چگونه از خدا درخواست کنیم؟ | روش های درخواست از خدا

تاریخ بروزرسانی :

۱۴۰۰/۰۶/۰۸

1843 بازدید

3 نظر ثبت شده

چگونه از خدا درخواست کنیم؟ | روش های درخواست از خدا

چگونه از خدا درخواست کنیم ؟ آیا علاقه مند به دعا کردن و درخواست خواسته هایتان از خداوند متعال هستید؟ آیا سوالی همچون چگونه از خدا درخواست کنیم ذهنتان را به خود درگیر کرده است. آیا می خواهید با اصول کلیدی نحوه دعا کردن آشنا شوید؟ آیا به دنبال نحوه آنالیز نشانه های زندگی خود هستید؟ اگر این مسائل ذهن شما را به خود درگیر کرده و باعث خلق سوالات بسیاری در رابطه با نحوه درخواست خواسته ها و نیازها از خدا کرده با این بخش همراه باشید. ما در این مطلب از سایت مثل خورشید، شما را با نکات مهم و کاربردی آشنا می کنیم که می توانید از آن ها در حین انجام دعاهای خود استفاده کنید. در این مطلب، بیشتر مبحث ثروت مورد ارزیابی قرار گرفته است اما شما می توانید برای تمام خواسته هایتان از روش های گفته شده در این مطلب استفاده کنید.

 

آیا باید از خدا درخواست پول کنم؟

معمولا افکار عموم مردم با اصطلاحاتی همچون من از پول متنفرم چون به اندازه کافی از آن ندارم. من باید برای پولدار شدن صرفه جویی کنم. من نمی توانم از خانه بیرون بروم و پول خود را صرف تفریحات ولخرجانه کنم. من دائما دارم حقوق ماهانه خودم را پس انداز می کنم تا بتوانم کسب و کارم را راه بیندازم و یا مردم تصور می کنند پول در حال فرار از آن ها است.

با این حال برخی از مردم می خواهند با روش هایی برای درخواست ثروت از خدا آشنا شوند تا بتوانند سریع تر به پول مورد نیاز خود دست یابند. معمولا اغلب مردم هنگامی که با شرایط سخت مالی مواجه هستند، دچار استرس شده و احساس درماندگی شدیدی می کنند. اما ما در این بخش شما را با تکنیک هایی کاربردی برای کاهش این مشکلات آشنا می کنیم.

اولین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که خدا همیشه هوای شما را دارد. هنگامی که بنده ای متولد می شود تمام نیازهایش از قبل از تولد برطرف شده است. به همین علت، شما می توانید مطمئن باشید که خداوند همواره حواسش به نیازها و خواسته های شما است. البته شما می توانید برای درخواست از خدا خواهان کمک های مالی و فراوانی مالی از او باشید.  می توانید این گونه دعا کنید:

“بارالها خود مراقب وضعیت مالی من باش و فراوانی را وارد زندگی من کن.”

هر روز برای خود، عزیزان و نزدیکانتان و بهبود وضعیت مالی دعا کنید تا در نهایت بتوانید به خواسته خود دست یابید.

 

درخواست ثروت از خدا

شما باید به یاد  داشته باشید، حین درخواست ثروت از خدا به او بگویید خواهان آرامش روحی و معنوی هستید. از خدا بخواهید آرامش درونی را به زندگی شما بازگرداند. هنگامی که شما آرامش درونی داشته باشید می توانید با ذهنی آرام و باز به دنبال راه حل های بیشتری بگردید. به این ترتیب، می توانید به پول بیشتری هم دست یابید.

از خدا بخواهید شما را قرین رحمت خود کرده و به بهبود زندگی شما کمک کند. از او درخواست فراوانی، ثروت و آرامش کنید و بدانید و آگاه باشید که او آرامش را به درون شما باز می گرداند. از او بخواهید استرس و اضطراب مالی را از شما دور کند.

به او بگویید: “بارالها مرا از هر گونه بدهی و قرض دور نگه دار.” به او بگویید می دانید او خواهان یافتن شما در آرامش و آسانی است. به همین علت، درخواست از خدا را جز اولویت های زندگی خود قرار دهید. از او بخواهید و دعا کنید برای هر آنچه که آن را از دل می خواهید. هنگامی که شما درخواست ثروت از خدا می کنید، به فراوانی و ثروت زیادی دست می یابید. علاوه بر ثروت و فراوانی مالی شما می توانید آرامش، زیبایی و سعادت را هم در زندگی خود مشاهده کنید. در واقع، خداوند بارها گفته است من هر آنچه که بندگان به آن نیازمند هستند را در زمین برایشان فراهم کرده ام. آنها می توانند از تک تک این نعمات به وفور استفاده کنند. این نعمات پاسخگوی نیازها و خواسته های انسان ها بر کره زمین هستند.

