جویس مایر کیست؟ زندگینامه + معرفی کتاب‌های جویس مایر

تاریخ بروزرسانی :

۱۴۰۰/۰۴/۰۱

566 بازدید

1 نظر ثبت شده

جویس مایر کیست؟ زندگینامه + معرفی کتاب‌های جویس مایر

جویس مایر کیست؟ در این مقاله قرار است با زندگینامه جویس مایر آشنا شویم و با یادگیری از ایشان سطح آگاهی معنوی خود را بالا ببریم. پائولین جویس مایر زاده ۴ ژوئن ۱۹۴۳ در آمریکا است. جویس مایر نویسنده، سخنران و معلم معنوی است. او بیشتر زندگی خود را وقف تدریس و سخنرانی درمورد کلام خداوند کرده است.

 

بیوگرافی جویس مایر

جویس مایر

جویس مایر در تاریخ ۴ ژوئن ۱۹۴۳ میلادی معادل با ۱۳ خرداد ۱۳۲۲ در جنوب سنت لوئیس بدنیا آمد. پائولین جویس مایر نویسنده پرفروش، سخنران و معلم معنوی است. او بیشتر زندگی خود را وقف تدریس و سخنرانی درمورد کلام خداوند کرده است.

پس از تولد جویس مایر، پدرش به ارتش رفت تا در جنگ جهانی دوم شرکت کند. جویس مایر در مصاحبه‌های خود گفته است که پدرش به او تجاوز جنسی می‌کرده و این تجربه تلخ خود را با مردمان بسیار زیادی به اشتراک گذاشته است.
جویس مایر از دبیرستان فنی اوفالُن فارغ التحصیل شد و پس از مدت کوتاهی با یک فروشنده اتومبیل ازدواج کرد.

این ازدواج فقط ۵ سال دوام داشت. جویس مایر معتقد بود که شوهرش بارها به او خیانت کرده و او را وادار کرده‌است که از محل کارش، چک لیست حقوق را از کارفرمایش بدزدد. جویس مایر هم اینکار را انجام داد و با این پول دزدی برای تعطیلات به کالیفرنیا رفتند؛ البته چندسال بعد جویس مایر تمام این پول را به کارفرمایش برگرداند. بعد از اینکه جویس مایر از همسر اولش طلاق گرفت، با دِیو مایر آشنا شد و در تاریخ ژانویه ۱۹۶۷ میلادی با هم ازدواج کردند.

جویس مایر و همسرش

صبح یک روز در سال ۱۹۷۶ که جویس مایر در حال رفتن به سر کار بود به شدت دعا میخواند و آن هنگام شنید که گویی خداوند نام او را صدا می‌زند. در این باره می‌گوید:

“…من هیچ دانشی نداشتم، به کلیسا نمی‌رفتم و در زندگی‌ام مشکلات بسیار زیادی داشتم و به کسی نیاز داشتم که به من کمک کند که ناگهان آن صدا را شنیدم…”

 

شروع کار جویس مایر

جویس مایر، در ابتدا، کار موعظه‌گری خود را از کافه تریای محله خودشان شروع کرد. بعد از آن در کلیسایی در شهر فنتون به کار خود ادامه داد. همچنین شروع به پخش برنامه رادیویی ۱۵ دقیقه‌ای در ایستگاه رادیویی سنت لوئیس کرد.
جویس مایر در سال ۱۹۸۵ از کلیسا استعفا داد و بصورت انفرادی کار موعظه گری خود را ادامه داد.

در سال ۱۹۹۳ به پیشنهاد دِیو، جویس مایر شبکه تلویزیونی خود را با عنوان “زندگی شاد روزانه” راه اندازی کرد که این برنامه با ۶۱ زبان مختلف در بیش از ۱۰۰۰ ایستگاه تلویزیونی و رادیویی پخش می شود. در سال ۲۰۰۲ ناشر کتابش، به جویس مایر ۱۰ میلیون دلار برای پرداخت حق چاپ پرداخت کرد.

