همسر الهی من کیست + روش های جذب همسر الهی

تاریخ بروزرسانی :

۱۴۰۰/۰۴/۳۱

480 بازدید

2 نظر ثبت شده

همسر الهی من کیست + روش های جذب همسر الهی

همسر الهی من کیست؟ طرح الهی برای همسر چیست؟ چگونه بدانم انتخاب خدا برای همسر آینده من کیست؟ این سؤالات به همراه تعداد دیگری پرسش، همواره ذهن بسیاری از افراد را در مورد ازدواج درگیر کرده است. به خصوص این که خداوند در کتاب‌های آسمانی خود نیز به دفعات درباره همسر و ویژگی‌های آن صحبت کرده است.

یقینا انتخاب همسر اگر توسط وجود آگاه و مهربان مطلق جهان هستی انجام شود، بیشترین خوبی‌ها و انرژی‌های مثبت را برای هر شخصی همراه خواهد داشت. اما راهکارهای جذب همسر دلخواه برای اکثر دختران و پسران مجرد جای سوال دارد. در این مطلب قصد داریم ابتدا ابعاد بیشتری از طرح همسر الهی برای شما باز کنیم و سپس راهکارهایی عملی و کاربردی در این مورد به شما ارائه کنیم.

همسر الهی من

همسر الهی من؛ طرح خداوندی برای انتخاب همسر

ازدواج در همه ادیان بنایی نیک و زیبا توصیف شده است. از نظر جامعه‌شناسی نیز جوامعی که ازدواج و تأثیر مثبت ازدواج به خوبی در آن‌ها جا افتاده است، اصولا از نظر اجتماعی و نیروی انسانی بسیار توانمند هستند. معیارهای انتخاب الهی همسر در این میان، نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند. برای شناخت هرچه بیشتر معیارهای انتخاب الهی یک همسر، باید با اصول آن یعنی مشخصات و ویژگی‌های مد نظر خداوند آشنا باشیم.

این انتخاب ممکن است برای هر شخص شرایط و معیارهای متفاوتی داشته باشد. برای مثال ممکن است مردی برای ازدواج با یک زن گزینه مناسبی نباشد. اما همان مرد می‌تواند بهترین انتخاب برای یک بانوی دیگر باشد. بنابراین ویژگی‌های مورد نظر در انتخاب الهی، نمی‌توانند یک نفر و شخص خاص را تصدیق و تأیید کنند. بلکه با توجه به شرایط اجتماعی ممکن است طیف بزرگی از گزینه‌ها را برای هر شخص شامل شوند.

 

انتخاب الهی و خواست افراد

طرح خداوند برای انتخاب همسر نیز مانند سایر زمینه‌های زندگی ممکن است تفاوت زیادی با خواست یا ترجیح ما داشته باشد. مثلا پسری در سن ازدواج، از روی عشق و علاقه قلبی یا وضعیت مناسب اجتماعی یک دختر، سعی می‌کند با او ازدواج کند. این انتخاب می‌تواند اشتباه باشد. زیرا وضعیت اجتماعی او یا علاقه قلبی شما تمام آن چه برای شناخت همسر نیاز دارید، نیست.

بله ممکن است آن دختر زیبارو باشد، خانواده خوبی داشته باشد یا از نظر مالی وضعیت مناسبی داشته باشد، اما شاید انتخاب مناسب آن پسر نباشد. زیرا غیر از عوامل یاد شده بسیاری از امور وجود دارند که ما از آن بی‌خبریم یا نمی‌توانیم آگاهی داشته باشیم. این دقیقا همان جایی است که میان خواسته ما و انتخاب الهی زاویه‌ای پدیدار می‌شود.

اما اگر کسی اعتقاد و ایمان راسخ و کاملی به خداوند داشته باشد، می‌داند که اوست که همه چیز را می‌داند. از طرفی او مطمئن است که هیچ وجودی در جهان هستی از خداوند خیرخواه‌تر و دلسوزتر برای او نیست. بنابراین اولا از خدا می‌خواهد که همسری مناسب به او عطا کند. در مرحله بعد نیز، او خود را کامل به خداوند می‌سپارد و هیچگاه انتخاب یا عقل و منطق خود را در این مسیر به خداوند ترجیح نمی‌دهد.