خداوند بارها گفته است بخواهید از من هر آنچه که خواستار آن هستید. به این ترتیب، ما به عنوان بندگان الهی می توانیم از پروردگار خود خواستار فراوانی، ثروتمند و سلامتی و… باشیم. کافیست چندین مرتبه در روز به او بگوییم چه می خواهیم و او چگونه می تواند خواسته های ما را اجابت کند. از خالق خود بخواهید تا او بهترین ها را در اختیار شما قرار دهد.

 

درخواست از خدا: چگونه از خدا درخواست کنیم؟

مرد در حال دعا کردن با شمع

ما تا این قسمت مقاله متوجه شده ایم که چگونه از خدا درخواست ثروت و یا هر خواسته دیگر کنیم. حالا که متوجه شده ایم او بر حال دل ما حاضر است و تک تک خواسته ها و نیازهای ما را شنوا است، می خواهیم با نکاتی در رابطه با اینکه چگونه از خدا کمک بخواهیم و یا در رابطه با نحوه درخواست ثروت از خدا  اطلاعاتی کسب کنیم. حتما قبل از دعاها و راز و نیازهای خود این نکات را لحاظ کنید تا سریعتر به خواسته خود دست یابید.

 

چگونه از خدا درخواست کنیم : به صورت مستقیم درخواست کنید.

خدا بارها در کتب مختلف آسمانی گفته است از من بخواهید تا خواسته هایتان را برآورده کنم. از او به صورت مستقیم بخواهید. به عنوان مثال، به او بگویید “خداوندا به من کمک کن تا بتوانم سریع تر قرض ها و بدهی هایم را پرداخت کنم.” درخواست از خدا به صورت مستقیم سریع و آنی اجابت می شود.

پس به خدای خود اعتماد  کرده و سریع و مستقیم از او درخواست ثروت، فراوانی یا هر خواسته دیگری که دارید کنید. به او بگویید بارالها من به تو ایمان دارم و به این دلیل از تو درخواست کمک می کنم.

 

با خدا درباره خواسته هایتان صحبت کنید.

حتما ساعاتی از ۲۴ ساعت شبانه روز را به خدا و صحبت با او در رابطه با خواسته هایتان اختصاص دهید. هر شب قبل از خواب از خدا بابت زندگی که به شما داده تشکر کنید. به او بگویید که قدردان داشته ها و نداشته ها که از روی حکمت خداست هستید.

از او بابت سلامتی، خانواده، خانه، شغل، قدرت تکلم، نفس کشیدن، کره زمین، حیوان خانگی خود، محصولات مورد نیاز در دسترستان، قدرت صحبت کردن و قابلیت خواندن و نوشتن خود تشکر کنید. پس از قدردانی از پروردگار، نیازها و خواسته های خود را با او مطرح کنید. به او بگویید خواستار چه هستید. آیا خانه ای بزرگ و زیبا می خواهید و یا‌ آیا خواهان خرید کیف و کفش های مرغوب و برند هستید.

آیا می خواهید ماشینی مجلل داشته باشید یا خواهان پرداخت کامل قبض ها و بدهی هایتان هستید. هر آنچه را که در پی آن هستید با او مطرح کنید. این کار را در ساعات ابتدایی روز هم انجام دهید. پس از مدتی از آثار و نتایج آن بهره مند خواهید شد.

 

از خدا بخواهید هر آنچه که شما را از پول و فراوانی دور نگه می دارد، از شما دور کند.

چگونه از خدا درخواست کنیم ؟ به سادگی ! کافیست در راز و نیازهایتان از خدا بخواهید هر آنچه که باعث کاهش پول و فراوانی در زندگی شما می شود را دور کند. به این ترتیب، افراد و یا ویژگی های رفتاری همچون تنبلی از شما دور شده و سریع تر به خواسته هایتان دست پیدا می کنید. فراموش نکنید، خدا حافظ اصلی شما است پس با او صادقانه گفت و گو کرده و خواسته هایتان را با او در میان بگذارید. حتی اگر این خواسته رفع بعضی از عادت های بد و ناپسند همچون تنبلی و یا اهمال کاری شما است.

 

روح برتر و آرام خود را فراموش نکنید.