در آن سال‌ها جویس مایر به شدت محبوب و معروف شد. هم کتاب‌های بسیار پرطرفدار و کاربردی نوشت و هم سخنرانی‌هایی بسیار اثرگذار و موفق داشت. یکی از سخنرانی‌های او درمورد ترس بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. بخش کوتاهی از سخنرانی جویس مایر درباره “غلبه بر ترس” ببینید.

 

 

داستان زندگی جویس مایر

به گفته جویس مایر، پدرش بیش از ۲۰۰ بار به او تجاوز کرده بود. پدری که قرار بود به او اعتماد کند و تکیه‎‌گاهش باشد، پدری که باید او را حفظ می‌کرد به جویس مایر تا سن ۱۸ سالگی تجاوز می‌کرد. در حالی که جویس مایر، دوران کودکی و جوانی سختی را گذراند اما در رابطه با خداوند، روح خود را ترمیم داد.

جویس مایر می‌گوید:

“می دانم که با پشت سرگذاشتن آن سختی‌ها و اتفاقات بد خداوند به من قدرت داد تا از این طریق از آن شرایط نادرست عبور کنم. خداوند آنچه را که شیطان به معنای آسیب و شکست به من رساند ، برداشت و آن را به خوبی و خیر تبدیل کرد.”

 

همسر جویس مایر کیست؟ فرزندان جویس مایر

همسر جویس مایر، دیو مایر متولد ۱۹۶۷ می باشد. دیو و جویس بیش از پنجاه سال است که با هم ازدواج کرده اند و چهار فرزند به نام های لئورا، دیوید، دانیل و سندرا و ۱۱ نوه دارند.

جویس مایر و خانواده

 

دارایی‌های جویس مایر چقدر است؟ (ثروت جویس مایر)

با توجه به گزارش وب سایت ارزش خالص دارایی‌های سلبریتی‌ها (Celebrity Net Worth) ارزش خالص دارایی جویس مایر ۸ میلیون دلار است. (در جای دیگر ارزش خالص دارایی‌های او را ۲۵ میلیون دلار تخمین زده‌اند) او صاحب چندین خانه است و با جت شخصی خود سفر می‌کند و به خاطر داشتن این نوع سبک زندگی، مورد انتقاد بعضی از افراد قرار گرفته است. جویس مایر در پاسخ به منتقدینش گفته است:

“برای نعمت‌ها و برکت هایی که خداوند به انسان می دهد نیازی نیست از کسی عذرخواهی کنم.”

 

معرفی کتاب‌های جویس مایر

جویس مایر، نویسنده کتاب های زیادی می باشد که پنج مورد از این کتاب ها جزو کتاب های پرفروش نیویورک تایمز به شمار می آیند. در ادامه دو کتاب پرفروش از جویس مایر را معرفی می‌کنیم که برای اولین بار در ایران توسط تیم ترجمه سایت مثل خورشید برای شما عزیزان ترجمه شده است.

مخاطبان جویس مایر بسیار زیاد هستند چون سخنرانی هایش را با تکنیک های فن بیان با جذابیت به خصوصی همراه می‌کند طوری که وقتی پای صحبت های او می نشینید گذشت زمان را احساس نمی کنید.

 

کتاب های چاپی و دانلودی جویس مایر را از کجا تهیه کنم؟

کتاب های بسیار کمی از خانم جویس مایر در ایران ترجمه شده است. دو کتاب پرفروش و نایاب از ایشان توسط تیم ترجمه سایت مثل خورشید برای شما عزیزان ترجمه شده است. این دو کتاب در هیچ سایت دیگر و فروشگاه کتابی موجود نیست و برای تهیه این دو کتاب فقط می توانید از طریق سایت مثل خورشید اقدام کنید.

کتاب چگونه هدایت‌های خداوند را دریافت کنیم و کتاب قدرت دعای ساده دو کتاب پرفروش و محبوب از جویس مایر هستند که هم اکنون می توانید از سایت مثل خورشید تهیه کنید.