البته همیشه اینطور نیست که انتخاب خداوند با رسیدن به همسر دلخواه در تضاد باشد. بسیاری اوقات پیش آمده است که شخص مورد علاقه دقیقا همان ویژگی‌ها و مشخصات طرح خداوند برای ازدواج را داشته است. همچنین او از نظر اجتماعی و سطح فرهنگی بهترین انتخاب بوده است. این برترین حالتی است که در ازدواج با طرح خداوند ممکن است پیش بیاید.

 

انتخاب دقیق همسر توسط پروردگار یا یاری خدا در ازدواج و انتخاب؟

گاهی این مسئله پیش می‌آید که بر اساس طرح الهی، آیا خداوند دقیقا شخص خاصی برای ما انتخاب می‌کند و به ما نشان می‌دهد؟ پاسخ این سؤال هم بله است و هم خیر! طرح خداوند در ادیان الهی برای انتخاب همسر، شفاف و مشخص است. ویژگی‌هایی برای زن و مرد بیان شده است که توجه به جمیع آن‌ها می‌تواند شما را در معرض تعداد زیادی گزینه قرار دهد.

اما گاهی اوقات نیز پیش می‌آید که شخصی بعد از سال‌ها زندگی مشترک درباره ازدواجش ادعا می‌کند که همسر الهی من دقیقا توسط خداوند معرفی شده است! بله این امکان هم وجود دارد و کسی نمی‌تواند آن را رد کند. زیرا بسیاری از زوجین در شرایطی ازدواج کرده‌اند که تحت تأثیر هدایت الهی یا همان ندای درونی به یکدیگر متصل شده‌اند. البته برای تمامی ازدواج‌ها هرگز نمی‌توان چنین ادعایی کرد. زیرا اکثر افراد از هدایت الهی بی‌بهره و به ندای درونی خود بی‌توجه هستند!

 

ویژگی‌ های انتخاب خداوند کدامند؟ همسر الهی کیست؟

اول از همه و قبل از توضیح ویژگی‌ها، نکته‌ای مهم باید بیان شود و آن عدم در نظر گرفتن علاقه شخصی است. زیرا عشق و علاقه شخصی می‌تواند حتی عقل و منطق شخص را تحت تأثیر قرار دهد و او را نابینا کند! نابینا به این معنا که دیگر نمی‌تواند هیچ بدی و نقطه ضعفی در طرف مقابل خود ببیند و سعی در توجیه بدی‌ها و ویژگی‌های منفی او دارد. بنابراین این علاقه کورکورانه هیچگاه نمی‌تواند معیار یک طرح بی‌نقص و قدرتمند و دقیق از سوی پروردگار برای انتخاب شریک زندگی باشد.

بسیاری از ویژگی‌هایی که خداوند برای ازدواج پسر و دختر در نظر گرفته است، در حالت عادی برای بسیاری از آن‌ها مطرح نیستند. به همین دلیل ممکن است اختلاف‌های زیادی بین معیارهای الهی با معیارهای شخصی دختر یا پسر وجود داشته باشد. مثلا قناعت یکی از واژگانی است که می‌تواند از معیارهای الهی برای یک همسر خوب باشد، اما این واژه به دلیل بد ترجمه‌شدن در میان پسر و دختر حتی گاهی منفور و ناپسند است.

اگر بخواهیم با استفاده از زوجین خوشبخت این ویژگی‌ها را بررسی کنیم، به تعدادی مشخصه مشترک می‌رسیم که در گفتار همه همسران موفق دیده می‌شود. این ویژگی‌ها همان شاه کلید انتخاب درست همسر هستند. البته بسیاری از ویژگی‌ها، بدون در نظر گرفتن تجربه ازدواج‎‌‌های موفق، مستقیما در منابع دینی برای همسران بیان شده‌اند.

 

شماره ۱: انتخاب‌های خداوند نزدیک به خود او خواهند بود!

خداوند مرکز و خالق تمام خوبی‌ها و انرژی‌های مثبت در هستی است. او بندگانش را بی‌نهایت دوست دارد و اشتیاق بی‌پایانی برای سعادت آن‌ها دارد. بنابراین طرح او هرگز شامل کسانی نخواهد شد که رنگ و بوی خدایی ندارند. البته شما نباید سریعا با یک نگاه عوامانه تعبیر خاصی از ظاهر یا اعمال کسانی که به خدا نزدیک هستند داشته باشید.

