هدیه ای که همه به آن نیاز دارند – کمک به دیگران

0
644
هدیه-ای-که-همه-به-آن-نیاز-دارند-کمک-به-دیگران
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

 

کسی را پیدا کنید که هر روز حس و حال خوشی داشته باشد!!! من در این فکرم که جهان ما چگونه خواهد شد اگر هر یک از ما کسی را پیدا کنیم که هر روز حال خوشی داشته باشد. شهر ما چه شکلی خواهد بود اگر کمک به دیگران را در اولویت خود قرار دهیم؟

اداره‌هایمان چه شکلی خواهند بود؟ مدارس ما چه شکلی خواهند بود اگر ما نور بخشیدن به زندگی دیگران را در اولویت خود قرار دهیم؟ به این معنیست که ما باید همیشه گوش به زنگ باشیم. ما باید برای کمک به دیگران و خدمت به انسان‌ها پیش‌قدم باشیم.

جول اوستین یکی از بهترین و خاص ترین کسانی است که در این جهان متولد شده است. اگر می‌خواهید بیشتر از این نویسنده بخوانید به اینجا سری بزنید. حال، به ادامه مقاله می‌پردازیم. با مثل خورشید همراه باشید:

باید این طرز فکر را داشته باشیم: “امروز به چه کسی می توانم  برکت دهم؟ به چه کسی می توانم لطف کنم؟”  نمی توانید عقب بنشینید و منتظر بمانید تا شخص نیازمند به سمتتان بیاید.. باید به دنبالش بروید.

این بدان معنی است که مردم خیلی پر مشغله هستند، آن ها تمام تمرکزشان بر نیازهای خودشان است. آن‌ها چنان در مسیر موفقیت خود غرق هستند که فرصتی را صرف ایجاد تفاوت نمیکنند.

هدیه ای که همه به آن نیاز دارند - کمک به دیگران

بعضی اوقات برایمان آسان است که آنقدر غرق در دنیای کوچک خود شویم که تنها تمرکزمان بر خودمان باشد.

«من برنامه های خودم را دارم. برنامه‌های من را به هم نزنید.»

«خیلی دوست دارم که در کارهای خانه کمکت کنم، اما متاسفم، فصل فوتبال است. وقت ندارم.»

اما ما برای اینکه خودخواهانه زندگی کنیم خلق نشدیم. ما خلق شدیم تا در زندگی دیگران تفاوت ایجاد کنیم.

جان بانیان نویسنده‌ی «سیر و سلوک زائر» گفته است: امروز را زندگی نکرده‌اید مگر آنکه برای کسی کاری انجام داده باشید که آن شخص نتواند آن را به شما بازپرداخت کند.

ما برای این خلق نشدیم که خودخواهانه زندگی کنیم.

دوستان! اطراف ما پر است از انسان هایی که نیاز به عشق و دلگرمی ما دارند. معجزه‌ی این لحظه را از دست ندهید. بیش از حد پرمشغله نباشید، یا نسبت به نیازهای اطرافیان خود بی توجه نباشید. خواهان کمک به دیگران باشید. حساس باشید و به اطرافیان خود، دوستان، همکاران و بستگان خود توجه کنید.  به حرف های آن‌ها گوش کنید.

ما نباید فرصت انجام کارهای خیری که در مسیرمان قرار می‌گیرند تا به دیگران لطف کنیم را از دست بدهیم. هنگامی که به افراد نیازمند کمک می‌کنید در واقع به خداوند وام می‌دهید و خداوند می‌داند که چگونه آن را با سودش به شما بازپرداخت کند!

شاید نتوانید به کسی پول بدهید اما می‌توانید از کودک مادر تنهایی، مراقبت کنید. چرا یک شب به او فرصت استراحت کردن نمی‌دهید؟

به او بگویید: برو برای خودت یک کار ویژه انجام بده. این هم کارت هدیه. به بازار برو و خرید کن. خانواده ما می‌خواهند امشب از فرزندانت مراقبت کنند.

اگر می‌بینید که یکی از دوستانتان همیشه فقط یک لباس می‌پوشد، چرا از این فرصت استفاده نمی‌کنید و به او نمی‌گویید: «بگذار برایت یک یا دو دست لباس بخرم!»

یا بگویید: «این کارت هدیه را بگیر و برای خودت چند تا لباس جدید بخر.»

کمک به دیگران

شاید شما و خانواده‌تان هر جمعه بعد از صرف ناهار بیرون می‌روید. چرا پدر و مادر تنهایی را با خود نمی‌برید؟

یا بهتر است معلم سر خانه‌ی یکی از آن فرزندان جوان باشید. اینکار پول زیادی نمی‌خواهد. فقط به زمان و عشق نیاز دارد. فقط به کسی که مراقب و با ملاحظه است نیاز دارد. کسی که مایل به ایجاد تفاوت باشد.