به یاد داشته باشید، هنگامی که شما از پروردگار درخواست کمک می کنید، و یا خواسته هایتان را با او مطرح می کنید از او آرامش و توسعه فردی هم بخواهید. فراموش نکنید، شما فراتر از جسم و مادیات هستید. به همین خاطر، حتما برای روح برتر خود طلب عفو و بخشش نمایید و سعی کنید روح و درون خود را توسعه دهید. توسعه روح و درون شما با توسعه و پیشرفت مادی و ثروت همراه است.

پیشنهاد می شود برای تقویت آرامش درونی ریاضت کشیده و روح و جسم خود را در کنار هم ارتقا دهید. ریاضت و سختی هایی همچون نماز خواندن، عبادت کردن و یا روزه داری باعث می شوند شما جنبه های متنوعی از زندگی را مشاهده کنید. به این ترتیب، در حین  درخواست از خدا نکات مهم و اصلی زندگی را طلب می کنید.

 

از خدا برای همه چیزهای موجود در این کره خاکی طلب عفو و بخشش کنید.

درخواست از خدا

یکی از نکات مهمی که در فرآیند درخواست ثروت از خدا باید در نظر داشته باشید، موجودات این کره خاکی اعم از حیوانات، گیاهان و دیگر انسان ها است. هنگامی که شما به موارد و مسائلی فراتر از چالش ها و مشکلات شخصی توجه می کنید، می توانید در زمان کمتری به خواسته هایتان دست یابید. به این ترتیب، انرژی های منفی و بلوکه شده در دنیا آزاد شده و کلیه موجودات غرق در فراوانی و نعمت می‌شوند. پس به هیچ عنوان، موجودات دیگر را در پروسه دعا و اجابت فراموش نکنید.

 

درخواست از خدا: از خدا درخواست امید و انرژی مثبت کنید.

از دیگر درخواست های کمک از خدا می توان به درخواست برای امید و امیدواری اشاره کرد. همه ما انسان ها همواره در زندگی خود با مشکلات و چالش هایی مواجه هستیم و گاها ممکن است امید و ایمان خود را به خدا و یا خود از دست بدهیم. یکی از درخواست های مهم ما از خدا می تواند درخواست برای کاهش استرس و نگرانی و یا درخواست امید و زندگی باشد. هنگامی که شما از پروردگار خود درخواست امید می کنید از شر نگرانی ها و افکار پلید و منفی رهایی پیدا می کنید. پس این نکته را هم در دعای خود لحاظ کنید.

 

درخواست بعدی ایمان و اعتقاد به آینده روشن است.

ممکن است در حال حاضر بدهکار باشید و یا با چالش ترسناکی همچون بیماری عزیزی مواجه شده باشید و یا نتوانید شغل دلخواه خود را پیدا کنید و این مسئله شما را ناراحت کند. مهم نیست در حال حاضر چه شرایطی دارید این شرایط می تواند متناسب با آینده شما تغییر پیدا کند. به یاد داشتن این مسئله می تواند باعث شود شما به آینده روشن خود ایمان پیدا کنید. هنگام درخواست از خدا بخواهید به شما امید و باور به آینده روشن و مملو از فراوانی و نعمت داده شود.

 

برای مستمدان و افراد ضعیف دعا کنید.

اگر می خواهید پاسخ سوال چگونه از خدا کمک بخواهیم را بدانید، باید گفت حتما نکات فوق را در نظر بگیرید. هنگامی که شما از خدا درخواست کمک می کنید خود نیز باید همچون دستی کمک کننده به کمک دیگران بشتابید. تفاوتی ندارد مقدار و نوع کمک شما به چه صورت است.

هنگامی که شما به مستمندان و ضعیفان کمک می کنید درب های رحمت را به روی خود باز می کنید. حتی کمک شما می تواند شامل دعایی در حد افراد مستمند باشید. البته، کمک به حیوانات بی زبان و بی آزار را فراموش نکنید.

 

قدردان هر آنچه دارید، باشید.

یکی از مواردی که می تواند باعث فراوانی و ثروت شما شود قدردان نعمات و داشته ها بودن است. الان با خود کمی فکر کنید، چه دارید که باعث می شود احساس شادی کنید؟ بدنی سالم، قابلیت دیدن، شنیدن، تنفس کردن، دست هایی که با آن ها امور روزمره خود را انجام می دهید، والدینی که مراقب شما هستند، همسر یا نامزدی مهربان، خواهر یا برادری همراه و هزاران هزار نکته دیگر که می توانید قدردان آن ها باشید. قدردانی و شکرگذاری باعث افزایش روزی ما می شود. پس حتما قبل از خواب پنج لیست از هر آنچه که دارید و قدردان آن ها هستید تهیه کنید. به این ترتیب، سریع تر از آنچه تصور می کنید به خواسته هایتان می رسید. علاوه بر این، در آرامش بیشتری زندگی خواهید کرد.