بسیاری تصور می‌کنند ظاهر افراد دلیل بر نزدکیشان به خدا است! این نگاهی بسیار اشتباه است. منظور از کسانی که خدا را در زندگی خود دارند، توکل‌کنندگان بر او و افراد با ایمانی است که هیچگاه ناامید نمی‌شوند و تکیه‌گاه‌های قوی هستند.

خداوند هیچگاه دوست ندارد بندگان خود را از خود و رحمتش جدا کند. پس طبیعی است که انتخاب او هرگز شامل افراد دور از خود نباشد. بنابراین اولین ویژگی همسران آسمانی و انتخاب‌های خداوند این است که آن‌ها دوست خدا هستند و او را به طور قوی در زندگی خود دارند.

به همین دلیل است که خداوند در کتاب آسمانی قرآن بارها در بحث ازدواج از واژه‌هایی نظیر زنان و مردان مؤمن و پاکدامن صحبت کرده است. این معیار قطعی در طرح همسر الهی است و البته مهم‌ترین نکته‌ای است که با بی‌توجهی به آن، رعایت تمام نکات بعدی بی‌اثر خواهد شد!

 

شماره ۲: نزدیکی به خداوند در عمل و اجرا

شما نمی‌توانید تنها از روی حرف و ادعای کسی به اینکه او خداباور است یا خیر، پی ببرید. بلکه چنین شخصی باید در عمل ثابت کند که ارتباط خوبی با خداوند دارد. دستورات کتب آسمانی مانند قرآن همه بر مبنای اخلاق و احترام هستند. بنابراین اگر کسی به خداوند معتقد باشد و ارتباط خوبی با او داشته باشد، باید به دستورات کتب آسمانی عمل کند.

زیرا در غیر این صورت یا اعتقادی به خداوند ندارد و یا ارتباط خوبی با او نگرفته است. مثلا در قرآن به اخلاق نیکو و بخشش سفارش شده است. شما باید در گزینه‌های مد نظرتان چنین صفاتی را به صورت عملی مشاهده کنید. توجه به اعمال در کنار توجه به گفتار هر شخص می‌تواند نشان‌دهنده شخصیت اصلی او باشد. البته آگاه‌شدن از صفات واقعی یک انسان در عمل و اجرا اصلا آسان نیست ولی می‌توان تا حدودی با تحقیق از دوستان، اطرافیان و آشنایان مقداری با این ویژگی‌ها آشنا شد.

 

شماره ۳: صداقت؛ کلیدواژه‌ای مهم در طرح همسر الهی من

دروغ گفتن یکی از ویژگی‌هایی است که می‌تواند معیار جداسازی انتخاب‌ها و گزینه‌های خوب و بد از یکدیگر باشد. انسانی که به راحتی دروغ می‌گوید، به هیچ چیز پایبند نیست و ممکن است هر لحظه مرتکب خطایی دیگر هم بشود. در کتب آسمانی هم به صراحت دروغ یکی از گناهان بزرگ و کلید بسیاری از گناهان عنوان شده است.

صداقت یک همسر، می‌توانید یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌هایی باشد که برای خانواده‌اش دارد. رهاورد این صداقت، اعتماد خواهد بود. طبیعی است که شما در کنار کسی که در هیچ شرایطی دروغ نمی‌گوید، احساس راحتی، اعتماد و خوشبختی بیشتری خواهید داشت. این ملاک نیز مانند موارد قبلی کاملا دوطرفه است و برای دختر و پسر هر دو به یک اندازه صدق می‌کند.

از سوی دیگر باید بدانید که خداوندی که منشأ خوبی و خیر در هستی است، قطعا از انرژی‌های منفی و اعمالی مانند دروغ که بار منفی دارند، متنفر است. بنابراین فرد دروغگو تا زمانی که به دروغ‌هایش ادامه دهد، از رحمت خداوند دور خواهد بود و ممکن است مورد خشم او قرار گیرد. زندگی‌کردن و ازدواج با چنین شخصی می‌تواند شما را نیز درگیر مشکلات عدیده و حل‌نشدنی این فرد در زندگیش کند.

 

شماره ۴: لحن کلام و گفتار؛ همسر الهی مؤدب است

مطابق بررسی در زندگی کسانی که تجربه جذب همسر الهی را داشته‌اند، ادب در گفتار یکی از ویژگی‌های مهم برای یک همسر الهی بوده است. بسیاری از مردان و زنان امروزه در صحبت‌کردن هیچ حد و مرزی قائل نیستند و هر واژه‌ای را به زبان می‌آورند. این دقیقا در مخالفت با ویژگی‌ها و مصادیقی است که خداوند از یک فرد نزدیک به خود می‌پسندد.