 

کتاب چگونه هدایت‌های خداوند را دریافت کنیم؟

کتاب چگونه هدایت های خداوند را دریافت کنیم

جویس مایر نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، در کتاب چگونه پاسخ‌ها و هدایت‌های خداوند را دریافت کنیم به شما می‌آموزد که چگونه هدایت‌های خداوند را دریافت کنید و تصمیمات درستی بگیرید. او در این کتاب چگونگی شنیدن صدای خداوند و دریافت پیام‌های الهی را توضیح می‌دهد و می‌گوید که چطور فضایی را برای شنیدن ندای درونی و الهامات الهی ایجاد کنید.

اگر هدایت خداوند را تشخیص دهید، متوجه می‌شوید که در مسیر اشتباه در حرکت هستید و پیش از آنکه نتایج بدی از تصمیم نامناسب نصیب شما شود، می‌توانید راه درست را انتخاب کنید.

این کتاب به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که فضایی را در زندگی خود ایجاد کنید که موجب شنیدن صدای خداوند شود. خداوند قدم‌های انسان را مستحکم میسازد و ما می‌توانیم به او اعتماد کنیم که نگذارد راه‌مان را گم کنیم.

در این کتاب یاد می‌گیرید که چگونه بر موانعی که بر سر راه شنیدن صدای خداوند ایستاده‌اند غلبه کنید و چگونه باطن و ضمیری بیدار و هوشیار در خود ایجاد کنید که برای صدای خداوند، میزان شده است. این کتاب به شما کمک میکند که از زندگی که با روح خداوند هدایت می‌شود لذت ببرید. این کتاب به شما نشان خواهد داد که چگونه صدای خداوند را بشنوید و اجازه ندهید که شیطان فریبکار شما را گمراه کند.

 

کتاب قدرت دعای ساده

کتاب قدرت دعای ساده جویس مایر

جویس مایر در کتاب قدرت دعای ساده به شما می‌آموزد که چگونه دعا کنید تا دعایتان مستجاب شود. مطالعه کتاب قدرت دعای ساده به کسانی توصیه می شود که خواهان این هستند که چگونه دعا کنند و همچنین چیزی در درونشان خواهان نزدیکی و صمیمیت بیشتر با خداوند از طریق دعاست. کسانی که خواهان آزاد کردن تاثیر شگرف دعا در زندگی‌شان هستند. این کتاب، شما را برای زندگی دعایی‌تان به طرز عالی ترغیب خواهد کرد. کتاب حاضر مربوط به دعاست اما هر چیزی در آن الزاماً مختص دعا نیست بلکه در ارتباط با سبک زندگی در حال رشد، پیوسته، آسان، پرثمر و بی‌وقفه‌ای از ارتباط با خداوند است.

 

از نظر جویس مایر چگونه می توان صدای خداوند را شنید؟

 

 

جهان این امکان را برای ما فراهم کرده است تا گوش‌هایمان را از انواع چیزهایی که صدای خداوند را می‌پوشاند و پنهان میکند و او را در حاشیه‌ زندگی‌مان به عقب می‌راند، پر کنیم.

به هر حال برای همه، روزی از راه میرسد که فقط خدا برای او می‌ماند. در نهایت همه چیز در زندگی از بین میرود و وقتی چنین اتفاقی افتاد خداوند همچنان پابرجا خواهد بود. خداوند به ما تعلیم میدهد که آنچه از خداوند شناخته میشود برای همه آشکار و بدیهی است زیرا او خودش را در فهم و ادراک درونی بشر میشناساند.

هر انسانی روزی در پیشگاه خداوند خواهد ایستاد و از عمر و زندگی‌اش حساب پس خواهد داد. وقتی مردم نخواهند زندگی‌شان را صرف خدمت و بندگی خداوند کنند، وقتی بخواهند به راه خودشان بروند، راه‌هایی را برای نادیده گرفتن و پنهان شدن از این آگاهی درونی غریزی از خالق‌شان که میخواهد با آنها صحبت کند و آنها را به مسیری که باید بروند هدایت کند، می‌یابند. اگر از زندگیت راضی نیستی این ویدئوی کوتاه از جویس مایر را تماشا کن.