داستانی در مورد  یک پسر جوان

هشت سالش بود و بسیار فقیر بود. یک روز سرد، داشت به ویترین یک فروشگاه محلی نگاه می کرد واز یک جفت کفش تنیس خیلی خوشش آمده بود.

همان طور که ایستاده بود، در حالی که سردش بود و پابرهنه بود، خانمی به سمت او رفت و پرسید: مرد جوان، چرا اینقدر با دقت به این ویترین خیره شدی؟

او با شرمندگی گفت: ” خوب، من فقط دعا کردم و از خداوند درخواست کردم که به من یک جفت کفش تنیس نو بدهد.” زن بدون تردید او را به مغازه برد و با محبت و مهربانی پاهای کثیف و سرد او را پاک کرد. او یک جفت جوراب نو پای کودک کرد. و بعد به او گفت که سه جفت کفش تنیس بردارد.

پسرک نمی توانست باور کند. او خیلی هیجان زده شده بود. او هرگز صاحب یک جفت کفش جدید نشده بود. پسرک همیشه چیزهای دست دوم و کهنه‌ی دیگران را می‌پوشید. بعد از اینکه آن خانم ، مبلغ خرید را پرداخت کرد، کفش‌ها را به کودک داد.

او گفت: « پسرم، از کفش هایت لذت ببر. » پسرک با حیرت به آن زن نگاه کرد. هیچ کس تا به حال چنین علاقه‌ای به او نشان نداده بود. پسرک خیلی محکم و جدی در حالی که اشک از گونه‌هایش جاری میشد گفت: خانم می توانم از شما سوالی بپرسم؟ آیا شما با خداوند نسبتی دارید؟

دوستان، هیچ زمانی بیشتر از وقتی که بذل و بخشش می‌کنید، به خداوند شبیه نمی‌شوید. هیچ زمانی بیشتر از وقتی که برای مردم وقت می‌گذارید، به خداوند شبیه‌تر نیستید، وقتی که برای کسی کاری انجام می‌دهید تا به او لطفی کنید. و نه فقط در کارهای بزرگ!

یاد بگیرید که در زندگی روزمره با مردم خوب باشید .زمانی که برای نوشیدن قهوه در محل کارتان، دست از کار می‌کشید، همکارتان را هم به یک قهوه دعوت کنید.

زمانی که ترافیک در بزرگراه سنگین است، اجازه دهید که آن ماشین وارد خط جلوی شما بشود. در سوپر مارکت، وقتی که زیاد خرید کرده‌اید و کسی که پشت‌سرتان است نسبت به شما خرید کمتری دارد، اجازه دهید که جلوی شما بایستد.

درمورد جای پارک چطور؟ وقتی که همزمان با یک ماشین دیگر به محل پارکی که خالی است می‌رسید، چه کار می‌کنید؟

چرا به عقب نمی‌روید و آن جای خالی را به او نمی‌دهید؟ آیا می‌خواهید یک راه ساده دیگر برای محبت کردن در حق کسی داشته باشید؟ زمانی که در یک رستوران هستید، انعام خوبی بدهید.

به آن خدمتکار فقط یک اسکناس یک دلاری ندهید در حالی که سی دلار برای غذایتان پرداخت کرده‌اید. بندگان خداوند به خوب بودن با مردم، ایمان دارند. ما به نشان دادن مهربانی خداوند به هر کجا که می رویم، ایمان داریم.

ما با بخشش و کمک به دیگران می‌خواهیم بذر خوبی و نیکی را در زندگی او بکاریم. در واقع این فرصتی است برای ما برای اینکه به دیگران کمک کنیم.

وقتی که آن مکان را ترک میکنم، میخواهم که آن خدمتکار بگوید: «این زوج مطمئنا انسان‌های بخشنده‌ای هستند. آن ها با مردم به خوبی رفتار می‌کنند.» عشق در اعمال ما دیده می شود. این جهان آنقدری که به خوب بودن ما نیاز دارد، تقریبا به شنیدن اندرز دیگری، نیاز ندارد.

عشق در اعمال ما دیده می شود. بیاموزید که وقت‌تان، پولتان، یا کلمه‌ای دلگرم کننده به دیگران بدهید.

وقتی که…

* وقتی که عشق، نشان می دهید، خداوند را به جهان نشان می‌دهید و اگر هیچ اعتباری بدست نیاوردید، نگران نباشید!

* وقتی که اجازه می‌دهید کسی در ترافیک از شما جلو بزند، دیگر هرگز آن شخص را نخواهید دید.

* وقتی که از سر رحم و دلسوزی به کسی بیست دلار می‌دهید، ممکن است هرگز از آن‌ها خبری نشنوید، اما باید به شما اطمینان دهم که خداوند، آن مدارک را نگه می‌دارد.