حالا که با نکات مهم و کاربردی آشنا شده اید، حتما آن ها را در زندگی روزمره خود لحاظ کنید. حتی می توانید چالش های ۲۱ یا ۳۰ روزه برای خود تعیین کنید. به این ترتیب، این ویژگی ها جزئی از روتین زندگی شما می شوند و آن وقت فراموش کردنشان کاری سخت و دشوار خواهد بود.

 

چگونه از خدا نشانه بخواهیم؟

نشانه های خدا و تجربه نزدیک به مرگ

ما در بخش قبلی به مسئله اینکه چگونه از خدا کمک بخواهیم مفصل پرداختیم. به همین علت، در این بخش به این موضوع که چگونه از خدا نشانه بخواهیم می پردازیم. گاهی ما از خدا ثروت، شغل، همسر، فرزند و یا کار در شرکت ویژه ای می خواهیم.

اما هر چه زمان سپری می شود همچنان از همسر مورد علاقه، فرزند و یا شغل مورد علاقه یمان خبری نمی شود. در این هنگام می توانیم از خدا درخواست نشانه کنیم. نشانه ها به ما کمک می کنند که بدانیم آیا در مسیر درست قرار داریم یا نه؟ ما به واسطه نشانه ها مطمئن می شویم آیا هر آنچه که خواستار آن هستیم، همان چیزی است که مناسب زندگی ما است یا نه؟ پس اگر می خواهید بدانید چگونه از خدا نشانه بخواهیم با این بخش همراه باشید:

 

» نشانه ای برای کاری که آغاز کرده اید، از خدا بخواهید.

این نشانه می تواند چیزی معمول و طبیعی در طبیعت، رنگ، نوشته، سمبل، عدد و یا حتی شکل خاصی باشد. تصور کنید شما عاشق گل رز صورتی یا گل آفتابگردان هستید، نشانه شما می تواند گل مورد علاقه شما باشد. البته، اگر عاشق آسمان هستید می توانید شکلی مشابه قلب یا پرنده را به عنوان نشانه نیک خود معین کنید. یا حال دلتان هم می تواند نشانه دیگری باشد. به عنوان مثال، اگر پس از انجام کار به شدت خوشحال شده اید این را به عنوان نشانی نیک و خوش یمن برآورد کنید. البته، پیشنهاد می شود چیزی فراتر از حال دل خود را به عنوان نشانه تعیین کنید. به این ترتیب، از نشانه رخ داده و یا افتاده نتیجه بهتری آنالیز و تحلیل می کنید.

 

» از خدا بخواهید در رویاهایتان نشانه ها را نشانتان دهد.

شما می توانید حین درخواست از خدا بخواهید نشانه های مثبت و متبرک را در رویاها برایتان نمایش دهد. این نشانه ها می تواند همچون رویا یا آرزویی که در عالم رویا به آن رسیده اید باشد. یا رویایی واقعی از آینده باشد که شما را به سمت جلو هل می دهد.

همچنین، می توانید از او بخواهید شما را در رویاهایتان راهنمایی کند تا به سمت هر آنچه به آن نیازمند هستید و بر رویتان تاثیر مثبتی دارد بروید. سپس باید منتظر نتیجه بمانید. از خدا بخواهید و منتاظ باشید تا نشانه شما را در عالم رویا به شما نشان دهد.

 

» برای درک نشانه های موجود در زندگی خود دعا کنید.

شما پس از درخواست نشانه های واقعی یا عالم رویا باید برای درک و مشاهده آن ها در زندگی و خواب های تان دعا کنید. اگر می خواهید در بورس سرمایه گذاری کنید پس از آنالیز کلیه موارد و درک موقعیت خود و بازار بورس تصمیم خود را اتخاذ کنید.

پس از آن منتظر نشانه ها باشید. در این حین از خدا بخواهید به شما بصیرتی دهد که بتوانید نشانه ها را مشاهده کنید. پس از آن در عالم رویا و بیداری به دنبال نشانه خود باشید. پس از دریافت و درک نشانه آن را تحلیل کرده و در انتها تصمیم خود را نهایی کنید.

 

» نشانه های خود را با افراد دیگر به اشتراک نگذارید.