غالب افرادی که به خداوند ایمان کامل دارند، ادب و احترام را خصوصا در گفتار و کلام حفظ می‌کنند. همچنین این افراد در محیط خانواده، دوستان و… کمتر عصبانی می‌شوند و پرخاش می‌کنند. همچنین آن‌ها هرگز در کلام خود چه در خانواده و چه در محیط جامعه از واژه‌های زشت استفاده نمی‌کنند.

 

شماره ۵: احترام به بزرگ‌ تر و کوچک تر

ادب و سطح اجتماعی افراد را می‌توانید از رفتار آن‌ها نسبت به اطرافیان خود چه بزرگ و چه کوچک مشاهده کنید. بسیاری معتقدند که تنها احترام به بزرگ‌تر مد نظر است. اما منش یک انسان خوب و باخدا در رفتار با همه چه بزرگ و چه کوچک یکسان است. یعنی این افراد حتی به کودکانی که هیچ سودی به آن‌ها نمی‌رسانند نیز با احترام و محبت رفتار می‌کنند.

همسر الهی، باید این ویژگی را در حد بالای خود داشته باشد. زیرا احترام گذاشتن خصوصا به بزرگسالان همواره مورد تأکید خداوند بوده است. او افرادی که با احترام و محبت با همه رفتار می‌کنند را دوست دارد. این نگرش حتی در پیدا کردن همسر دلخواه بدون توجه به طرح الهی نیز وجود دارد.

اما نکته مهم اینجاست که احترامی که از یک انسان خداباور می‌بینید، واقعی و قابل ستایش است زیرا او تحت هر شرایطی خود را موظف به رعایت آن می‌داند و به دنبال کسب رضایت خداوند است. اما شخصی که ارتباطی با خدا ندارد ممکن است تحت شرایطی خاص مانند تسویه حساب شخصی با کسی، مرزهای ادب و احترام را رد کند و رفتاری مشابه با شرایط عادی نداشته باشد.

 

شماره ۶: مهربانی؛ معیار بسیار مهم انتخاب الهی همسر

مهربانی و از خودگذشتگی همسر

محبت در هر مدل انتخاب همسر، یکی از مهم‌ترین ارکان انتخاب است. انسان‌های سرد و بی‌محبت حتی در صورت داشتن ویژگی‌های مناسب فراوان، انتخاب‌های خوبی برای زندگی مشترک نیستند. زیرا در طول زندگی مشترک قطعا سختی‌ها و مشکلات متعددی پیش خواهد آمد. بدون ویژگی مهربانی و محبت، هر انسانی می‌تواند در چنین شرایطی عصبی شده و زندگی را به کام خود و بقیه تلخ کند.

همچنین مهربانی از سوی خداوند، کلید گشایش در زندگی و افزایش‌ نعمت عنوان شده است. در آموزه‌های دینی خصوصا در اسلام بر اخلاق نیک بسیار تأکید شده است. همچنین وعده داده شده است که افراد خوش‌رو و مهربان نعمات بیشتری در زندگی خواهند داشت.

از نظر تجربی نیز خود شما می‌توانید با نگاهی ساده به زندگی اطرافیانتان، تأثیر مهربانی و محبت را در زندگی آن‌ها مشاهده کنید. بسیاری از پیوندها به خاطر عدم وجود همین ویژگی به جدایی ختم شده‌اند و یا در بدترین شکل ممکن خود در فضایی سرد و خسته‌کننده ادامه پیدا کرده‌اند.

 

شماره ۷: از خود گذشتگی؛ ویژگی مهم برای سال‌های طولانی زندگی مشترک

از خودگذشتگی همسر الهی من

ویژگی‌های بالا به شکل نسبی در وجود بسیاری از انسان‌ها هستند اما میزان آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. مثلا ممکن است دو نفر هر دو صفت گفتار صحیح و مؤدبانه را داشته باشند اما میزان رعایت آن و خصوصا مکان رعایت آن برای آن‌ها متفاوت باشد. اما در کل بسیاری از پسرها و دخترهای امروزی چنین ویژگی‌هایی را بطور نسبی در خود دارند.