 

 

اینکه بیاموزیم صدای پروردگار را بشنویم و توسط روح او هدایت شویم بسیار هیجان‌انگیز است. خداوند میخواهد درباره‌ی نقشه‌هایی که برای زندگی‌مان دارد با ما صحبت کند. نقشه‌ خداوند نقشه‌ی خوبی است. اما اگر نیاموزیم که چگونه به صدای خداوند گوش دهیم و از آن اطاعت کنیم، در خطر از دست دادن آن نقشه هستیم. خداوند میخواهد درباره‌ی نقشه‌ خوبی که برای زندگی‌مان دارد با ما صحبت کند. او روح خود را در ما ساکن کرده‌ است تا مشاور و یاور ما در زندگی و سایر موارد دیگر باشد. روح خداوند به ما همه چیز را تعلیم خواهد داد. روح خداوند، روح حقیقت است بنابراین ما را به سوی حقیقت رهنمون میکند نه به سوی خطا و اشتباه.

 

از نظر جویس مایر چگونه می توان با خداوند رفاقت کرد؟

 

 

یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه مطمئن شویم رفاقت عمیقی با خداوند داریم این است که قلباً خواهان اطاعت از او باشیم. وقتی قلب‌های ما نسبت به هدایت خداوند خالص و پر‌محبت باشد و از سر تسلیم و اطاعت، مشتاقانه به او پاسخ بگوییم، در شرایط و موقعیت عالی قرار می‌گیریم تا رفاقت خداوند را تجربه کنیم.

منظور من این نیست که باید همیشه هر کاری را صحیح انجام دهیم و یا تلاش کنیم که همیشه بی‌عیب و نقص باشیم. من فقط منظورم این است که عمداً سرپیچی و نافرمانی و سنگدلی نکنیم و یا اینکه تلاش نکنیم تا بفهمیم خداوند در چه چیزی به ما اجازه‌ی قسر در رفتن را خواهد داد.

به عبارت دیگر قصدم این است که بگویم ما باید اراده و خواست خداوند را قبل از خواسته‌ خود قرار دهیم، چراکه ما عاشق خداوند هستیم و به عنوان یک دوست به او اعتماد داریم و می‌دانیم که او هر آنچه را برای ما بخواهد در هر حال بهترین است.

در راستای پیشرفت دوستی‌تان باخداوند، هرگز فراموش نکنید که این دوستی بر پایه‌ کیستی خداوند است، نه اینکه واقعاً او می‌تواند برای شما چه کاری انجام دهد. مدام در حال جستجوی حضور او باشید نه هدایای او و همیشه جویای روی او باشید نه دست‌های او. شما باید بدانید که یکی از موانع بر سر راه رفاقت پخته و پرشور با خداوند این است که به جای اینکه بر روی خداوند به عنوان یک دوست تمرکز داشته باشید توجه خود را بر روی منفعت و سودی که از این رفاقت نصیب‌تان می شود متمرکز کنید.

به عنوان انسان، خوشحال نخواهیم شد اگر بفهمیم افراد خاصی می‌خواهند دوست ما باشند فقط به خاطر اینکه ما توانایی انجام کارهایی را داریم که آنها از ما می‌خواهند. این اصول در خصوص دوستی با خداوند نیز صدق می‌کند.

 

نظر جویس مایر درباره شاد بودن چیست؟

 

 

بخاطر اتفاقاتی که در سنین کودکی و نوجوانی برای جویس مایر افتاده بود، در سال های اولیه ازدواجش با دیو (همسرش) دلسرده و افسرده بود و روحیه خوبی نداشت.

زیرا مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته بود، مورد آزار و اذیت و سوء استفاده قرار گرفته بود و هنوز یاد نگرفته بود که چگونه درست فکر کند و درست زندگی کند.

دیو (همسر جویس) او را بسیار دوست داشت و تصمیم گرفت به جای رهایی و طلاق، به او کمک کند اما جویس در جایگاهی نبود که آماده دریافت کمک باشد و خیلی ناراضی و ناراحت بود. جویس مایر به راز مهمی پی برد.