توصیه می شود پس از درخواست از خدا نشانه های دریافت کرده را با دیگران علی الخصوص افراد بی اعتقاد در میان نگذارید. هنگامی که شما نشانه خود را با دوستان، نزدیکان و حتی افراد خانواده خود در میان می گذارید می توانید باعث برانگیخته شدن احساسات متنوعی همچون حسد، بخل و یا بدجنسی در آن ها شوید. پس سعی کنید نشانه ها را با بقیه به اشتراک نگذارید.

 

» علم خود را درباره دعا خوانی، ارتباط با خدا و ارائه درخواست هایتان افزایش دهید.

هنگامی که دانش و آگاهی شما در رابطه با موضوعی افزایش پیدا می کند، متناسب با آن می توانید بهتر آن موضوع یا مسئله را انجام دهید. درخواست ثروت از خدا، دعا و عبادت در رابطه با خواسته ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

از منابع اصلی یادگیری نحوه صحیح دعا کردن می توان به قرآن اشاره کرد. اما امروزه به واسطه افزایش آگاهی مبلغان مذهبی، سخنرانان عرفانی و روانشناسان بیش از گذشته کتاب ها، کنفرانس ها و برنامه های تلویزیونی متنوع درباره این موضوع تهیه شده است. کتاب قدرت دعای ساده جویس مایر یکی از کاربردی ترین کتاب ها در رابطه با دعا و درخواست خواسته ها از خدا است.

جویس مایر در این کتاب شیوه ها و روش های صحیح دعا کردن را با علاقه مندان به این اصول در میان گذاشته است. از جمله سرفصل های این کتاب می توان به موهبتی ساده، قدرت دعا، دعای درخواست و پافشاری، دعای دسته جمعی و نکاتی کلیدی برای داشتن دعایی قدرتمند اشاره کرد. جویس مایر در این کتاب به رابطه خدا و انسان هم می پردازد و اصولی کاربردی و کارآمد در رابطه با بهتر کردن این رابطه را با خوانندگان خود در میان می گذارد.

 

جمع بندی چگونه از خدا درخواست کنیم؟

این مطلب شما را با نحوه دعا کردن و درخواست از خدا برای خواسته ها و نیازهای مختلف آشنا کرده است. ما در این مطلب به نکات کاربردی همچون چگونه از خدا درخواست کنیم و چگونه از خدا نشانه بخواهیم پرداختیم تا شما را با پروسه دعا کردن و نحوه انجام صحیح آن آشنا کنیم. حتما نکات ذکر شده را در دعاهای هر روزه خود لحاظ کنید تا سریع تر به خواسته هایتان بپردازید.

 

***

اگر می‌خوای به راحتی نفس کشیدن دعا کنی و یاد بگیری چطوری دعا کنی تا همه دعاهات مستجاب بشه و به خواسته هات برسی؛ حتما کتاب “قدرت دعای ساده” نوشته جویس مایر رو مطالعه کن. این کتاب:

✓ نکات طلایی برای داشتن دعای قدرتمند رو بهت آموزش میده تا در دعا به پیروزی حتمی برسی

✓ در این کتاب، جویس مایر، ۱۴ مانع اجابت دعا رو بهت معرفی می‌کنه.

✓ جویس مایر، در این کتاب بهت یاد میده چطوری در طول دعا محکم بمونی تا معجزه اتفاق بیفته و دعات مستجاب بشه.

با کلیک روی تصویر زیر، وارد صفحه کتاب شو و با مطالعه‌ این کتاب، به جمع دانشجویان تحول آفرین بپیوند!

کتاب قدرت دعای ساده - جویس مایر

اشتراک گذاری

مژگان امیر یوسفی

مژگان امیریوسفی هستم، عاشق کتاب خوندم و فکر میکنم همین موضوع باعث شده عاشق نوشتن هم باشم. امیدوارم از خوندن مطالب من لذت ببرین.

3 دیدگاه

  1. عارف گفت:

    سل من عاشق گفته‌ای شمام واقعا خداشناس وخدا دوست هستید خدا عمرتان دهد

  2. عارف گفت:

    سلام واقعا سایت خوب خدایی هست من عاشق کتابهایی خدایی وداستنهایی .پیامبران عظیم شأن هستم واقعا دوستدارم این چنیین کتابها . استانهارو

دیدگاهی بنویسید

3 سمینار فوق العاده برای دستیابی به قانون های طلایی موفقیت، حفظ روحیه در شرایط سخت و رسیدن به هرچیزی که در زندگی می خواهی.