حتی در صورت داشتن جمیع ویژگی‌های فوق، دختر و پسر بدون از خود گذشتگی نمی‌توانند گزینه‌ای کامل برای طرح الهی انتخاب همسر باشند. در زندگی‌های مشترک بسیار پیش می‌آید که مرد یا زن به خاطر ضرورت زندگی باید از حق و حقوق خود کوتاه بیایند. بسیاری از اوقات است که زن یا مرد پا پس نمی‌کشند و همین پافشاری و عدم سازش می‌تواند جرقه سردی در رابطه باشد. ممکن است این زن و مرد انسان‌های خوبی باشند اما به دلیل عدم وجود از خود گذشتگی، نتوانند زندگی مشترک موفقی داشته باشند.

وجه مهم نیاز به ویژگی از خود گذشتگی خصوصا در زندگی مالی و اقتصادی در زوجین بروز پیدا می‌کند. جایی که مثلا زن ممکن است حقی از نظر مالی داشته باشد اما مرد در شرایطی باشد که تأمین آن حق برای او بسیار سخت باشد. در چنین شرایطی به هیچ عنوان زن مقصر نیست. زیرا خواسته او کاملا حق و مطابق اصول بوده است اما مرد شرایط احقاق حق او را ندارد.

اینجا زن به عنوان همسر می‌تواند از حق خود بگذرد یا بر گرفتن آن پافشاری کند. در این حالت اگر او از خود بگذرد، قطعا همسر او نیز محبت و اعتماد بیشتری به او خواهد داشت. زیرا مطمئن است که در هر شرایطی می‌تواند مانند یک رفیق دلسوز به همسرش اعتماد کند. این ویژگی از خود گذشتگی در بسیاری از زندگی‌ها معجزه کرده است و باعث تضمین رابطه مناسب زن و مرد با یکدیگر بوده است.

 

شماره ۸: همسر الهی من صبور و آرام است!

تیتر بالا تقریبا فصل مشترک تمام ازدواج‌های موفق بوده است. یعنی ازدواج موفقی را نمی‌توانید پیدا کنید که در آن دختر و پسر صبور نبوده باشند. البته گاهی صبور بودن یک طرف نیز کافی بوده است. اما بهترین حالت این است که هم دختر و هم پسر صبور باشند و در مقابله با مشکلات خود را حفظ کنند.

ویژگی صبر داشتن یکی از معیارهای قطعی خداوند برای کسانی است که از او برای ازدواج کمک می‌خواهند. البته همانطور که شما در معیارهای همسر آینده خود به دنبال چنین ویژگی می‌گردید، طبیعی است خود نیز باید با تمرین و تلاش سعی کنید اگر صبور نیستید، این ویژگی را تا حد زیادی در خود تقویت کنید. زیرا انتظار یک صفت را از کسی داشتن بدون تلاش برای ایجاد آن در خود، هرگز منطقی و صحیح نیست.

صبر در بسیاری از مشکلات زندگی مشترک به تنهایی چاره کار بوده است! یعنی تنها با صبر مشکل حل شده است. بنابراین در معیارها و ویژگی‌های الهی که برای همسرتان یاد گرفتید، صبر را جزو اولین موارد بررسی قرار دهید. زیرا این صفت نیز مانند از خود گذشتگی می‌تواند تضمینی برای یک زندگی مشترک موفق باشد. از طرفی دیگر خداوند نیز بارها در کتاب‌های آسمانی خود از جمله قرآن گفته است که صبرکنندگان را دوست دارد و با آن‌ها است.

 

چگونه همسر الهی خود را جذب کنیم؟

تعدادی از مهم‌ترین صفات و معیارهای الهی را برای انتخاب همسر تا این قسمت از مطلب بیان کردیم. حال باید به دنبال نحوه جذب چنین همسری با صفات فوق باشیم. اولین و مهم‌ترین نکته در جذب همسر الهی بازگشت به درون خودتان و بررسی صفات گفته‌شده درون خود شماست! بله درست است. شما باید از خود شروع کنید. جهان هستی بر پایه انرژی، فرکانس و ارتعاش ساخته شده است و این‌گونه کار می‌کند.

هر نوع انرژی و فرکانسی که از خود بیشتر ساطع کنید، همان را بیشتر دریافت خواهید کرد. در واقع با انجام برخی اعمال و کارهای خوب یا بد، دقیقا در حال درخواست همان‌ها از دنیای بیرون‌تان هستید. مثلا اگر دائما شکرگزار هستید و جملات مثبتی به زبان می‌آورید که به آن‌ها باور دارید، جهان هستی همین نوع انرژی را به شما باز می‌گرداند. برخی جملات در مورد انتخاب همسر می‌توانند به شما در جذب همسر الهی کمک کنند.