او متوجه شد که همسرش (دیو) با وجود تمام مشکلاتش، اما انسان راضی و شادی است و این رضایت و شادی دیو ، جویس مایر را تشنه شادی (که آن را از دست داده بود) می‌کرد. راز مهم این بود:

اگر می‌خواهید به کسی که در رابطه با شما است و فردی ناامید و ناراضی است کمک کنید، باید خوشحال و شاد بمانید! اگر تصمیم نگیرید که شاد و خوشحال باشید، هرگز بطور دائم شاد و خوشحال نخواهید بود.

این خواست خدا است که ما فقط در شادی و آرامش زندگی کنیم و می توانیم هرکجا که باشیم لذت ببریم.

 

جویس مایر درباره دعا کردن چه می‌گوید؟

فقط داشتن دانش و آگاهی در مورد دعا کافی نیست و باید چگونه دعا کردن را به عنوان افرادی که هریک به طور شخصی با خداوند رابطه‌ نزدیک و پویایی داریم، فرا بگیریم. گرچه اصولی برای دعا وجود دارد که همه به کار می‌گیرند اما خداوند هر یک از ما را به صورت جداگانه هدایت خواهد کرد.

در بخشی از کتاب قدرت دعای ساده می‌خوانیم:

“به عنوان مثال، دعاهای من که از روی ترس و یا نفسانیات و هوی و هوس (دعاهایی که از ذهن، اراده و احساسات فرد بر می خیزد) بودند، به دعاهایی تبدیل شدند که پر از روح، ایمان و هدایت‌شده توسط خداوند بودند.

دیگر از ابتدای دعا، تمرکزم بر روی زندگی بیرونی و شرایط و فعالیت‌هایی که در آنها مشغول هستم و در اطرافم اتفاق می افتادند، نبود.

من اکنون برای زندگی درونی‌ام (شایستگی قلبم، رشد و تعالی روحم و دیدگاه‌ها و انگیزه‌هایم) دعا می‌کنم. از آنجایی که خداوند دعا کردن را به من آموخت، یاد گرفتم که سهم من این است که برای تقویت درونم دعا کنم و از او بخواهم تا به من کمک کند که از طریق انگیزه‌های درست و با قلبی خالص زندگی کنم.

من از ۵ دقیقه دعا کردن که با تقلا و زحمت، هر چند روز اتفاق می‌افتاد به جایی رسیدم که از شروع روزم با دعا – نیاز و خواسته‌ی واقعی شخصی‌ام – لذت می برم و سپس در طول روز از دعا کردن برای چیزهایی که به دلم می‌افتند لذت می‌برم و بالاخره در حالی که با خداوند ارتباط دارم به خواب می‌روم و روزم را به پایان می رسانم.

من از یک زندگی دعایی گاه و بیگاه و پراکنده به زمانهای منظمی در دعا کردن تغییر مسیر دادم که بدون قوانین سخت و دست و پاگیر نظم گرفته است.”

 

نظر جویس مایر درباره ناامیدی از زندگی چیست؟

 

 

جویس مایر برای آن هایی که با فکر خودکشی دست و پنجه نرم می‌کنند پیام بسیار مهم و ویژه دارد. پس حتما این ویدئو رو تماشا کنید.
خدایی که قادر به انجام هر کاری هست… خدایی که همه چیز را خلق کرد… شما را دوست دارد و همیشه و همه وقت به فکر شماست.

خداوند عاشق شماست.

در ویدئوی بالا جویس مایر بطور مستقیم با افرادی که ناامید هستند صحبت کرد و حتی به خودکشی فکر می‌کنند صحبت کرد و دلیل اصلی ناامیدی و رسیدن به مرحله خودکشی را بیان کرد. جویس مایر گفت:

“دلیل اینکه مردم در زندگیشان به این نقطه می‌رسند این است که واقعا فکر می‌کنند هیچکس آن‌ها را دوست ندارد یا احساس می‌کنند که نمی‌توانند اوضاع زندگیشان را درست کنند. بخشی از دلیل رسیدن به این نقطه این است که شما سعی می‌کنید ارزش و اعتبار را در همه چیزهای دیگری که هرگز به شما ارزش و اعتبار حقیقی نمی‌دهند، پیدا کنید.
بنابراین این احساس در شما شروع به شکل‌گیری می‌کند: شما در دانشگاه موفق نبودید. ازدواجتان سرانجام خوبی نداشت. مثل برادرتان در ورزش موفق نبودید یا به اندازه خواهرتان یا دوستتان در چیزی موفق نبودید.

