلاعات فراوانی درباره دیدگاه های فعلی او کسب نمایید.

اشتراک گذاری

مژگان امیر یوسفی

مژگان امیریوسفی هستم، عاشق کتاب خوندم و فکر میکنم همین موضوع باعث شده عاشق نوشتن هم باشم. امیدوارم از خوندن مطالب من لذت ببرین.

دیدگاهی بنویسید

3 سمینار فوق العاده برای دستیابی به قانون های طلایی موفقیت، حفظ روحیه در شرایط سخت و رسیدن به هرچیزی که در زندگی می خواهی.