بنابراین اگر علاقه‌مند به جذب همسری با چنین ویژگی‌هایی هستید، باید ابتدا همین ویژگی‌ها را در خود ایجاد و تقویت کنید. پس از آن می‌توانید با دعا و درخواست، چنین همسری در زندگی خود داشته باشید. البته نکته مهم اینجاست که در باورها و افکار خود نیز باید تغییراتی مهم ایجاد کنید.

باید ایمان و باور داشته باشید که خداوند بهترین همسر ممکن را نصیب شما خواهد کرد. زیرا گمان بد به خداوند (مثلا این که خداوند به من همسر خوبی نخواهد داد) می‌تواند عاملی کاملا مخرب در جذب همسر دلخواه باشد. اگر افکار خود را به شکل گفته‌شده در مسیر ایمان و باور به خداوند تغییر دهید و صفات گفته‌شده را هم تا حدودی در خود ایجاد کنید، در حال ارسال پیام به جهان هستی برای دریافت شخصی با همین مشخصات هستید!

 

کمک خواستن از خدا برای ازدواج؛ انتخاب همسر الهی من با ندای درون

اگر با ندای درون خود و شنیدن آن آشنا باشید، روش آسان‌تری برای انتخاب و جذب همسر دلخواه در طرح الهی وجود دارد. در این حالت شما باید ندای قلب خود را در مواجهه با انتخاب‌های مختلف دنبال کنید. زیرا این یک نوع هدایت الهی است. بهترین و ساده‌ترین فرم جذب همسر ایده‌آل نیز همین روش است. البته ندای درون و شنیدن آن اصول و تفاوت‌هایی با دیگر نداها و نجواهای درونی دارند.

 

جمع‌بندی؛ همسر الهی بهترین انتخاب است

با توجه به اینکه تنها خداوند است که از همه چیز در جهان آگاه است، انتخاب‌های او هم قطعا بهترین خواهند بود. بنابراین همسری که بر اساس دستور و هدایت او انتخاب شود، بهترین انتخابی است که هر زن یا مرد با ایمانی می‌تواند داشته باشد. در صورت ایمان و اعتقاد کامل به خداوند و پیروی فرامین او، قطعا هر کسی می‌تواند سال‌ها بعد از ازدواج ادعا کند که همسر الهی من یک هدیه از سوی خداوند است!

 

***

اگر نمی‌دونی چطوری برای ازدواجت از خدا کمک بخوای، نمی‌دونی دلیل تاخیر در ازدواجت چیه، نمی‌دونی چطوری زودتر ازدواج کنی؛ حتما کتاب خدایا همسر دلخواه من کجاست نوشته استفان لبوسییر رو مطالعه کن. در این کتاب:

یاد می‌گیری خودت رو ارزیابی کنی و به حل مسائلی بپردازی که باعث تاخیر در ازدواجت شده و تا به حال بهشون توجه نکرده بودی.

یاد می‌گیری تصمیمات اشتباه و شتاب زده نداشته باشی و با  درایت و هوشمندی تصمیم بگیری.

یاد می‌گیری که چطوری برای ازدواجت دعا کنی و دلایل کشمکش‌های درونی‌ای که تاکنون اون‌ها رو تحمل کردی آشکار بشه.

با کلیک روی تصویر زیر، وارد صفحه کتاب شو و با مطالعه این کتاب، به جمع دانشجویان تحول آفرین بپیوند!

کتاب خدایا همسر دلخواه من کجاست

اشتراک گذاری

محمدجواد شفیعی

محمد جواد شفیعی فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک است که از سال‌ ۹۶ به عنوان تولیدکننده محتوا، مترجم، گرافیست و کارشناس دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کند. او تاکنون در زمینه های متنوعی از جمله روان شناسی، موفقیت، پرسونال برندینگ، ارزهای دیجیتال، سئو و طراحی سایت، هزاران مقاله تألیف و ترجمه کرده است. محمدجواد هم اکنون عضوی از تیم تحریریه مثل خورشید است.

2 دیدگاه

  1. طاهره شفیعی گفت:

    عالی بود،ممنون

دیدگاهی بنویسید

3 سمینار فوق العاده برای دستیابی به قانون های طلایی موفقیت، حفظ روحیه در شرایط سخت و رسیدن به هرچیزی که در زندگی می خواهی.