بنابراین در بیشتر مواقع احساس کرده‌اید که به آخر خط رسیده‌اید و کاملا تسلیم می‌شوید. از شما درخواست می‌کنم که امروز به من گوش دهید.

این که در این صفحه هستید و این ویدئو را تماشا کردید و این متن را خواندید اصلا اتفاقی و تصادفی نیست.
پیام من به شما این است:

“خداوند شما را دوست دارد. و به نظر خداوند شما فوق‌العاده هستید و خداوند برنامه و نقشه خوبی برای شما دارد. الان به گوشه‌ای بروید و در خلوت خودتان این جمله را به زبان بیاورید: “خدا منو دوست داره. خدا منو دوست داره. از نظر خدا من فوق‌العاده هستم.”

 

 

جملات زیبا و پرحکمت جویس مایر

جملات از کتاب چگونه هدایت‌های خداوند را دریافت کنیم و کتاب قدرت دعای ساده جویس مایر گلچین شده است.

✓ خداوند میخواهد درباره‌ نقشه‌هایی که برای زندگی‌مان دارد با ما صحبت کند. نقشه‌ خداوند نقشه‌ خوبی است اما اگر نیاموزیم که چگونه به صدای خداوند گوش دهیم و از آن اطاعت کنیم، در خطر از دست دادن آن نقشه هستیم.

✓ فکر نکن که میتوانی زندگی‌ات را اداره کنی و بدون هدایت و کمک خداوند کار خوبی انجام دهی. برای بسیاری از ما زمان بسیار زیادی طول میکشد تا این درس مهم را یاد بگیریم.

✓ خداوند برای زندگی ما برنامه‌ای دارد که ما را به جایگاه آرامش هدایت میکند. من اطمینان دارم که تعداد کمی از مردم از اجرا و تحقق برنامه‌ عالی خداوند در زندگی‌شان بهره‌مند میشوند زیرا اکثر مردم نمیدانند که چگونه به راهنمایی خداوند گوش بسپارند و از او پیروی کنند.

✓ خداوند همیشه میداند کار درست چیست. ما میتوانیم به خداوند به عنوان پروردگارمان اعتماد کنیم تا هر روز ما را به سمت مسیر درست هدایت کند.

✓ اگر بتوانیم صدای خداوند را تشخیص بدهیم، میتوانیم بدانیم که آیا در مسیر اشتباه در حرکت هستیم و میتوانیم پیش از آنکه نتایج بدی از یک تصمیم بد نصیب‌مان شود، اصلاحاتی را ایجاد کنیم.

✓ اگرچه انسان صالح ممکن است گاهی، سقوط میکند، اما کاملا فرو نخواهد افتاد، زیرا خداوند برای حمایت از او دستش را به سوی او میگیرد و او را نگاه میدارد. خداوند راه را به ما خواهد گفت اما پس از آن باید در آن راه قدم بگذاریم.

✓ غم‌انگیز است که تعداد بسیار زیادی افراد نگران و دلواپس در جهان وجود دارند که معتقدند خودشان نمی‌توانند صدای خداوند را بشنوند. آنها تمام عمرشان تلاش می‌کنند تا از طریق دیگران، کلامی از خداوند دریافت کنند.

 

اشتراک گذاری

مثل خورشید

این مقاله به کوشش اعضای تیم مثل خورشید تولید شده است. تک تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تأثیری هرچند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی و زندگی شما عزیزان داشته باشیم. درباره تیم مثل خورشید بیشتر بدانید

یک دیدگاه

  1. Parvizarianpour گفت:

    همه اساتید موفقیت پیامبران زمان هستند مخصوصا خانم گویش مایر

دیدگاهی بنویسید

3 سمینار فوق العاده برای دستیابی به قانون های طلایی موفقیت، حفظ روحیه در شرایط سخت و رسیدن به هرچیزی که در زندگی می خواهی.