او همه‌ی زمان‌هایی را که با دیگران خوب بوده‌اید، دیده است. او هر کلمه‌ی دلگرم کننده‌ای را که گفته اید شنیده‌است. خداوند همه زمان‌هایی را دیده است که شما کارتان را رها کرده‌اید تا به کسی که حتی از شما تشکر نکرده است، کمک کنید.

* وقتی که کاری را مخفیانه انجام می‌دهید، وقتی که کاری را بدون کسب اعتبار انجام می‌دهید، وقتی که کسی از شما تشکر نمی‌کند، خداوند شاهد آن است و حتی پاداشی بزرگتر دریافت خواهید کرد!

این چیزی است که شما را مورد توجه افراد زیادی قرار می‌دهد و باعث می‌شود که همه بدانند که شما چقدر دست و دل باز هستید، اما اگر واقعا می‌خواهید خوشبخت باشید، برای کسی، کار خوبی انجام دهید و در مورد آن به کسی چیزی نگویید.

مقداری پول در پاکتی بی‌نام و نشان بر روی میز همکاری بگذارید که برای داشتن پول کافی دست و پا میزند تا بتواند مایحتاج زندگی‌اش را تأمین کند.

در رستوران برای کسی شام بخرید و ناشناس بمانید. آبدار‌خانه‌ی اداره را تمیز کنید و به کسی نگویید که این کار را انجام داده‌اید.

وقتی که کارهای مخفیانه انجام می‌دهید و هیچ اعتباری به دست نمی‌آورید، درواقع برای خداوند دانه‌ای می‌کارید تا کارهای  بزرگی در زندگی‌تان انجام دهد.

یا ممکن است دورادور شنیده باشید که همکارتان می‌گوید: «هفته‌ی آینده قرار است که ماشینم را از تعمیرگاه بگیرم. نمیدانم باید چه کار کنم؟ نمیدانم چگونه سر کار بیایم؟ » چرا به او نمی گویید: «اجازه بده من صبح بیام دنبالت و برسونمت. » شاید او مخالفت کند و بگوید: «اوه نه، آنجا خیلی دور است. دور از مسیر شماست.»

می توانید بگویید: «مشکلی نیست. خوشحال می‌شوم این کار را برایتان انجام بدهم.»

به حرف‌هایی که مردم در اطرافتان می‌گویند، گوش دهید و دنبال فرصت هایی باشید که به آنها لطف و محبت کنید.

جان بانیان

مدت‌ها پیش دوستی داشتم که در پروژه‌ای به من کمک می‌کرد. من آن موقع تازه مانیتور کامپیوتری بسیار جدیدی خریده بودم، از آن مدل‌های صفحه مسطح بسیار بزرگ که مطالب را در آن به راحتی می‌توان مشاهده‌ کرد.

دوستم گفت: «جوئل، من این مانیتور تو را خیلی دوست دارم. چشم‌هایم اصلا اذیت نمی‌شود.»

حرف او به من تلنگری زد. به او گفتم: «البته همینطوره. مدل مانیتور تو چیست؟» او گفت: «اوه، یک تکه آشغال قدیمی که سال‌هاست از آن استفاده میکنم.» من با خودم فکر کردم که این فرصتی عالی برای مهربانی کردن است.

 چند روز بعد دوستم، یکی از آن مانیتورهای صفحه مسطح جدید را جلوی درب منزلش دید. این فرصت بسیار خوبی بود که نمیشد از آن گذشت. متوجه شدم که نمی توانیم همیشه این کار را انجام دهیم.

ما نمی توانیم تمام پولمان را اینگونه خرج کنیم. اما باید کاری خوبی برای کسی انجام دهیم. چرا همراه من تصمیم نمی‌گیرید که شروع کنید به خوبی کردن در حق دیگران؟ و به خاطر داشته باشید که عشق واقعی با اعمال ما اثبات می‌شود.

مردم ما را نگاه می‌کنند و یکی از بهترین شاهدانی که می‌توانیم داشته باشیم این است که به سادگی با مردم مهربان باشیم.

اگر هر روز که بیدار می‌شوید، بر این تمرکز کنید که چگونه به دیگران کمک کنید و نه اینکه چگونه از دیگران محبت و کمک دریافت کنید، خداوند آرزوهایتان را برآورده میکند همانطور که شما آرزوهای دیگران را برآورده می‌کنید.

خداوند همه نیازهایتان را به وفور برآورده خواهد کرد!

مردم زمانی می‌دانند که ما واقعا انسان‌های با ایمانی هستیم که ببینند به دیگران کمک می‌کنیم، نیازهایشان را برآورده می‌کنیم، کارهای خوب انجام می‌دهیم و ببینند که ما با کلام‌مان و اعمال‌مان به مردم مهربانی و محبت می‌کنیم. این همان هدیه ای است که همه به آن نیاز داریم!

دانلود pdf این مقاله (12 دانلود ها)

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را وارد کنید

3 × 3 =